Jump to content

Prometni Redar - Zalba na kaznu


Azrael

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Dakle ovako. Danas sam nasao ispod brisaca kaznu od prometnog redarstva za nepropisno parkiranje u iznosu od 500 kn. Prekrsaj iz clanka 12.stavak 4., kaznjivo po clanku 12. stavak 8 ZSPC-a. Osim mene je bilo jos bar 10 auti parkirano i niti jedan nije dobio kaznu a u cijeloj ulici se promet odvijao slalomski i na smjene zbog autiju koji su bili uredno parkirani u voznoj traci bez sva 4 zmnigavca i to ne 5 min nego po nekoliko sati kao sto su svaki dan.

 

Ja sam bio parkiran uza zid na sirokom dijelu ulice pri njenom pocetku i nisam smetao apsolutno nikome, nisam cak ni zakrcio nogostup jer istoga ni nema na tom djelu. Dakle meni kazna a ostalim mudracima koji blokiraju promet nula bodova?

 

Platiti necu jer nisam zaposlen i nema prihode a ni u slucaju da plivam u novcu ne bih platio iz prije navedenih razloga i ovakvog điberizma od strane prometnog redara.

 

Zanima me gdje mogu poslati zalbu i kako da je sastavim te sto da navedem u nju. Na obavijesti o pocinjenom prekrsaju pise samo da moram platiti u roku od 3 dana ili ce protiv mene biti pokrenut obavezni prekrsajni nalog. Moram cekati nalog pa se zaliti na njega ili?

 

U svakom slucaju molio bih pomoc oko sastavljanja zalbe/prigovora.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno na ovaj post neću odgovoriti radi upotrebljenog izraza kojim se opisuje rad spomenute službene osobe i to da se na vrlo drzak a prikriven način vrijeđa jedna od nacionalnih manjina.

 

_____________

 

Dopuna odgovora, čestitam autoru što je uredio originalni tekst pitanja prije intervencije moderatora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Ja osobno na ovaj post neću odgovoriti radi upotrebljenog izraza kojim se opisuje rad spomenute službene osobe i to da se na vrlo drzak a prikriven način vrijeđa jedna od nacionalnih manjina.

 

Namjera nije bila apsolutno nikakvo vrijeđanje na nacionalnoj osnovi. Izraz je tako upotrebljen iz navike. Editirao sam post a stvarno nemam drugi nacin da opisem ovakav nemar i dvostruke standarde "SLUŽBENE OSOBE" koja si ne bi smjela dopustati ovakve stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je već bolje.

 

Prvo, ostavljanje čestitke pod brisač nije nikakva dostava.

 

To ne može niti biti prekršajni nalog već samo obavijest, koju ako se plati ima status plaćene novčane kazne na mjestu prekršaja.

 

Ako se ne plati, prometno redarstvo od policije dobiva obavijest o vlasniku vozila kojem policija postavlja upit tko je vozilom upravljao ili je kazna od 2.000 do 5.000 kuna.

 

To je najslabija karika, neću napisati zašto, treba pročitati neke stare postove u kojima je ključ. Ne baš moralan, ali jest efikasan.

 

Taj dopis jest prekršajni nalog za vlasnika vozila na koje može pisati prigovor ili dati podatke o drugoj osobi koja je tada upravljala vozilom.

 

Prigovor se predaje tijelu koje je izdalo prekršajni nalog u roku od 8 dana i u njemu treba priložiti dokaze o nezaposlenosti i imovnom stanju ako priznajete da ste vi taj koji je parkirao vozilo.

 

To što su tu bila parkirana i druga vozila nikog neće interesirati, kao niti da su tu po cijeli dan.

 

Gledat će se samo vaše vozilo i kvalifikacija prekršaja 12.4 što je nepoštivanje prometnog znaka.

 

Pomoć za prigovor potražite ovdje

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=38

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je najslabija karika, neću napisati zašto, treba pročitati neke stare postove u kojima je ključ. Ne baš moralan, ali jest efikasan.

 

Ovo mi ne govori nista. Konkretan link na topice ili kljucne rjeci za ukucat u trazilicu bi pomogle daleko vise.

 

 

petpetica je napisao:

Pomoć za prigovor potražite ovdje

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=38

 

Link vodi na "trazim odvjetnika". Obzirom da nemam love za kaznu, imam jos manje da platim odvjetnika.

 

Na papiru sa uplatnicom i pise obavijest o pocinjenom prekrsaju.bla bla. Isto tako pise i da ce nakon 3 dana (koliki je rok za placanje) biti izrecen obavezni prekrsajni nalog. Dakle mene zanima dali da cekam prekrsajni pa se onda zalim ili da se zalim iskljucivo na ovu obavjest o kazni?

 

Piše i da je obavjest izdana od:

 

Odjel gradske uprave za komunalni sustav direkcija za prometno redarstvo. Njima saljem zalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...
Na 07. 02. 2011. at 21:44, petpetica je napisao:

To je već bolje.

 

Prvo, ostavljanje čestitke pod brisač nije nikakva dostava.

 

To ne može niti biti prekršajni nalog već samo obavijest, koju ako se plati ima status plaćene novčane kazne na mjestu prekršaja.

 

Ako se ne plati, prometno redarstvo od policije dobiva obavijest o vlasniku vozila kojem policija postavlja upit tko je vozilom upravljao ili je kazna od 2.000 do 5.000 kuna.

 

To je najslabija karika, neću napisati zašto, treba pročitati neke stare postove u kojima je ključ. Ne baš moralan, ali jest efikasan.

 

Taj dopis jest prekršajni nalog za vlasnika vozila na koje može pisati prigovor ili dati podatke o drugoj osobi koja je tada upravljala vozilom.

 

Prigovor se predaje tijelu koje je izdalo prekršajni nalog u roku od 8 dana i u njemu treba priložiti dokaze o nezaposlenosti i imovnom stanju ako priznajete da ste vi taj koji je parkirao vozilo.

 

To što su tu bila parkirana i druga vozila nikog neće interesirati, kao niti da su tu po cijeli dan.

 

Gledat će se samo vaše vozilo i kvalifikacija prekršaja 12.4 što je nepoštivanje prometnog znaka.

 

Pomoć za prigovor potražite ovdje

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewforum.php?forum=38

Ako nikog ne intersira to što druga parkirana vozila ometaju promet postavlja se logično pitanje zašto onda prometno redarstvo interesiraju vozila koja me omataju promet jer slično tome isti slučaj sam doživio jučer kod velike place kad sam auto sa upaljena sva4 pokazivača smjera zaustavio na nogostop da ne ometam dolazak autobusa na stanicu i prolazak pješaka pa mi je kazna za parkiranje na mogostupu bila na vjetrobranu zbog par minuta što sam uzeo marendu. Nisam znao da se zaustavljanje na par minuta sa upaljnim žmigavcima parkiranje dok na suprotnoj strani ljudi parkiraju na kolničkom traku i zatvaraju promet i parkirana vozila. Možda nije pitanje zašto drugi mogu a mi ne nego gdje je tu pravda, šta kj prioritet ako je posao prometnog redarstva ko što kažete održavanje prometa i uklanjanje vozila koja smetaju prometovanju vozila, autobusa i pješakai logično je osjećati diskriminiran.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija