Jump to content

Bankomat progutao karticu!


mrzli

Preporučene objave

mrzli je napisao:

Podizao sam gotovinu preko maestro kartice na bankomatu druge banke. Bankomat je nakon isplate gotovine zadržao karticu i zablokirao se. Moja banka ne po mom pozivu blokirala karticu i izdat će mi novu uz naknadu od 50 kuna.

Mogu li banku koja je vlasnik bankomata tražiti naknadu?

 

Kriva je tvoja banka, koja ne želi raditi preceduru preuzimanja zadržanih kartica od drugih banaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadzor poslovanja banaka vrši Hrvatska narodna banka.

 

Kao što je prethodnik već napisao problem je u vašoj banci.

 

Ako može pomoći moje iskustvo, meni se jednom dogodilo na bankomatu Zagrebačke banke koje sam i klijent, podigao sam novce, a zaboravio uzeti karticu, te ju je bankomat nakon par trenutaka progutao nazad.

 

Kad sam se sjetio bilo je kasno, a odmah sam o svemu obavjestio banku koja je blokirala karticu.

 

Primjerice Zagrebačka banka nema obvezu kontrole ispravnosti rada vlastitih bankomata već za to plaćaju zaštitarsku agenciju koja im puni, prazni i održava bankomate zajedno s kooperantima.

 

Meni su izdali drugu maestro karticu bez ikakvih naknada samo sa novim PIN-om, a od prijatelja koji radi za tu zaštitarsku agenciju sam saznao da ju je pronašao u bankomatu i da se dobro nasmijao kad je pročitao moje ime na njoj.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija