Jump to content

MOBBING


anonimno

Preporučene objave

11.04.2003. dobio sam osobno uvjetovan otkaz ugovora o radu. U roku sam podnio zahtjev za zaštitu prava i podnio tužbu za poništenje otkaza. (povratak na radno mjesto i sva prava iz radnog odnosa)

Koje su mogućnosti dodatne tužbe za naknadu materijalne i nematerijalne štete ( po kojim sve osnovama) i do kada je zadnji rok za predaju? Što je sa eventualnom mogučnošću naknade štete zbog objektivnih nemogućnosti povratka na posao ( međuljudski odnosi, dugačak protek vremena nebavljenja strukom i sl.) Neposredno prije uručenja otkaza bio sam izložen višetjednom mobbingu, zbog kojeg sam završio na bolovanju. Okaz ugovora o radu nastupio je 03.08.2003. Unaprijed veliko hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u okviru parnice koju ste pokrenuli radi poništenja odluke o otkazu ističete istodobno i zahtjev za sudski raskid ugovora o radu jer bi nastavak radnog odnosa kod poslodavca bio nemoguć....tu naravno možete isticati i sve druge zahtjeve (novčane, povreda dostojanstva), bacite na papir što god vam srce zaželi....a po mogućnosti priložite i dokaze, dalje nek se poslodavac koprca a sudac razmišlja... :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekajte odluku suda po Vašoj tužbi o poništenju otkaza. Nakon pozitivne odluke možete i prema Zakonu o radu i prema Zakonu o obveznim odnosima zahtijevati naknadu štete, kako nematerijalne ( strah, duševne boli ) tako i za materijalnu ( izgubljenu zaradu ). Tužbu treba sastaviti sukladno Zakonu o parničnom postupku, čl. 186, ona mora biti određena u pogledu zahjteva, mora sadžavati činjenice i dokaze. Princip: pišite što Vam srce poželi nije djelotvoran. Zahtjev mora biti zakonski utemeljen, konkretan, a da bi u što kraćem roku ( bez ispravaka tužbe i procesnih nedostaka) mogli ostvariti naknadu :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

11.04.2003. dobio sam osobno uvjetovan otkaz ugovora o radu. U roku sam podnio zahtjev za zaštitu prava i podnio tužbu za poništenje otkaza. (povratak na radno mjesto i sva prava iz radnog odnosa)

Koje su mogućnosti dodatne tužbe za naknadu materijalne i nematerijalne štete ( po kojim sve osnovama) i do kada je zadnji rok za predaju? Što je sa eventualnom mogučnošću naknade štete zbog objektivnih nemogućnosti povratka na posao ( međuljudski odnosi, dugačak protek vremena nebavljenja strukom i sl.) Neposredno prije uručenja otkaza bio sam izložen višetjednom mobbingu, zbog kojeg sam završio na bolovanju. Okaz ugovora o radu nastupio je 03.08.2003. Unaprijed veliko hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

članak 116. Zakona o radu koji i regulira sudski raskid ugovora o radu decidiran je i lijepo piše da ako sud utvrdi da otkaz poslodavca nije dopušten, a zaposleniku nije prihvatljivo nastaviti radni odnos, sud će na zahtjev zaposlenika odrediti dan prestanka radnog odnosa i dosuditi mu naknadu štete u iznosu namjanje 3 a najviše 18 prosječnih mjesečnih plaća tog zaposlenika isplaćena u prethodna tri mjeseca ovisno o trajanju radnog odnosa, starosti te obvezama uzdržavanja koje terete zaposlenika i taj zahtjev za prestanak radnog odnosa možete podnijeti do okončanja glavne rasprave pred sudom prvog stupnja. Prema tome, ako u ovoj parnici koju vodite radi poništenja odluke o otkazu ne postavite i zahtjev za prestanak kao i naknadu štete to pravo gubite jer ukoliko vaš zahtjev sud usvoji poništit će odluku o otkazu-ali neće vas vratiti na rad već utvrditi dan prestanka radnog odnosa i dosuditi vam naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

guzakomeduza69 je napisao:

članak 116. Zakona o radu koji i regulira sudski raskid ugovora o radu decidiran je i lijepo piše da ako sud utvrdi da otkaz poslodavca nije dopušten, a zaposleniku nije prihvatljivo nastaviti radni odnos, sud će na zahtjev zaposlenika odrediti dan prestanka radnog odnosa i dosuditi mu naknadu štete u iznosu namjanje 3 a najviše 18 prosječnih mjesečnih plaća tog zaposlenika isplaćena u prethodna tri mjeseca ovisno o trajanju radnog odnosa, starosti te obvezama uzdržavanja koje terete zaposlenika i taj zahtjev za prestanak radnog odnosa možete podnijeti do okončanja glavne rasprave pred sudom prvog stupnja. Prema tome, ako u ovoj parnici koju vodite radi poništenja odluke o otkazu ne postavite i zahtjev za prestanak kao i naknadu štete to pravo gubite jer ukoliko vaš zahtjev sud usvoji poništit će odluku o otkazu-ali neće vas vratiti na rad već utvrditi dan prestanka radnog odnosa i dosuditi vam naknadu štete.

oprostite, (stalno me prekidaju radi posla), zaboravih Vam napisat da ćete osim poništenja odluke o otkazu zatražiti i plaće za taj period do datuma do kad želite da vam prestane radni odnos, otpremninu sve to zajedno sa kamatom do dana isplate, naravno kao i naknadu štete.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko želite i naknadu štete zbog uznemiravnja na radnom mjestu (nedaj bože i sexualnog uznemiravanja), to je anonimni korisnik u pravu kad kaže da će te isto moći ostvarivati po općim propisima obveznog prava. Vi ste uznemiravani kao zaposlenik pa to pravo ostvarujetete temeljem članka 102. Zakona o radu koji se u biti poziva na opće propise obveznog prava

tražbina naknade štete zastarjeva za 3 godine od kada je oštećenik doznao za štetu, odnosno u svakom slučaju zastarjeva za pet godina od kada je šteta nastala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija