Jump to content

Legalis - prijedlozi i poboljšanja


Zex

Preporučene objave

Ovo je mjesto namjenjeno Vašim prijedlozima za tehničko i sadržajno usavršavanje Legalisa.

 

Molimo Vas da ovdje iznesete svoje prijedloge što možemo promjeniti, što popraviti, što odbaciti, a što dodati kako bi Legalis bio bolji i funkcionalniji.

 

Svi prijedlozi će biti pažljivo pregledani i razmotreni. Ukoliko želite svoje prijedloge uputiti bez objavljivanja na ovom forumu, to možete učiniti direktno na e-mail adresu: webmaster@legalis.hr

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 9 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Malo komentara od novopridošlice!

Pokušavam shvatiti teme rasprava, no u biti se svodi na neke čudne komentare anonimusa, na besplatne pravne savjete i na pomoć mlađim kolegama pred pravosudni.

No, kvalitetnijih pravnih pitanja nema, što utječe i na smanjen broj kvalitetnijih komentara. Tako npr. aktualna pitanja iz sudske prakse, možda nejasnoće u nekim situacijama i sl.

 

Na žalost, ako se raspravlja o pravnom pitanju, onda su to priče vrlo subjektivne, tako da mi nije jasno da li je to pisao kolega ili stranka u postupku?

Upravo bi pravnici trebali zadržati objektivnost u postupku, jer ako toga nema, pati stranka!

 

No, ne može se očekivati veći broj dolazaka na stranice i diskusije zaposlenih pravnika sve dok se ne raspravlja o nekim aktualnim problemima!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već ste i sami na uočeno dali i razlog zašto je to tako..

Na stranicama su dobrodošli SVI, a činjenica je da veći dio predstavljaju oni koji traže odgovor i pomoć za rješenje (problema) situacije u kojoj su se našli, a ne kolege sa slučajem - predmetom o kojemu bi voljeli čuti i mišljenje drugih...

 

Netko mora prvi iznijeti konkretan problem,

(krenulo se sa radnim pravom),

a toga, sigurna sam, imamo svakodnevno bez obzira na područje prava kojim se bavimo...

 

Treba samo htjeti razgovarati.., pa kolege, razgovarajmo onda...

 

No, kvalitetnijih pravnih pitanja nema, što utječe i na smanjen broj kvalitetnijih komentara. Tako npr. aktualna pitanja iz sudske prakse, možda nejasnoće u nekim situacijama i sl.

........ ........

No, ne može se očekivati veći broj dolazaka na stranice i diskusije zaposlenih pravnika sve dok se ne raspravlja o nekim aktualnim problemima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih se složio sa anonimnim posjetiteljem,

 

naime, od kada sam ja ovjde na Legalisu, vidio sam jako puno konkretnih i vrlo opširnih pitanja (detaljno postavljena sa "prilozima") na koje je bilo lagano dati kvalitetan odgovor, i to baš onakav kakav su ljudi tražili. Jer ili nisu znali što da rade ili su imali dilemu, a ili b ? pa su odgovori koje su ovdje dobili ili rješili situaciju ili riješili dilemu.

 

Osobno zaista mislim da sam ja osobno dao dosta kvalitetne odgovore ljudima, te da nije tu bilo nekog filozofiranja ili praznih rasprava (bilo je više sa drugim kolegama, no to je sukob pravnih mišljenja) , već konkretnih odgovora na konkretna pitanja. Također da ne ispadne samohvala, i mnogi drugi sudionici Foruma, daju kvalitetne odgovore tako da definitivno i ja mogu naučiti nešto novo ili utvrditii gradivo.

 

Kako sam rekao, poanta je kvalitetno postavljenog pitanja, tada će doći i konkretan kvalitetan odgovor, a ako i ima neke diskusije, ona je vjerujte usmjerena na postizanje što kvalitetnijeg i konkretnijeg odgovora.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujemo na vašim komentarima, i voljeli bi da ih dobijamo i više, naročito onih potkrepljenih konkretnim i izvedivim prijedlozima.

 

Pitanje poretanja rasprava o "kvalitetnim" pravnim pitanjima te pravnicima koji će tada ovdje doći raspravljati je zapravo pitanje da li je prije nastala kokoš ili jaje.

 

Ovaj forum je pravnička oglasna ploča. I na toj ploči svatko može pokrenuti raspravu, postaviti pitanje ili dati odgovor, poštujući pritom nekoliko vrlo jednostavnih pravila, koja se u pravilu svode na to da nema vrijeđanja drugih ni reklamiranja komercijalnih usluga. Sav sadržaj na ploči je vlasništvo onih koji ju čitaju i po njoj pišu. Prema tome, njezin sadržaj upravo onakav kakav njezini posjetelji i korisnici žele objaviti. Ni bolji, a niti išta lošiji od toga.

 

Moderatori su tu da u određenoj mjeri usmjere diskusiju, paze da se poštuju pravila ponašanja te iniciraju nove ideje.

 

Nažalost, nezgodna posljedica stalno rastućeg broja posjetitelja je i konstantan rast broja objava neprimjerenog sadržaja (komercijalnog ili uvredljivog). Kao rezultat toga, moderatori sve više svoje energije moraju usmjeravati na poslove čisto inkvizicijske prirode (u čemu nitko od nas ne uživa), kako razina komunikacije na forumu ne bi pala ispod dostojanstvu prihavtljivog nivoa. Zbog toga najviše trpi rad na usavršavanju Legalisa.

 

Unatoč našim opetovanim molbama i upozorenjima da se ne objavljuju brojevi telefona iza kojih se nude odvjetničke usluge, oni se, nažalost, svakodnevno pojavljuju. I mi ih svakodnevno brišemo.

 

Drugu grupaciju čine oni koji ovaj forum dožive kao mjesto pražnjenja svoje ogorčenosti na nesavršenost svijeta koji ih okružuje. Pa su im krivi apsolutno svi u potezu od kućnog ljubimca do Pape osobno. A pravnici su im naročito draga meta. Takvima se najčešće ne može pomoći, no njihova ogorčenost je vrlo zarazna bolest koja prijeti da ozbiljno mjesto za diskusiju u malo vremena pretvori u javnu pljuvaonicu. A to nikako ne žellimo da se dogodi. Takve prvo pokušamo navesti na korištenje racija nasuprot emocija. Zatim ih upozoravamo. A ako baš ništa od toga ne pomogne, ne preostaje nam drugo nego da ih brisanjem kirurški odstranimo. A to nam je uvijek najteže raditi.

 

No, unatoč gore spomenutim "izazovima" na koje se nepotrebno troši značajan dio naše energije, smogne se snage i za kvalitativne pomake. Nedavno je dotjeran sajt, unaprjeđen glavni izbornik i mnogi drugi detalji, uvedene ankete i mogućnost da se u svakom trenutku vidi tko je na stranici.

 

Pokrenut je i forum "Sudska praksa", kojem je prvenstvena ideja stručna, a za koji, vjerujem, da ćete imati interesa. Biti će zanimljivo vidjeti kakav će biti odaziv struke za diskusiju o takvim pitanjima.

 

Pozivamo vas sve da se uključite sa što više stručnih rasprava, pa da forum dobije i dimenziju za koju ste rekli da vam nedostaje. I, naravno, sve vaše sugestije su dobro došle.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad su se vec oglasile moje kolege modaratori, da i sama dodam neki komentar.

 

Prvo, drago mi je da ste dali svoje misljenje jer i kritika i pohvala vode ka unapredjenju ovih stranica.

 

Drugo, jako mi je upalo u uci ono sto ste napisali o anonimusima (cudni komentari i sl.), kad sam bas uocila da ste i sami anonimac. Dakle, za pocetak, registrijate se makar nekim nickom, kako bi znali koji kolega daje pohvale ili kritike.

 

Trece, kako su ovdje svi dobrodosli, od kolega iz struke do ljudi iz raznih drugih podrucja zivota i rada, s vrlo razlicitim stupnjem obrazovanja i interesa, onda je potpuno iluzorno ocekivati da ce citav forum biti elitisticko mjesto pravne kaste. Pravo na informaciju imaju svi, obrazovani, neobrazovani, strucnjaci, laici, bogati, siromasni, mladi, stari, zdravi, bolesni....i mi to pravo podrzavamo i poticemo. Jednaka dostupnost svima, nase je pravilo.

 

Za one koji imaju dilema i znanja koje smatramo strogo strucim, pripremili smo posebne separee, od "pravnog foruma", foruma za poslijdiplomante, foruma sudske prakse, studentskog foruma itd. Ono sto ce se tamo dogadjati i kvaliteta koju ce forum ostvariti ovisi jedino i iskljucivo o ljudima koji ce ga posjecivati. Ako vi osobno ili netko drugi ima znanja ili mogucnosti zapoceti ozbiljnu raspravu o nekom znacajnom ili nedovoljno jasnom pravnom pitanju, bit ce to odlicno i vjerujem da odaziv nece biti malen. Ali to morate zapoceti vi sami. O vama ovisi kakav ce forum biti, jer je ovo virtualno mjesto kreirano upravo za ljude kao sto ste vi, ja, moji kolege i ostali korisnici. Kako se odnosite prema legalisu, takav ce on i biti. Mogucnosti za raspravu imate, a na korisnicima je hoce li je i kako iskoristiti.

 

Sto se tice broja posjeta, on raste geometrijskom progresijom. Urednici su vec imali u svom separeu rasprave treba li dijagrame posjecenosti i prometa stranice uciniti dostupnima svim posjetiteljima. Ocito ima, jer bi vidjeli da su vase sumnje u frekventnost i broj posjetitelja neopravdane.

 

Nadamo se da ce, kao sto i sami s potpunim pravom trazite, rasprave biti sto konstruktivnije i korektnije te pruziti kako kolegama pravnicima, tako i najsirem krugu posjetitelja, brze, tocne, obrazlozene i nadasve dobronamjerne besplaten savjete i misljenja.

 

Za sve ostalo sto ukljucuje komercijalu... morat cete potraziti neko drugo mjesto.

 

Hvala na konstruktivnoj kritici, posjetete na opet i svojim doprinosom na nacin koji ste zahtjevali, poboljsajte Legalis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije ni psovanje ni vrijeđanje u pitanju, već ružna pogreška sistema pojačana umornim administratorom koja je rezultirala sa stotinjak obrisanih korisnika. Pogledajt prvu vijest na naslovnoj stranici.

 

Registriraj se ponovo s istim nadimkom i samo mi nakon toga pošalji privatnu poruku ili mail s nazivom jedne ili više objava i forumom u kojem se nalazi kako bi ih mogao povezati s novim accountom. I navedi mi ako se sjećaš otprilike broj objava koje si imao.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Nije li vrijeme da se sistematizira rubrika foruma "pravni savjeti", kako bi bila preglednija? Možda bi bilo dobro svrstavanje postova prema granama prava, npr. radno pravo, prekršajno pravo, obiteljsko itd. Bilo bi to preglednije, a i izbjeglo bi se učestalo postavljanje pitanja sličnog sadržaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Mislim da smo se totalno pogubili u obiteljskom pravu, cak nisam siguran da li bi to i nazvao pravom. moji posjeti su koncipirani u skladu s mojim vremenom, a to znaci da se vecinom baziram na rubrici najnovijih objava. U zadnje vrijeme sve manje i manje pronalazim tema koje me zanimaju, gdje mogu nesto procitati, a ako smatram da imam potrebno znanje, i odgovoriti.

 

Znam da je problematika jako osjetljiva i komplicirana, tim ljudima nikako nije lako, ali...

 

Tema za razmisljanje: obvezna registracija???

 

vjerujem da administratorima nije lako:)

 

ugodan ljeto svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Legalis mi se sviđa,na puno se više pitanja odgovara nego na nekim drugim portalima (Pliva zdravlje,Cybermed).Jedino ne vidim zbog čega se,kada laik pita za odvjetnika nekog usmjerenja odgovor tumači kao reklama a ne kao savjet.

Vjerujte nama običnim ljudima je jako teško procjeniti koji odvjetnik bi mogao dobiti spor,parnicu pa zbog toga pitamo za ime -na primjer meni bi trebao odvjetnik koji bi mogao dokazati profesionalno oboljenje a ne znam ni jednoga koji se time bavi.

Pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Kao prvo srdačan pozdrav svima koji prate ovaj forum, kao i moderatorima.

 

Ja sam po struci građevinar sa osobnim interesom za pravo, te iz svoje pozicije mogu pohvaliti ovaj forum kao jedan od najafirmativnijih foruma u RH uopće. Dokaz za to je velika osobna korist u smislu informiranja i usmjeravanja u traženju odgovora na osobna pitanja iz raznih područja prava (kako je forum i podjeljen).

 

Očito moderatori ulažu mnogo napora da to tako i ostane, pa im ovim putem želim izraziti i podršku da se forum ne pretvori u nešto što nitko normalan ne želi, a čemu smo često svjedoci na forumaškim scenama kod nas.

 

Prijedloga za poboljšanje nemam. Interface je sasvim ok. Podjela foruma također.

 

Stoga još jednom srdačan pozdrav svima sa željom da ovaj forum ostane dobar bar kao do sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na komentaru.

 

Prihvacamo mi i kritike, mada su ponekad totalno neutemeljene. Svaki dobar prijedlog je naravno dobrodosao pa cak i kad ste sa svim zadovoljni, kao sto ste vi osobno. Nadamo se da cemo zadrzati kriterije i razinu komunikacije medju korisnicima, posjetiteljima i moderatorima, koja je kao sami dobro primjecujete na puno visoj raznini nego na nekim, sto specijaliziranim, sto opcim forumima kod nas.

 

Nadamo se da cete i dalje biti nas pojetitelja, cak sto vise, registrirani korisnik, te da cete pronaci zadovoljavajuce odgovore na svoja pitanja iz podrucja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Prijedlog: mogli bi se organizirati virtualni sastanci na neku unaprijed određenu temu.

 

Sudjelovanje u sastanku (u chatroomu npr.) bilo bi uvjetovano prethodnom registracijom i moderator bi pratio i usmjeravao raspravu.

 

Sastanak bi trebao imati neki cilj, npr. prijedlozi rješenja nekog aktualnog problema i sl.

 

Virtualna soba za sastanke bi imala mogućnost file-sharinga i sl...

 

Što mislite?

 

:idea:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Ta mogućnost postoji, no postoji i neki bug u sustavu koji u konačnici ne dozvoli avataru da se uploada. Nekoliko puta smo se krenuli "hrvat" s tim problemom, i svaki put izvukli tanji kraj. Jednog dana će se sigurno naći netko sa većim znanjem od našeg koji će taj "solomonski" problem vjerojatno riješiti u pet minuta.

 

Do tada, molimo za strpljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija