Jump to content

Papiri za dozvolu za brak s stranim državljaninom


Dunja85

Preporučene objave

Pozdrav,

imam neke nedoumice i neka pitanja, pa se obraćam svim korisnicima koji nešto o tome znaju

Stvar je u tome da sam ja hrvatica, a moj budući muž egipćanin. Trebamo se vjenčati (kod matičara) drugi mjesec (ako bude u mogućnosti u Egiptu).

Počela sam skupljati papirei ovo su infomacije koje sam dobila:

Izvadak iz matice rođenih i potvrdu o slobodnom bračnom stanju trebam u općinskom sudu ovjetiti Apostillom, s tim trebam u Ministarstvo pravosuđa i Ministarstvo vanjskih poslova i tada bih trebala dobiti dozvolu za brak.

* također su mi potrebni domovnica i uvjerenje o prebivalištu sa svrhom vjenčanja

 

Zanima me da li je moguće sve to napraviti i dobiti dozvolu bez papira mog budućeg muža??

 

Da li su mi potrebne još koje stvari....

 

Molim za pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje ćete živjeti nakon vjenčanja? Uglavnom je najbolje rješenje da se par vjenča tamo gdje će živjeti. Obzirom da sam i ja imala velikih problema s nabavkom dokumentacije za vjenčanje sa stanim državljaninom, mislim da vam mjesec dana neće biti dovoljno za prikupljanje svih dokumenata. Ja se sad trenutno mogu sjetiti potvrde o nekažnjavanju. Barem su mog supruga to tražili. Ako se mislite vjenčati u Egiptu, najbolje je da nazovete njihovo veleposlanstvo i tamo se raspitate o svemu što vas zanima.

U svakom slučaju, sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija