Jump to content

Fond HB ovih dana isplaćuje dividendu


legija

Preporučene objave

ako je ovo tocno kad se otvori lik i piše da je vlada prenjela dionice u fond branitelja smatram da je to zakidanje svih branitelja koji su prodali udjele prije 1.o4. 2010. smatram da su oni trebali dobit dodatne udjele jer tu se radi o dosta milijuna vrjedne imovina odnosno dionica firmi pa onaj ko se razumi nek ovo sta pišem jel uredu po mom laičkom gledanju da su oni koji su prodali zakinuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro veče svima braniteljima u situaciji kojoj se nalazimo

mi koji nismo prodali dioncice koji vjerujemo u pravnu državu mislim da od toga svega u nazad 2o godina nema ništa mislio sam te dionice ostaviti svojoj djeci ali kako dolaze izbori mislim da poslije izbora nečemo imati više što prodavati jer sve su uništili i sve je nekako nevino .Ako neko misli drukćije neka me ispravi .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro veće i pozdrav,potpuno se slažem sa tobom kolega isto sam i ja mislio da če biti od toga nešto no ne žalost ništa,samo ide sve gore,ako krenu gore onda poslje toga još više padnu dolje i starno od toga što nismo udjele prodali odmah nismo dobili ništa,planiram u ovoj godini prodati udjele i na žalost dobiti malo,a daleko kako su obečavali kako če udjeli rasti,mislim da čim prije uzeti i to što ima jer čemo ostati kratkih rukava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

nemaš zato što na dan objave koliko če biti dividenda moraš biti vlasnik udjela bez obzira da je za 2009.

 

Odakle točno ova informacija? Ja sam odlučio prodati svoje udjele, predao zahtjev 3.1.2011. i isplata mi je 9.3. Znači li citirano da nemam pravo na dividendu iako sam bio vlasnik udjela tijekom cijele 2009. i 2010. godine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate na stranici fonda hrvatskih branitelja emajl adresu za upite prema fondu postavite im pitanja i odgovorit če vam, ja sam jučer postavio pitanje za one nove dionice koje je vlada dala fondu u 2010. godini u vrijednosti od 45 milijuna kuna, dobio sam odgovor isti dan ali ga ne smijem komentirati javno jer je pod oznakom tajno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

imate na stranici fonda hrvatskih branitelja emajl adresu za upite prema fondu postavite im pitanja i odgovorit če vam, ja sam jučer postavio pitanje za one nove dionice koje je vlada dala fondu u 2010. godini u vrijednosti od 45 milijuna kuna, dobio sam odgovor isti dan ali ga ne smijem komentirati javno jer je pod oznakom tajno

 

 

poštovani mapa ja sam odlučio prodati svoje udjele hb iz razloga jer ne vjerujem više ovoj vlasti i ljudima koji vode fond pa te molim ono što nesmiješ tajno govoriti vezano za nove udjele da mi pošalješ imejlom ako ti ne prestavlja veliki problem unapred hvala.

 

 

 

Gorički

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam im postavio pitanje i dobio ovakav odgovor,i nije tajna:

 

Pitanje:Poštovani!

Zanima me dali ću i na ove dionice koje je vlada prijenela na fond imati udjele,a radi se o dionicama Brodogradilišta Viktor Lenac, Erste&Steiermarkische bank, Jadranske banke, Karlovačke banke, Podravske banke, Privredne banke, Zagrebačke banke, Ericsson Nikole Tesle, Tiska i Varteksa, napominjem da sam one udjele na početku Ina i THT prodao i da su oni bili pod točkom A),znaći prve dvije firme koje je vlada ustupila fondu HB,pa me zanima da li imam pravo i na udjele u novim dionicama pod B) ili C)

Hvala na odgovoru

 

Odgovor:

 

Poštovani,

 

Zahvaljujemo se na vašem cijenjenom upitu.

 

Vlada Republike Hrvatske dodijelila je udjela u Fondu Hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji na bazi sudjelovanja u Domovinskom ratu ili po pravu nasljedstva iza poginulog, umrlog ili nestalog branitelja.

 

Inicijalno je Vlada RH prenijela u fond dionice HT-a i INA-e (po 7 % dionica tih dvaju poduzeća) te do sada nije prenesena nikakva nova imovina koja bi se dodatno dodijelila članovima na već prije dodijeljene udjele u fond.

 

Temeljem izmjena registra Fonda, u registar su dodatno, naknadno, uvedeni ovi članovi, za koje je utvrđeno da im to pravo po Zakonu pripada te su im dodijeljeni novi udjeli za koje u tom trenutku nije postojala imovina u fondu. Time su računovodstveno stvorena potraživanja Fonda prema Vladi RH.

 

U ožujku 2010. godine Vlada je donijela odluku o prijenosu dijela dionica iz portfelja RH u portfelj Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji kako bi se podmirila potraživanja Fonda prema Vladi te pri ovom procesu nije bilo osnove za novu raspodjelu udjela na postojeće članove Fonda.

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nina slažem se s tobom ne samo da smrdi već je usmrđeno.Udjeli koji pripadaju svima nama pripali su onima koji su se sijetili da bi i oni mogli biti branitelji kad su već podijeljeni "kolači".Zapravo oni koji su darovali barem 100 000 ljudi sa našim braniteljskim udijelima odlučili su i tu skupinu pribrojiti još desetak tisuća udijeličara i tako uvećati svoje izborno tijelo kupljeno našim braniteljskim udjelima(novcem).U ovom fondu toliko smrdi da je krajnje vrijeme da i USKOK uskoči.Kolege branitelji probudimo se, izbacimo uljeze, tražimo svoje ukradene udjele i ne dopustimo da neki tipovi našim novcem kupuju izbornu pobjedu i ostaju na vlasti.Još jedna "legalna" prevara i poniženje svih pravih branitelja.Dokle!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nine ,znam samo da su govorili da će ove dvije firme Ina i HT biti u nekoj opciji A i da kako država bude prenosila udjele drugih tvrtki tako zavoditi pod B ,C i itd. i da tko je prodao udjele pod A imat će opet udjele pod B,C i itd.

A sada ipak vidim da sam bio u pravu kad sam pomislio da bi ovo moglo biti kao ona pif-vska prevara.

Te zakljućujem da oni sami podižu cijenu udjela da bi namamili što više ljudi u ovoj neimaštini na prodaju,a za tri mjeseca udjeli padnu,a branitelji dobiju crkavicu.Nije mi jasno samo kako to u tzv.recesiji smo od 2009 godine i ljudi ne primaju plaće,propadaju radna mjesta država se zadužuje ,a jedino dobit u fondu raste.Zapišite kolika je vrijednost fonda sada i pogledajte za 63 dana pa će Vam sve biti jasno.

Ljudi moji i ovo je jedna vrsta "Obrovca" nadam se da nisam u pravu.

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege sa foruma!!!

 

Ne mogu a da ne kažem nešto o ovoj temi jer još uvijek mislim da se sa nama vješto manipulira počevši od one kuponske privatizacije i famoznih Pif-ova koji su bili paravan za pljačku branitelja.

 

Dobro je kolega uočio da se svakom isplatom nakon 60 dana vrijednost udjela smanjuje i na neki način Fond(Vlada) opet stupa u posjed naših udjela i može čekati za povoljnu prodaju kad joj zagusti.

 

Čitao sam u jednim novinama da je novac od prodaje INE trebao završiti u Fondu kupnjom nekih obveznica i dionica.

 

Na žalost taj novac je opet iskorišten za krpanje državnog proračuna.

 

Kao što sam već rekao odakle im pravo da dividendu za 2009.godinu isplaćuju upravo sada.To bi bilo kao da Vam banka isplaćuje kamatu svake dvije godine,a potpisali ste Ugovor na godinu dana.

 

Razmislite kolika se kamata može ubrati na Vašoj dividendi za samo 1 godinu produžetka.A vi ju ne možete podići.

 

Ovo što se dešava u Fondu ne može nikoga ostaviti ravnodušnim.

 

Prvo i osnovno,sam sastav Upravnog odbora je totalno političan.Znate li Vi uopće tko sjedi u Upravnom odboru.

 

To su sve gospoda kojoj skidam kapu za sve što su učinili u obrani Domovine ,ali ono što su stekli kasnije kroz raznorazne Udruge,Nadzorne odbore i Upravne odbore je iznos koji je dovoljan da se mnogobrojnoj braniteljskoj populaciji pomogne da živi život dostojan čovjeka.

 

Neću ni reći iz koje su stranke bili ,a neki su još i danas članovi te stranke.A na čelu tih 7 jahača Apokalipse je naša sadašnja premijerka.Znači gospodi kojoj je ta stranka pomogla da si osiguraju pristojan status u društvu sa primanjima o kojima prosječan branitelj može samo sanjati,dodijeljene su i funkcije u Upravnom odboru i da sjede u Nadzornim odborima firmi čije su dionice vlasnici branitelji.

 

Ja mislim da bi Fond HB trebao biti apolitičan ,a ne nakrcan poslušnicima iz jedne stranke,koji slijepo rade što im ministrica naloži.

 

 

Za obrazloženje pročitajte ovo.

 

 

Ovo je članak iz Poslovnog dnevnika na internetu:

 

"J. P. Morgan i Nomura žele 10 posto Hrvatskog telekoma"

 

 

"Braniteljski fond ‘iskrcava’ paket dionica HT-a?"

 

Više od 76 posto portfelja Fonda hrvatskih branitelja čini dionica HT-a, a smatra se da tolika izloženost jednoj vrijednosnici imovinu fonda stavlja u opasnost

 

U Fondu hrvatskih branitelja, drugom najvećem dioničaru Hrvatskom telekoma poslije DT-a, razmišlja se o velikom strateškom zaokretu ulaganja - izlasku iz dionice HT-a, ekskluzivno doznaje Poslovni dnevnik iz dobro upućenih izvora. Iako jedno od najboljih ulaganja na tržištu, dionica HT na kojoj se praktički portfelj fonda temelji, potencijalni je rizik za imovinu i vrijednost udjela koju Upravni odbor želi izbjeći.

 

 

Josip Glavaš, Erste Invest

Fond ima 5.732.197 dionice (7 posto) što uz cijenu od 272,15 kuna kojoj je zaključeno trgovanje u petak iznosi od 1,56 milijardi kuna. No, ponudi li netko cijenu uz premiju, primjerice, 300 kuna FHB bi za paket mogao utržiti 1,72 milijarde kuna. Neto vrijednost imovine FHB-a na 30. lipnja (posljednje dostupno izvješće) iznosi 1,96 milijardi kuna. Ideja o prodaji nije nova. O toj opciji razmišlja se otkad je Fond hrvatskih branitelja (FHB) prihvatio javnu ponudu Mola u listopadu 2008. za dionice Ine. Unatoč protivljenju dijela braniteljske populacije, Upravni odbor zajedno s Erste investom koji upravlja FHB-om, prodao je mađarskoj naftnoj kompaniji svoj paket od 7 posto za 1,96 milijarde kuna. Dionicu je tada uz premiju Mol platio 2800 kuna, što je razina koju dionica nije postigla od rujna 2008., pa ni sve do danas. Prodajom Ininog paketa, portfelj FHB-a sveden je praktički na dionicu HT-a. Iako su fondu u travnju prenesene i druge dionice iz portfelja Hrvatskog fonda za privatizaciju, poput Vjesnika, Tiska, Kutjeva, Viktora Lenca, ali i Zagrebačke banke i PBZ-a radi se o minornim paketima pa dionica HT-a i dalje čini preko 76 posto portfelja. "Tolika izloženost jednoj vrijednosnici imovinu fonda stavlja u opasnost. Dovoljan je poremećaj na tržištu poput novog poreza kojim bi se udarilo na HT da se ozbiljno ugroze udjeli u fondu stoga je proširivanje portfelja nužno", kaže nam dobro upućeni izvor. "Zakon o FHB-u preporuča diverzifikaciju portfelja u korist naših članova. Operativno od prodaje dionica Ine imamo strateški problem, no ne gori nam pod nogama i već dvije godine o tome temeljito promišljamo, a nikakva odluka nije donesena", kaže član Upravnog odbora FHB-a Petar Lovrić za Poslovni dnevnik.Kako doznajemo, Upravni odbor razmatra nekoliko scenarija izlaska iz HT-a, od polagane prodaje na burzi, do strateškog kupca (koji bi ponudio premiju) ili stranog ponuditelja. Nikome naime nije u interesu da dionici padne cijena brzim 'iskrcavanjem' i nastane burzovni i cjenovni kaos. Navodno se s Upravom HT-a razgovaralo u smjeru da upravo HT kupi dionice za svoj trezor, no tu opciju u petak nismo mogli potvrditi.

 

 

Petar Lovrić, FHB

Za razliku od prodaje Ine, vrijeme nije ograničavajući faktor u ovom slučaju. Dok je ponuda za Inine dionica imala rok trajanja, odluka o HT-u nije u vremenskoj stisci, što FHB-u daje veći pregovarački prostor s potencijalnim ponuditeljima. "Jedini faktor odluke o eventualnoj prodaji bit će cijena, kao i kod odluke o prodaji dionica Ine", kratko je komentirao predsjednik Uprave Erste Investa Josip Glavaš mogući strateški zaokret FHB-a. Inače, zakonska ograničenja za takvu odluku ne postoje već je ključna odluka upravnog odbora, a neslužbeno su nam potvrdili da u Hanfu o tome zasad nisu stigle konkretne informacije.Sudeći po dostupnim informacijama, čini se da odluka o HT-u ovisi o lošem stanju gospodarstva. S projekcijama o 340.000 nezaposlenih na proljeće 2011., smanjivanjem prava proračunskih korisnika među kojima je i dio braniteljske populacije, čelni ljudi FHB-a ne žele se dovesti pred zid pojačanih isplata udjela.

 

Za sada toliko godspodo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav i hvala što ste nam malo pojasnili i dali do znanja kakvo je stanje u fondu i kako nas veslaju na sve strane,a što sam i slutio i što je bilo jasno kako od nas koji smo zadržali udjele prave budale i kako lažu da nisu mogli isplatiti dividendu radi razno razni zakona i uredbi koje treba promijeniti,a zapravo su brali naše novce,ništa čudno kakvo je stanje u državi i kako smo prevareni na sve strane.Oni nas zapravo tjeraju da prodamo udjele u bescijenje kako bi mogli za sebe ubrati što više novca,nemogu vjerovati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se ono kaže,nisam pametan što napraviti,ali je vidljivo da udjeli porastu pa padnu,a da nikakvoga drastičnoga rasta nema,a kakva je situacija neznam dali možemo očekivati da rastu već kao što vidimo i sada samo padaju pa je i normalno da mi koji smo sačuvali svoje udjele u nadi da čemo nešto imati barem za kruh da nebudemo gladni jednostavno ne znamo što napraviti,a da ne ostanemo i bez toga ako drastično još padnu dolje,a na žalost ne vidim neke pokazatelje koji bi govorili kako če udjeli porasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege branitelji istina je da će se prilikom prebacivanja 7% dionica od privatizacije HEP,Pošte,HPB,Hrvatskih voda i drugih državnih firmi u Braniteljski fond udjele će dobiti svi uvedeni u registar branitelja srazmjerno vremenu provedenom u MUP I HV,bez obzira jesu ili nisu prodali svoje prethodne udjele.Ovo što se dogodilo prošle godine sa prenošenjem 45 milijuna u BF i darivanjem tog novca novopridošlim braniteljima je prevara svih branitelja ili kriminalno djelo.Prebacivanje spomenutih 7% iz navedenih firmi će biti moguće samo ukoliko tada uopće bude braniteljskog fonda u što sve više sumnjam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege!!!

 

Možda će Vam ova informacija pomoći da malo bolje pogledate kako se raspolaže s našim novcem.

 

Otiđite na internetu na stranicu Fonda HB i otvorite Polugodišnje izvješće za 2010.godinu.

 

Tada pogledajte ovaj članak:IZVJEŠTAJ O POSEBNIM POKAZATELJIMA FONDA (ČLANAK 175. ZIF) ZA RAZDOBLJE 01.01.2010.-30.06.2010.

 

Mislima da će Vam se oči otvoriti kad pogledate 2006.,2007. i 2008.godinu i vidite da Fond ima samo 1 udjel,a to je naravno vlasništvo Vlade RH koja je osnovala Fond.

 

Tri godine gospodo netko je ubirao vrhnje koje je pripadalo Vama,a vi sad kažite da su ovo dezinformacije,jer ovo su služben stranice Fonda u koje svatko ima uvid.

 

Fond ima i telefon koji sigurno nije besplatan ,ako želite ići malo u detalje.Dobit ćete sve informacije koje i bake na pijaci znaju,ali one povjerljive su gospoda iz Upravnog odbora sačuvala za sebe i svoje istomišljenike.

 

Ko Vas pita za savjet,pa oni Vas zastupaju ,a ne Vi njih.

 

Žalosno,kako se manipulira i zarađuje na biračkom tijelu,a kad pomislimo da je sve otišlo u vodu oni nafriziraju veliku cijenu udjela koja je smiješno mala pri isplati.

 

Stvarno trebamo tražiti da nam se kao laicima malo bolje objasne planovi i daljnja ulaganja Fonda,a ne samo da nam mašu pred očima dividendom koju su odavno više puta okrenuli i zaradili.

 

Ne mogu vjerovati,tolika imovina u 3 godine a narod kopa po kantama i nema za kruh.Da li je ta kamata u 3 godine nekome bila dovoljna za Parlamentarne i Predsjedničke izbore.

 

Žalosno je samo što branitelji ne mogu doći do dnevnih informacija o prometu Fonda pa da vidimo kad se nešto uplaćuje ili isplaćuje iz našeg Fonda gospodo.

 

Znači kad Vama treba onda samo zagrabite šakom i kapom ,jer znate gdje ima,a kad nama treba onda nam dajete predizborna obećanja.

 

Ma muka mi je od toga.Gospodo ,ovo treba malo bolje istražiti.

 

Pozdrav Braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAGREB, 4. ožujka 2011. (Hina) - Isplata dividendi za 2009. i 2010. godinu iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihove obitelji (Fond HB) započet će u ponedjeljak, 7. ožujka, a ukupan iznos namijenjen za isplatu dividendi za te dvije godine iznosi 154,48 milijuna kuna, izvijestili su iz Erste-investa, društva koje upravlja Fondom hrvatskih branitelja.

 

Iznos dividende po jednom udjelu iznosit će ukupno 62,78 kuna, odnosno za 2009. godinu 33,54 kune, a za 2010. godinu 29,24 kune, navodi se u priopćenju.

 

Isplata dividenti obavljat će se putem poslovnica Financijske agencije (FINA), a za to će biti potrebno predočiti osobnu iskaznicu i potvrdu o OIB-u vlasnika udjela.

 

Prema novim procedurama koje stupaju na snagu 7. ožujka 2011. nikakvi drugi dokumenti neće moći biti prihvaćeni niti uzeti u obzir, osim navedena dva dokumenta.

 

S obzirom da je datum raspodjele dobiti Fonda dan 4. ožujka 2011. godine, pravo na isplatu dividendi imat će oni branitelji koji posjeduju udjele u Fondu HB i oni koji su zahtjev za prodaju udjela podnijeli 3. siječnja 2011. ili kasnije, odnosno oni članovi Fonda kojima je dan za isplatu udjela 4. ožujka 2011. ili kasnije, navodi se u priopćenju.

 

Dodaje se da dividendu iz Fonda HB neće moći podići članovi Fonda HB koji su - zahtjev za prodaju udjela podnijeli zaključno s 2. siječnja 2011. ili ranije; prodali svoje udjele i ne raspolažu više niti jednim udjelom; prodali svoje udjele te im je datum isplate zaključno s 3. ožujka 2011. ili ranije.

 

Iz Erste-investa pritom naglašavaju da je članovima Fonda HB koji su prodali udjele te su oni isplaćeni do i uključujući 3. ožujka 2011., dividenda bila uključena u cijenu udjela, a što se vidi već 4. ožujka 2011. kada se cijena udjela onima koji imaju pravo na dividendu smanjuje za iznos dividende.

 

Zbog tehničke provedbe, odnosno priprema za isplatu dividendi za 2009. i 2010. godinu, na dane 3., 4. i 5. ožujka 2011., neće se obavljati isplata dividendi za ranije godine onim članovima Fonda koji eventualno do sada nisu podignuli dividende za prethodne godine. Oni će iste moći podignuti od 7. ožujka 2011. godine, kada će ranije dividende i dividende za 2009. i 2010. godinu biti objedinjene u jedan iznos.

 

Zaprimanje zahtjeva za prodaju udjela i isplata udjela iz Fonda HB obavljat će se nesmetano i na spomenute dane, prema uobičajenoj proceduri. Prema novim procedurama koje stupaju na snagu 7. ožujka 2011. i za podnošenje zahtjeva za prodaju udjela bit će potrebno, uz osobnu iskaznicu, predočiti i potvrdu o OIB-u, navodi se u priopćenju.

 

Hrvatska je Vlada na prošlotjednoj sjednici dala suglasnost na prijedlog Upravnog odbora Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji o raspodjeli dobiti Fonda iz 2009. i 2010. i tada je najavljeno da će početkom ožujka hrvatskim braniteljima iz dobiti Fonda biti isplaćena dividenda za 2009. i 2010. godinu u ukupnom iznosu većem od 154 milijuna kuna.

 

(Hina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sam pogledao vrijednost udjela u fondu HB. Ako netko nije vidio, cijena je pala skoro 90 kn po udjelu za jedan jedini dan tako da tih 60-ak kuna koje ćemo dobiti nisu ništa u odnosu na to koliko smo izgubili!!??

Nije mi jasno zašto je cijena toliko pala kad dionica HT koja je osnovica portfelja fonda nije pala toliko..

Eh, opet neka muljaža na račun branitelja ili..??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolege!!!

 

 

Drago mi je da je Felix33 shvatio neke stvari koje se svakodnevno rade oko braniteljskih udjela.

 

Ako želite stvarno proanalizirati stanje u Fondu i trenutnu vrijednost dionica koje su ušle u Fond, morate svakodnevno pogledati na internet stranicu Fonda HB-a,pregledati izvješčća o radu Fonda i sve eventualne najave kupnje ili prodaje.

 

A ja bih Vam preporučio između ostaloga da pratite svakodnevno stranice:Business.hr,Liderpress.hr,ZSE.hr,Poslovni.hr i Poslovni dnevnik.

 

 

Stranice Fonda iz nekih razloga po meni ne daju opširne informacije pa nije loše informirati se na ovim stranicama,ali svakodnevno.

 

Mislim da se sprema uskoro prodaja HT-a,a na koji način će Vlada zaraditi ako neće umanjiti vrijednost Udjela kako bi što povoljnije prodala dionice HT-a.

 

Nadam se da Vam je jasno.Kupujem od Vas po povoljnoj cijeni udjele,Vi sretni što su novci sjeli,a Vlada još sretnija što su joj vraćene dionice koje je dala i još zaradila na razlici u cijeni.

 

Ako ne vjerujete meni pitajte neke kolege brokere da Vam malo pojasne da je ova situacija moguća.

 

Malo se vratite na moj post gdje sam Vam citirao članak iz

 

Poslovnog dnevnika pa će Vam biti jasnije.

 

Samo je žalosno što ćete to doznati tek kada stvar bude završena.

 

Jel Vam sada jasno zašto bi trebali imati svoju stranku i svoju financijsku instituciju.

 

Da nitko ne pravi od nas budale.Ako smo branitelji nismo glupi i nepismeni da nas može veslati tko kako hoće.

 

A ako želimo tako i dalje nemojmo se čuditi što će nam se tek desiti.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolege još jedna prevara branitelja iz braniteljskog fonda (zapravo prevara vlasti koja kaže da su joj branitelji na prvom mjestu).Fond koji tako dobro posluje da dijeli dividendu za 2009.i 2010.ukupno od 62,78 kune po udjelu, isti dan smanjuje vrijednost tog istog udjela za oko 90 kuna ili oko 11% za što razumske logike jer dionica HT tog dana pala oko 1%.Stvarno uspiješno poslovanje da i USKOK treba uskočiti.Trebaju malo logičnije objasniti gdje je nestalo i onih 45 milijuna kuna koje je navodno vlada prebacila u braniteljski fond prošle godine.Po ovom računa branitelji koji očekuju isplate svojih prodanih udjela ovih i slijedećih dana bit će zakinuti(ukradeno im)za oko 30 kuna po udjelu jer će dobiti po 62,78 a izgubiti prilikom isplate oko 90 kuna.Grozna krađa za ne vjerovati.Ponižavanje branitelja je i vrijeme čekanja isplate od 63 dana kad svi ostali fondovi udjele isplaćuju u roku tri dana.Vjerojatno je njihova logika ako razvučemo isplatu na 63 dana dobar dio branitelja će odustati od prodaje što i uspjevaju a što je taj rok nelogičan a vjerojatno i nezakoniti koga briga.Često ni nas same branitelj jer se nedovoljno uporno i glasno borimo protiv onih koji nas smatraju budalama koje ništa ne razume.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bravo kolega,pa nadam se da će Vam se oči uskoro otvoriti.

 

Probajte pitati Vladu za ocjenu ustavnosti držanja novca 63 dana,probajte ih pitati zašto se dividenda za 2009. isplaćuje 2011.godine.Pitajte ih o planovima za prodaju dionica HT-a.

 

Znate kako će se ponašati.Kao da želite srušiti Vladu,bit ćete proglašeni provokatorom opozicije,državnim neprijateljem,dezinformatorom,huškačem na vlast,malograđaninom i ne znam kojim sve epitetima.

 

Jer uvijek,zapamtite uvijek kad želite doznati istinu koja će kad tad izaći na vidjelo,uvijek ćete biti nepoželjni i smatrat će Vas budalom.

 

Ali ako se bude desio scenarij na koji sam Vam ukazivao to je samo zbog jedne stvari,što smo mi branitelji razjedinjeni,nismo spremni da osnujemo svoju stranku,manjini je dobro jer su na Vladinim jaslama,a ostali branitelji kojima ove informacije nisu bitne sretni ko malo dijete kad dobije igračku(novac od udjela i dividendu).

 

Moramo se malo više informirati i biti u toku,pokrenuti se iz naslonjača i buljenja u TV kad su neki prosvjedi.

 

Još jednom napominjem ujedinjenjem smo jači,stvaranjem stranke smo jači,stvaranjem svoje Banke smo jači ali pšrosvjedima i huliganstvom samo štetimo sebi i državi u svijetu.

 

Zato gospodo budite odlučni i nemojte se dati nikome ponižavati.To su vaši udjeli i spremno pitajte Fond o njihovim namjerama,jer to je naš Fond a oni su samo naši predstavnici.

 

Zar ćemo dopustiti da kao sa INO-m,većina branitelja stavi glavu u pijesak i kaže :"Što mi tu možemo"

 

Kad ste se znali pobuniti na Rivi u Splitu prije par godina,kad ste se pobunili dok je Tuđman bio živ,pobunite se i sada ali demokratski i mirno.

 

Mi ne tražimo ništa više od Ustavom zajamčenog;"Prava na informaciju."

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Pozdrav,ne mogu vjerovati,ispačuju dividendu tako da smanjuju udjele za sto kuna evo vrijednost udjela sa 800 pala na 700 da čovijek ne povjeruje -

 

 

Dobar dan svim braniteljima:danas digo dividendu i prodao 29 udjela u braniteljskom fondu isplata 11.o5.2o11 godine.Kao što vidite ova država Hrvatska nije ništa kriva za nju sam dao svoj život ako je trebalo i umrjeti.Eto kome vjerovati kao što sam i reko fond do početka izbora drastično če pasti , a nakon izbora fonda više neče ni biti gade mi se ljudi koji vode taj fond branitelja sve ih treba razapeti ko isusa ,gadi mi se političari koji su prokrali nas male ljude i uništili sve što je HRVATSKO daj te mi pušku da idem u rat protiv ovih štetočina da im ja sudim .Mladost dao , a u povrat sve bolesti dobio a oni se smješkaju i govore da mi ništa neznamo ljudi treba se organizirati i stati na kraj toj veleizdajI DRŽAVE HRVATSKE stati uz bok tih jadnih siromašnih ljudi koji sutra ni za kruh neče imati ,a mi idemo u neku EVROPU.Sam sebi sam reko da poslije domovinskog rata trebalo ih barem dvije tisuće smaknuti odma tako da danas nebi bili dovedeni do prosjačkog štapa.Fuj gade mi se i taj fond i ti novci koji če doći u 5 mjesecu .Još jednom fuj ne državi nego političarima debelog zuba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što bi reko pokojni Pređo tj.Predrag Vušović u filmu :"Kako je počeo rat na mom otoku" ,"A šta sam ja reka".

 

Gospodo ,budite ustrajni u traženju svojih prava i uvida u rad cijelog Fonda.

 

Ako samo pojedinci bliski članovima Uprave Fonda imaju prava na informaciju znajte da se nešto muti Vama iza leđa.

 

Ali zar Vam nije i rečenica na portalu Poslovnog dnevnika malo sumnjiva:" kako doznaje Poslovni dnevnik iz dobro upućenih izvora".

 

 

Koji su to dobro upućeni izvori za koje ja i Vi ne smijemo znati.

 

Pa koliko toga mi još ne znamo što se događa nama iza leđa,a

naivni kakvi jesmo samo nam je bitno da pare sjednu,a ostalo je nebitno,da li je to upravo taj iznos za dividendu,zašto ostali dioničari HT_a dobijaju ranije nego mi,zašto nije sve tako transparentno za što se Vlada"zalaže".

 

 

Mislite da moramo biti sretni što još imamo mirovine ,naši kolege plaću.

 

Sigurno će Vam opet netko iz Vlade reći kako ste sretnik što ste na državnim jaslama i da previše ne pitate tamo gdje Vam nije mjesto.

 

Ako tako budu reagirali onda će Vam se oči same otvoriti.

 

Koliko će nas još političari varati i govoriti jedno ,a raditi drugo.

 

Poštovanje moderatoru koji je osmislio ovaj Forum o pravima branitelja,ali mi se sve više čini da se smanjuju naša prava,pa čak i ona na točnu informaciju.

 

U komunizmu su govorili da je crkva opijum za narod,ja bih sada rekao da je lažna informacija koju Vlada plasira kao istinitu i skrivanje istine opijum za narod.

 

Držati ljude u neznanju i ponašati se kao da je sve što braniteljima pripada po Zakonu privatna svojina na koju branitelji imaju pravo samo malim dijelom je isto kao da ste vlasnik kuće i imate gazdu kojem plaćate najamninu.

 

Nadam se samo da nećemo još dugo biti najamnici kojima netko vješto manipulira osobito pred izbore.

 

pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene zanima da li će se u ovoj državi od toliko braniteljskih udruga netko zapitati i poraditi na tome da se donese novi zakon gdje će branitelji moći kad žele prodati udjele da im je moguće prodati isti dan kao udjele u fondovima ili dionice....

Nažalost manipulira se puno sa braniteljima,zato je i osnovano toliko udruga od kojih branitelji nemaju koristi samo čelništvo tih udruga

Ako smo bili jedinstveni u vrijeme rata zašto je danas takav raskol???????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo stovani jedan idiotizam nase drzave.jutros sam krenuo u finu podignuti dividende za obe godine,dao sam osobnu iskaznicu,i uz nju pokazao dopunsku na kojoj je upisan oib.odbila me je sluzbenica na salteru trazeci mi potvrdu o vlasnistvu oib,a.eto dokle smo stigli sa administracijom.takav idiotizam porezne uprave,ili fine.sramota.toliko za danas po pitanju dividende.pozdrav.aman.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovane za uzeti dividendu uz osobnu iskaznicu potrebna je i potvrda u kojoj je naveden OIB za vlasnika udjela. Potvrdu izdaje Porezna uprava a može se skinuti i sa interneta.Nije potrebna potvrda o vlasništvu udjela.

Poštovanog moderatora pozivam da se uključi u raspravu o još jednoj prevari branitelja iz braniteljskog fonda.Riječ o trasankciji mi(fond)vama 62 kune dividende za udjel a vi (branitelji)nama 90 kuna koliko smo vam smanjili vrijednost udjela u samo jednom (04.03.2011.g) danu.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je naglasiti da je članovima Fonda HB koji su prodali udjele, te su oni isplaćeni do i uključujući 3. ožujka 2011., dividenda bila uključena u cijenu udjela, a što se vidi već 4.03.2011. kada se cijena udjela onima koji imaju pravo na dividendu smanjuje za iznos dividende.

 

Ovo je obavijest(dio) s stranice Erste investa.

Dakle cijena udjela je trebala pasti za iznos isplaćene dividende što je uobičajeno.

Međutim pala je za 30kn više ili 33% više nego što je trebalo,čim više je se cijena dionice u ovom razdoblju od par dana nije bitnije mjenjala.

Svakako je potrebno tražiti službeno očitovanje Erste investa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bitno je naglasiti da je članovima Fonda HB koji su prodali udjele, te su oni isplaćeni do i uključujući 3. ožujka 2011., dividenda bila uključena u cijenu udjela, a što se vidi već 4.03.2011. kada se cijena udjela onima koji imaju pravo na dividendu smanjuje za iznos dividende.

 

Ovo je obavijest(dio) s stranice Erste investa.

Dakle cijena udjela je trebala pasti za iznos isplaćene dividende što je uobičajeno.

Međutim pala je za 30kn više ili 33% više nego što je trebalo,čim više je se cijena dionice u ovom razdoblju od par dana nije bitnije mjenjala.

Svakako je potrebno tražiti službeno očitovanje Erste investa.

 

Poslano ERSTE INVESTU:

 

Poštovani,

Član sam fonda HB.Mene i puno drugih branitelja koji postavljaju upite na portalima zanima zašto je cijena udjela pala za oko 90 kn,kad je isplaćena dividenda od 62 kn i za toliko je najavljen pad cijene udjela.

To stoji i u Vašoj objavi na internetu.

Molim Vaše očitovanje jer mnogi to smatraju nekom vrstom pljačke i najavlju prodaju udjela što smatram da nije u interesu Vas ni nas,pogotovo onih koji dobivaju stipendije za djecu. Od postojanja i rada FHB ,te mogućnosti isplate stipendija mnogima zavisi uopće mogućnost studiranja.

 

Ovo stoji na Vašim stranicama:

"Bitno je naglasiti da je članovima Fonda HB koji su prodali udjele, te su oni isplaćeni do i uključujući 3. ožujka 2011., dividenda bila uključena u cijenu udjela, a što se vidi već 4.03.2011. kada se cijena udjela onima koji imaju pravo na dividendu smanjuje za iznos dividende."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,da ovo je stvarno previše,isplativši nam dividendu na način da je udjel smanjen tako jako govori zapravo da nam je dividenda isplačena iz udjela,a da zapravo nismo dobili ništa,nadao sam se sve ovo vrijeme kako je dobro da nisam prodao udjele kako bi oni mogli rasti,a sada se osjiječam prevarenim jer ovo govori po meni samo jedno kako je neznam kome i zašto u interesu da svi prodamo udjele jer smo na to naprosto prisiljeni,a da ne ostanemo na nuli,nije mi jasno kako nam ništa ne žele obrazložiti o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Poštovane za uzeti dividendu uz osobnu iskaznicu potrebna je i potvrda u kojoj je naveden OIB za vlasnika udjela. Potvrdu izdaje Porezna uprava a može se skinuti i sa interneta.Nije potrebna potvrda o vlasništvu udjela.

Poštovanog moderatora pozivam da se uključi u raspravu o još jednoj prevari branitelja iz braniteljskog fonda.Riječ o trasankciji mi(fond)vama 62 kune dividende za udjel a vi (branitelji)nama 90 kuna koliko smo vam smanjili vrijednost udjela u samo jednom (04.03.2011.g) danu.Hvala!

 

 

Tvoj post citiram kolega jer već ne znam po koji puta pozivaš moderatora da se uključi u raspravu.Moderator nije u upravnom odboru fonda da bi sad trebao neku posebnu raspravu voditi o ovom problemu.Pretpostavljam da je branitelj ko ti i ja,koji je također iznenađen ovim zadnjim događajem.Imam dojam da smo sad nervozni na događaje vezane uz rad fonda kao da je do sad sve bilo u redu.Čini mi se da je bilo razloga za nezadovoljstvo radom upravnog odbora i prije ali mi tek sad tražimo nekakav izvještaj i to još od Erste investa koji upravlja fondom koji ima upravni odbor koji se sastoji o sedam članova koje imenuje i razriješuje Vlada Republike Hrvatske.Da bi se donijela neka odluka potrebno je najmanje pet glasova članova upravnog odbora.Predsjednik upravnog odbora je ministar nadležan za pitanja branitelja iz Domovinskog rata pa očekujmo da se i on izjasni oko te problematike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav Diksi i ostalima,meni nije jasno koja je uopće svrha dividende ako je kako kažeš normalno da se za iznos dividende smanji vrijednost udjela.Dobijemo 60 kuna a onda nam isti dan da oduzmu 60 zapravo 90 kuna.Hvale se kako uspješno posluju,čudna neka matematika-logika.

HT dionce kao osnovni nositelj fonda prilikom isplate dividende ne umanjuje vrijednost svoje dionice već to eventualno čini tržište što uopće nije nužno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da to je to da zapravo niti nismo dobili dividendu koju smo i te kako trebali dobiti,već je izgleda dividenda isparila,a nama da nam se zamažu oči oduzme se od naših udjela na način da se smanji vrijednost udjela i pitam se gdje je sada dividenda,jasno je neko ju je uzeo,budući da sam bolestan ovo mi samo na žalost pogoršava ionako slabo zdravlje,jer nepravda me uvijek boljela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sumaglica je napisao:

Da to je to da zapravo niti nismo dobili dividendu koju smo i te kako trebali dobiti,već je izgleda dividenda isparila,a nama da nam se zamažu oči oduzme se od naših udjela na način da se smanji vrijednost udjela i pitam se gdje je sada dividenda,jasno je neko ju je uzeo,budući da sam bolestan ovo mi samo na žalost pogoršava ionako slabo zdravlje,jer nepravda me uvijek boljela.

 

Od kuda sada odjednom tako visoka dividenda i to još za dvije godine????? Isplačena je iz vrijednosti fonda a ne dobiti.Predizborna je godina i ponovo se braniteljima baca prašina u oči.Dajmo im iz udjela lovu a poslije će udjeli kroz poslovanje možda porasti pa ćemo tako nadoknaditi tu lovu koju smo im dali a nije iz dobiti.Bitni su glasovi.Žao mi je što ovim postom ulazim u politiziranje kojeg nam je stvarno dosta ali istinu treba reči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje gospodo!!!

 

Citiratću sam sebe da Vam još jednom bude jasnije sve oko Fonda:

 

 

Ako želite stvarno proanalizirati stanje u Fondu i trenutnu vrijednost dionica koje su ušle u Fond, morate svakodnevno pogledati na internet stranicu Fonda HB-a,pregledati izvješčća o radu Fonda i sve eventualne najave kupnje ili prodaje.

 

A ja bih Vam preporučio između ostaloga da pratite svakodnevno stranice:Business.hr,Liderpress.hr,ZSE.hr,Poslovni.hr i Poslovni dnevnik.

 

 

Stranice Fonda iz nekih razloga po meni ne daju opširne informacije pa nije loše informirati se na ovim stranicama,ali svakodnevno.

 

Mislim da se sprema uskoro prodaja HT-a,a na koji način će Vlada zaraditi ako neće umanjiti vrijednost Udjela kako bi što povoljnije prodala dionice HT-a.

 

 

Ovo je članak iz Poslovnog dnevnika na internetu:

 

"J. P. Morgan i Nomura žele 10 posto Hrvatskog telekoma"

 

 

"Braniteljski fond ‘iskrcava’ paket dionica HT-a?"

 

Više od 76 posto portfelja Fonda hrvatskih branitelja čini dionica HT-a, a smatra se da tolika izloženost jednoj vrijednosnici imovinu fonda stavlja u opasnost

 

U Fondu hrvatskih branitelja, drugom najvećem dioničaru Hrvatskom telekoma poslije DT-a, razmišlja se o velikom strateškom zaokretu ulaganja - izlasku iz dionice HT-a, ekskluzivno doznaje Poslovni dnevnik iz dobro upućenih izvora. Iako jedno od najboljih ulaganja na tržištu, dionica HT na kojoj se praktički portfelj fonda temelji, potencijalni je rizik za imovinu i vrijednost udjela koju Upravni odbor želi izbjeći.

 

 

Josip Glavaš, Erste Invest

Fond ima 5.732.197 dionice (7 posto) što uz cijenu od 272,15 kuna kojoj je zaključeno trgovanje u petak iznosi od 1,56 milijardi kuna. No, ponudi li netko cijenu uz premiju, primjerice, 300 kuna FHB bi za paket mogao utržiti 1,72 milijarde kuna. Neto vrijednost imovine FHB-a na 30. lipnja (posljednje dostupno izvješće) iznosi 1,96 milijardi kuna. Ideja o prodaji nije nova. O toj opciji razmišlja se otkad je Fond hrvatskih branitelja (FHB) prihvatio javnu ponudu Mola u listopadu 2008. za dionice Ine. Unatoč protivljenju dijela braniteljske populacije, Upravni odbor zajedno s Erste investom koji upravlja FHB-om, prodao je mađarskoj naftnoj kompaniji svoj paket od 7 posto za 1,96 milijarde kuna. Dionicu je tada uz premiju Mol platio 2800 kuna, što je razina koju dionica nije postigla od rujna 2008., pa ni sve do danas. Prodajom Ininog paketa, portfelj FHB-a sveden je praktički na dionicu HT-a. Iako su fondu u travnju prenesene i druge dionice iz portfelja Hrvatskog fonda za privatizaciju, poput Vjesnika, Tiska, Kutjeva, Viktora Lenca, ali i Zagrebačke banke i PBZ-a radi se o minornim paketima pa dionica HT-a i dalje čini preko 76 posto portfelja. "Tolika izloženost jednoj vrijednosnici imovinu fonda stavlja u opasnost. Dovoljan je poremećaj na tržištu poput novog poreza kojim bi se udarilo na HT da se ozbiljno ugroze udjeli u fondu stoga je proširivanje portfelja nužno", kaže nam dobro upućeni izvor. "Zakon o FHB-u preporuča diverzifikaciju portfelja u korist naših članova. Operativno od prodaje dionica Ine imamo strateški problem, no ne gori nam pod nogama i već dvije godine o tome temeljito promišljamo, a nikakva odluka nije donesena", kaže član Upravnog odbora FHB-a Petar Lovrić za Poslovni dnevnik.Kako doznajemo, Upravni odbor razmatra nekoliko scenarija izlaska iz HT-a, od polagane prodaje na burzi, do strateškog kupca (koji bi ponudio premiju) ili stranog ponuditelja. Nikome naime nije u interesu da dionici padne cijena brzim 'iskrcavanjem' i nastane burzovni i cjenovni kaos. Navodno se s Upravom HT-a razgovaralo u smjeru da upravo HT kupi dionice za svoj trezor, no tu opciju u petak nismo mogli potvrditi.

 

 

Petar Lovrić, FHB

Za razliku od prodaje Ine, vrijeme nije ograničavajući faktor u ovom slučaju. Dok je ponuda za Inine dionica imala rok trajanja, odluka o HT-u nije u vremenskoj stisci, što FHB-u daje veći pregovarački prostor s potencijalnim ponuditeljima. "Jedini faktor odluke o eventualnoj prodaji bit će cijena, kao i kod odluke o prodaji dionica Ine", kratko je komentirao predsjednik Uprave Erste Investa Josip Glavaš mogući strateški zaokret FHB-a. Inače, zakonska ograničenja za takvu odluku ne postoje već je ključna odluka upravnog odbora, a neslužbeno su nam potvrdili da u Hanfu o tome zasad nisu stigle konkretne informacije.Sudeći po dostupnim informacijama, čini se da odluka o HT-u ovisi o lošem stanju gospodarstva. S projekcijama o 340.000 nezaposlenih na proljeće 2011., smanjivanjem prava proračunskih korisnika među kojima je i dio braniteljske populacije, čelni ljudi FHB-a ne žele se dovesti pred zid pojačanih isplata udjela.

 

 

 

Otiđite na internetu na stranicu Fonda HB i otvorite Polugodišnje izvješće za 2010.godinu.

 

Tada pogledajte ovaj članak:IZVJEŠTAJ O POSEBNIM POKAZATELJIMA FONDA (ČLANAK 175. ZIF) ZA RAZDOBLJE 01.01.2010.-30.06.2010.

 

Mislima da će Vam se oči otvoriti kad pogledate 2006.,2007. i 2008.godinu i vidite da Fond ima samo 1 udjel,a to je naravno vlasništvo Vlade RH koja je osnovala Fond.

 

Tri godine gospodo netko je ubirao vrhnje koje je pripadalo Vama,a vi sad kažite da su ovo dezinformacije,jer ovo su služben stranice Fonda u koje svatko ima uvid.

 

 

 

Za sada toliko,ovo su citati iz mojih postova na ovom Forumu.

 

Pozdrav braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što piše kolega Nine čini mi se vrlo opasnim za sve branitelji.Umijesto da se zajedno borimo protiv nepravilnosti u radu braniteljskog fonda Nine predlaže iziđite iz fonda.

Po meni to nije pametno jer to naš fond a ne onih koji sa njime upravljaju i zakidanje branitelja treba prestati a otuđeno se treba vratiti oštećenima.Oni koji upravljaju našim fondom žele ovo što i Nine predlaže.Vrijeme da se prestanemo povlačiti i da još jednom zajedno branimo ono što je naše!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutro1 je napisao:

Ovo što piše kolega Nine čini mi se vrlo opasnim za sve branitelji.Umijesto da se zajedno borimo protiv nepravilnosti u radu braniteljskog fonda Nine predlaže iziđite iz fonda.

Po meni to nije pametno jer to naš fond a ne onih koji sa njime upravljaju i zakidanje branitelja treba prestati a otuđeno se treba vratiti oštećenima.Oni koji upravljaju našim fondom žele ovo što i Nine predlaže.Vrijeme da se prestanemo povlačiti i da još jednom zajedno branimo ono što je naše!

 

U potpunosti se slažem ,od tog fonda zavisi školovanje preko 10 000 djece hrvatskih branitelja.

Djelimično razumijem one koji nemaju djecu na školovanju,ali ako dublje razmisle pa neće se obogatiti za tih par tisuća kn koje će potrošiti isti dan kad ih podignu.

I neće imati više dividende.

Ali će s time ugroziti školovanje djeteta tvog kolega,prijatelja,brata.

Ali moral,solidarnost,humanost što je to???

Osobno imam udjele i neću ih prodati i kad djeca završe školovanje jer doći će tu još poduzeća u fond i to ću djeci ostaviti u naslijeđe,da barem nešto imaju od mog sudjelovanja u ratu za uspomenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobra odluka.Branitelji koji nisu prisiljeni sigurno ne prodaju udjele ali bojim se da se s obzirom na sve težu materijalnu situaciju branitelja približava brojka od 50% prodanih udjela što dovodi do gašenja fonda.Očekujemo i izvješće o broju prodanih udjela za 2010. godinu pa ćemo vidjeti kakav je trend.Vlada bi trebala još mnoge dionice državnih poduzeća prebaciti u fond.Uzmimo samo dionice Croatia osiguranja kao primjer vrlo vrijednih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

oprostite ali ja imam malo drugačiji pogled na fond, a o tome sam već i pisao na sličnoj temi pa evo samo da opet iznesem moj doživljaj fonda:

 

- imao sam 22 udjela, a dividende sam dobivao oko 400 kuna

- prodajem te udjele početkom prošle godine i nakon 60 dana dobivam oko 15 000 kuna

- kupujem oko 60 dionica HT i za oko mjesec dana dana dobijem oko 1.800,00 kuna dividende

- evo sad za ovu godinu tribam dobit oko 1.300,00 kuna

- ako odlučim prodat te dionice novac mi je na računu u roku tri dana

 

samo razlika između dividendi govori sama za sebe, a i uvjet da kao član fonda čekam isplatu udjela 60 dana, a ako prodam dionice onda mi je isplata 3 dana, dividendu se čeka vidimo i po dvi godine...

sama ideja fonda nije loša ali realizacija,način bodovanja,način upravljanja,i sve ostalo nije dobro...

 

sad vidimo da prodaja INE nije bila dobra odluka ( možda netko odgovara zbog toga ) ali politika je tako odlučila i oni prodaju, a fond onda kupuje državne obveznice...

sad će odlučit prodat iz fonda i HT,raznorazne pripremne najave ste mogli pročitat u novinama, tko će to spriječit...

ma sve odluke će gospoda vrlo argumentirano obrazložit...

 

što se tiče stipendija za djecu, kad su moja djeca narasla dovoljno za stipendiju ona nemaju pravo jer postoji granica za novčana primanja roditelja, jer moja žena radi...

znači moja žena radi,prelazimo novčani cenzus i moja djeca nemaju pravo na stipendiju, dječji doplatak i slično...

da li pravo na stipendiju imaju djeca čiji je roditelj prodao udjele u fondu,

da li pravo na stipendiju imaju djeca čiji roditelji su riješili stambeno pitanje preko morh ili mobms

ima tu još puno pitanja, već sam napisa ideja fonda nije loša ali sve ostalo... nije loš ni zakon o pravima branitelja, ali provedba i sve ostalo...

 

a moral,solidarnost,humanost...samo se sitim rive 2001.god.

i pogledam di su sad Norac i Gotovina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast kolega Kardo,mogu Vam reći da ste 100%u pravu.

 

 

Nisam dugo čuo nekoga da tako pozitivno izlaže cijeli proces raspodjele naših dividendi imućki oko naših udjela.

 

Mislim da je ovo kap koja već dugo prelijeva čašu strpljenja svih branitelja.

 

 

Ne znam koliko će dugo još branitelji dopuštati da se ponižavaju i da ih netko zavlači sa njihovim pravima.

 

Ako smo takvi mazohisti možda i i izdržimo.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro veće,mislim da nam ništa drugo niti ne preostaje jer smo dotjerani pred zid,mislim čak da i namjerno je to nekome u interesu i da nam i ne preostaje ništa drugo nego prodati udjele,jedini logičan zaključak,kao mala djeca veselili smo se toj dividendi,a onda šok,pljuska kada vidimo da nam nisu dali ništa uzeli su nama iz naših udjela,a onda nam to dali,ali još manje i pitam se ja kakva je to dividenda,stvarno sam ogorčen i ovime mi se zdravlje samo više pogoršalo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imovinu Fonda HB čine gotovina koja se oročava(depozit),

državne obveznice,dionice HT,trezorski zapisi i drugi vrijednosni papiri.

Poslovanjem fonda tj raspolaganjem navedenim financijskim instrumentima stvara se dobit(a može i gubitak).

Sve godine do sad FHB je ostvario dobitak i to oko 25% na navedenu imovinu godišnje,i naravno to sve spada u ukupnu imovinu fonda koja se dijeli po udjelima i tako dobiva cijena udjela.

Radi orijentacije to je najuspješniji fond što se tiče dobiti u Hrvatskoj.

Fondovi mješovitog tipa kao ovaj obično ostvaruju 5-7% godišnje,ako uopće ostvare dobit.

Kad se izvrši isplata dividende logično je da i cijena udjela pada za isti iznos jer se za toliko smanjuje imovina fonda.

Tako je pri isplati svih dividendi na tržištu kapitala jer je to uzročno-posljedično vezano kao što sam naveo.

Jedini problem je taj što je vrijednost udjela pala za 90kn,a dividenda je bila 62kn i stoga sam uputio dopis Erste investu ali do sada nema odgovora.

Po mojem mišljenju cijena udjela je toliko pala jer je istovremeno iz FHB isplaćen i iznos za stipendije Fondu za stipendiranje i Zakladi za pomoć hrvatskim braniteljima koji novce dobijaju iz FHB.To mi je jedino logično objašnjenje,ali dok ne dobijemo službeno očitovanje ne možemo to sa sigurnošću znati.

U vezi držanja ili prodaje udjela neka svatko procjeni što je za njega bolje i tako postupi.

Jedino bi trebalo uzeti u obzir kao što sam već spominjao da od ovog Fonda zavisi školovanje oko 10000 djece HB (to su djeca roditelja koja žive ispod cenzusa normalnog za život) i da nekoliko tisuća branitelja godišnje koji žive u najtežim uvjetima od svih branitelja u RH dobijaju kakvu takvu pomoć.

Likvidiranjem fonda jedna i druga socijalna kategorija

naći će se u još gorem položaju da ne kažem bezizlaznom.

Pa svatko neka dobro razmisli prije odluke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sad pogledah svoj Inbox,a nisam ga gledao od jutra i vidim da je odgovor stigao tijekom dana pa Vam ga u cijelosti prenosim:

 

Poštovani g. xxxxxxx,

 

Drago nam je da ste nam uputili ovo pitanje jer nam je izuzetno stalo da Vama, članu fonda sve informacije budu predočene.

 

Fond HB-a je otvoreni investicijski fond, što znači da se svi prihodi i rashodi fonda knjiže na dnevnoj razini i da se posljedično tome sve promjene u imovini fonda dnevno reflektiraju na cijenu udjela u Fondu HB-a.

Važno je napomenuti da se dobit iz poslovanja fonda članovima može isplatiti na dva načina:

-isplatom sadržanom u dijelu vrijednosti udjela fonda (prilikom prodaje udjela) ili

-u obliku dividende (ukoliko član fonda ne prodaje svoj udjel).

 

Prema važećim propisima, a s obzirom da je datum raspodjele dobiti dan 4. ožujka 2011. godine, pravo na isplatu u obliku dividendi imaju oni branitelji koji posjeduju udjele u Fondu HB kao i oni koji su prodali svoje udjele, ali je zahtjev za prodaju podnesen 3. siječnja 2011. ili kasnije, što znači da im je zakonski rok od 63 dana za isplatu prodanih udjela bio 4. ožujka 2011. ili kasnije (odnosno nakon odluke o raspodjeli dobiti 4. ožujka).

 

To znači da pravo na isplatu dobiti putem dividende nemaju članovi Fonda HB koji su svoje udjele prodali prije 2. siječnja (zaključno s 2. siječnja 2011) te im je datum isplate 3. ožujka 2011. ili ranije.

 

Važno je naglasiti da je članovima Fonda HB koji su prodali udjele, te su oni isplaćeni do i uključujući 3. ožujka 2011., dobit fonda iz poslovanja već bila uključena u cijenu udjela, a što se vidi i po vrijednosti udjela kada se cijena udjela onima koji imaju pravo na isplatu dobiti u obliku dividende, smanjuje za iznos dividende. S obzirom na to, cijena udjela je na dan odluke o raspodjeli dobiti bila 702,26 kn, a dan ranije kada je uključivala i dobit/dividendu u udjelu - iznosila je 789,79. (U razlici cijene bila je uključena isplata dividende od 62,79 kuna te isplata Zakladi za stipendiranje djece poginulih i nestalih branitelja kao i promjena tržišne cijene imovine fonda u iznosu 24,74 kune po udjelu).

 

Riječ je o izračunima koji su zakonski definirani te načinu na koji je Fond i prethodnih godina isplaćivao dobit svojim članovima.

 

Za sve informacije i dalje Vam stojimo na raspolaganju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nina 100% si u pravu, cijenu udjela u normalnim odnosima određuje tržište(pad cijene nije nužan)a ne fond koji upravlja imovinom.Za branitelje bi bilo bolje da nije dijeljena dividenda jer su padom cijene udjela više izgubili nego su dobili kroz dividendu.Izborna je godina,kupuju se glasovi,dijeli se novac kojeg nema,lažu se branitelji "kupuje" se nas našim novcem sa debelim minusom za nas sve.Najmanje su prevareni oni kojima su udjeli isplaćeni prije 03.03.2011.g.Grozna situacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se malo uključiti da pojasnim neke stvari.

 

 

Po struci sam ekonomist,stalno pratim tržište i Hrvatsku i svjetske burze i nije mi baš jasan taj odgovor Fonda.

 

Možda i nisam najkompetentniji da dam svoj stav o ovom problemu,ali mislim da tu netko mulja.

 

 

Kao što gospodin Diksi kaže Fond je imao prinos od 25% i najbolji je Fond u Hrvatskoj.

 

Kad bi malo istražili pozadinu tog prinosa možda bi i mi imali točan uvid o puno manjem prinosu ,ali se na neki način raznim špekulacijama Vlade dovodi prinos Fonda na najvišu razinu koja vjerujem nije jasna ni ekonomistima u drugim fondovima.

 

Prema zakonu tržišta cijenu dionice(udjela) formira tržište tj svi oni faktori poslovanja(otvaranje novih pogona ,nova znanstvena istraživanja,lansiranje nekog novog proizvoda ,rekordan rast izvoza i ostalo).

 

Ono što svaki čovjek koji ima dionicu na kraju kalendarske godine dobija je dividenda tj.prinos koji ostaje nakon svih obračunskih bilanci za prošlu godinu(amortizacija i ostali troškovi usmjereni na unapređenje firme).

 

Ako je firma dobro ili izvrsno poslovala može isplatiti dividendu.

 

Cijena dionice te firme varira i opet ponavljam da ovisi o kretanju tržišta na koje utječu mnogi faktori(pa čak i ovaj rattu Libiji).

 

Pitajte nekoga tko je podigao dividendu od HT a nije član našeg Fonda da li mu je rečeno da mora vratiti dividendu ako mu isplate u roku 3 dana njegove dionice koje želi prodati.

 

 

Koje nebuloze u našem Fondu režirane od Vlade.

 

Samo mi nije jasno tko je scenarist te predstave koja je dana Erste Investu da ju prikazuje svim braniteljima.

 

Gospodo,nemojte mi vjerovati u potpunosti,ali ako vi imate drugo objašnjenje ili nekog bankara ili brokera koji bi na ovom Forumu malo više objasno kretanje tržišta slobodno mu recite da napiše par riječi na ovom Forumu da se ljudi ne drže u zabludi.

 

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno toga nije jasno, samo meni je jasno da su odlučili prodat HT a sve ostalo je priča...

 

evo primjera:

 

1. To znači da pravo na isplatu dobiti putem dividende nemaju članovi Fonda HB koji su svoje udjele prodali prije 2. siječnja (zaključno s 2. siječnja 2011) te im je datum isplate 3. ožujka 2011. ili ranije.

 

- zašto se to odnosi i na mene koji sam udjele prodao prošle godine (2010) te nemam pravo na dividendu iz 2009.god. zar moji udjeli u 2009.god. nisu ostvarili prinos i zar meni shodno tome ne bi trebala bit isplaćena dividenda za 2009.god.

 

2. S obzirom na to, cijena udjela je na dan odluke o raspodjeli dobiti bila 702,26 kn, a dan ranije kada je uključivala i dobit/dividendu u udjelu - iznosila je 789,79. (U razlici cijene bila je uključena isplata dividende od 62,79 kuna te isplata Zakladi za stipendiranje djece poginulih i nestalih branitelja kao i promjena tržišne cijene imovine fonda u iznosu 24,74 kune po udjelu).

Riječ je o izračunima koji su zakonski definirani te načinu na koji je Fond i prethodnih godina isplaćivao dobit svojim članovima.

 

- zašto to tako nije bilo i svih predhodnih godina...mislim da nije tako pala vrijednost udjela...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast kolega Kardo na postavljenom pitanju!!!

 

 

 

 

kardo je napisao:

 

- zašto se to odnosi i na mene koji sam udjele prodao prošle godine (2010) te nemam pravo na dividendu iz 2009.god. zar moji udjeli u 2009.god. nisu ostvarili prinos i zar meni shodno tome ne bi trebala bit isplaćena dividenda za 2009.god.

 

Točno si pogodio u srž problema,ali kad bi to pitanje postavio nekome iz Vlade bio bi sigurno antidržavni element.

 

Poslušaj objašnjenje pa ti sam prosudi.

 

 

Ovo je iz mojih prethodnih postova ako si malo čitao.

 

Molim te pročitaj sve moje postove o ovoj temi pa će ti biti jasnije.

"Otiđite na internetu na stranicu Fonda HB i otvorite Polugodišnje izvješće za 2010.godinu.

 

Tada pogledajte ovaj članak:IZVJEŠTAJ O POSEBNIM POKAZATELJIMA FONDA (ČLANAK 175. ZIF) ZA RAZDOBLJE 01.01.2010.-30.06.2010.

 

Mislima da će Vam se oči otvoriti kad pogledate 2006.,2007. i 2008.godinu i vidite da Fond ima samo 1 udjel,a to je naravno vlasništvo Vlade RH koja je osnovala Fond.

 

Tri godine gospodo netko je ubirao vrhnje koje je pripadalo Vama,a vi sad kažite da su ovo dezinformacije,jer ovo su služben stranice Fonda u koje svatko ima uvid.

 

 

Kao što sam već rekao odakle im pravo da dividendu za 2009.godinu isplaćuju upravo sada.To bi bilo kao da Vam banka isplaćuje kamatu svake dvije godine,a potpisali ste Ugovor na godinu dana.

 

Razmislite kolika se kamata može ubrati na Vašoj dividendi za samo 1 godinu produžetka.A vi ju ne možete podići."

 

 

Za sad toliko i nadam se da sam ti pomogao.

 

Pozdrav istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Valado,

S velikm guštom čitam Vaše postove,jer argumentirano opširno obrađujete teme tako da nam je svima skupa sve puno jasnije. U postu od jutros pišete da Vam nije jasno tko je scenarist

predstave koju je dana Erste invastu da je prikazuje braniteljima.Mislim da je meni jasno a vjerujem i Vama -zna se. Da pojasnim osobno nisam ni za SDP ni HDZ moja stranka je Hrvatska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast jutro,sad ću biti kratak i reći ću samo hvala ti na ovoj divnoj rečenici koja mi je navrla suzu na oko.

 

Rekao si:"Da pojasnim osobno nisam ni za SDP ni HDZ moja stranka je Hrvatska."

 

 

Za ovo si zaslužio ni manje ni više nego pet palčeva :palac::palac::palac::palac::palac:

 

Nadam se gospodo da je i Vaša stranka Hrvatska,jer ako nije za koga ste se Vi onda borili.

 

 

Još jednom pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz dužno poštovanje prema svim kolegama,trebali biste malo više sami proučiti materiju prije nego što tu napišete netočne informacije te ne potrebno unosite nervozu tamo gdje stvarno nema osnove da je unosite.

Znam da je kriza ,nitko nema novaca ali budite ipak objektivni i ne blatite ovaj fond bez veze.

Već sam objasnio ,a to mi je dopisom iz Fonda i potvrđeno da je cijena udjela pala zbog isplate:

-dividendi,

-isplate Fondu za stipendiranje

-isplate Zakladi hrvatskih brantelja

-tržišnih smanjenja cjena dionica koje se nalaze u sastavu Fonda

Koliko se isplati novaca iz fonda toliko je manja imovina fonda koja se dijeli na udjele i zato je cjena manja .

Pa to može svatko dijete s tri razreda osnovne škole shvatiti.

Možete čitati na drugoj temi da je izašla lista dodjeljenih 10 500 stipendija i mnoga djeca su ovih dana sretna,kao i branitelji koji su u teškom materijalnom stanju koji će narednih dana dobiti pomoć.

Da li je sve transparentno,da li može bolje ili ne ne ulazim u to,godišnji prinos od 25% mi je više nego dovoljan razlog da vjerujem u njega.

Dakako da vlada sve nadzire i isplaćuje dividende i ostalo kad ocjeni da je za nju najpovoljnije,pa zar neka druga vlada nebi tako isto.I zašto se tome čuditi ko koka jajetu.

 

Bitno je da fond ostvaruje svoju ulogu zarađuje i pomaže onima kojima je najpotrebnije.

Kad dođe lova uvjek dobro dođe zar ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani koolega Diksi,ispričavam se ako sam Vas na bilo koji način uvrijedio ,ali mi to nije bila namjera.

 

Ne volim kad mi netko neargumentirano kaže da nepotrebno unosim nervozu tamo gdje nema osnove.

 

Vi ste rekli ovo:

 

"Već sam objasnio ,a to mi je dopisom iz Fonda i potvrđeno da je cijena udjela pala zbog isplate:

-dividendi,

-isplate Fondu za stipendiranje

-isplate Zakladi hrvatskih brantelja

-tržišnih smanjenja cjena dionica koje se nalaze u sastavu Fonda

Koliko se isplati novaca iz fonda toliko je manja imovina fonda"

 

Ovo ste dobili na e-mail zar ne.

 

"S obzirom na to, cijena udjela je na dan odluke o raspodjeli dobiti bila 702,26 kn, a dan ranije kada je uključivala i dobit/dividendu u udjelu - iznosila je 789,79. "

 

Sve je tu kolega jasno,ali nije jasno ovo:

 

 

9.3.2011 - 700.36 Kn

8.3.2011 - 701.46 Kn

7.3.2011 - 703.14 Kn

 

 

Dan odluke raspodjele je 04.03.2011. godine i tada je udjel bio 702,26,dan ranije tj.03.03.2011. godine bio je 789,79,da bi 07.03.bio 703,14 kn.

 

Kako to da se za 3 dana vrijednost udjela povećala da bi nakon toga padala.

 

 

Cijena udjela odjednom malo skoči i zatim ovih dana pada.

 

To je dragi gospodine zbog zakona tržišta .

 

Na internet stranici zse.hr imate da je dana 04.03.2011. godine vrijednost dionice HT-a oko koje se sve vrti bila 287.00 kn da bi 07.03.2011. bila 286,50 kn.

 

Kako to da je na službenoj burzi vrijednost pala,a naši udjeli preko vikenda skočili za 88lp.

 

 

Nemojte slijepo vjerovati u izvješće Fonda.

 

Dragi kolega ja sam svoju materiju vrlo dobro proučio i volio bih da i vi malo proučite zakone ekonomije i špekulacija,pa da vidite da nije uvijek tako kako vam serviraju.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam primjetio da je proteklih godina prilikom isplate dividendi vrijednost udjela padala.Kolega Diksi,dopis koji ste vi dobili iz fonda je javno objašnjenje koje smo mogli pročitati u medijima i prije nego ste vi slali neki upit.Teško je očekivati da bi vama davali neko objašnjenje koje odskače od onog kojeg su pustili u cijelu javnost.I dalje mi nije jasno dobivanje dividendi i za 2009. godinu iako to sada više nije ni bitno.Vjerovatno je fond jako loše poslovao 2008. kada prošle godine nismo dobili dividendu i za tu godinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro svim braniteljima :Eto da se još malo živciram od rana jutra, Vlado tebi svaka čast što si ljudima toliko objasno do sad . Vaš fond pošto nije i moj fond jer sam prije nekoliko dana prodao svoje udjele ,a ko zna kada če se dobit od preostalih državnih poduzeča onih 7% jer neče do daljnjega u privatizaciju Elektra,vodo privreda,Croacija i tako dalje.Žalosno je kako Vlada manipulira sa svim informacijama ,lažima i još se tomu ljepo svemu smije.Ti koji vode sada ovu vladu trebali su davno past za našu domovinu još davne 1996.godine sve na zid i streljaj .Ali eto prevladala je ta sitna grupacija ratnih profitera koja drma ovom državom več 2o.godina .Nadalje tema je udjeli kopa me stalno oni koji imaju masimalno 5ooo i nešto dionica nekakve čistaćice,nekakvi policajčići koji su se ko štakori zavlačili po porumima policijskih postaja daleko od prvih linija,pa recimo mnogi današnji ministri,saborski zastupnici za činovima pukovnika,generala ko zna čime svime, 5oo tisuča branitelja velika cifra ,a znamo i sam koji smo bili u ratu od početka da nas nije bilo baš toliko jer bi okupirali i Beograd da nas je toliko bilo.Mene osobno boli ova prića jadnih branitelja koji su dobili pomoč za stipendiranje svoje djece ,a nažalost prodali svoje udjele u Braniteljskom fondu nisam nikom zavidan da nešto dobije ali brate mili ako je vlada htjela pomoći braniteljima koji su slabijeg životnih primanja što nije dala iz državne riznici kako je davala ovih svih godina seljacioma,Todoriću naprimjer,luki Rajiću,Pašaliću ima ,ima ,ima ih mnogo na tisuće ali mi to neznamo .Nego se ovdje na forumu nažalost baca prašina od ovih naših debelih korupiranih političara.Samo na kraju žao mi je što sam prodao svoje udjele točno 29 udjela pa sada neka Vlada sa njime ako oče briše guzicu , a i ove novce koje ču dobiti ne da bi ih nekamo uložio nego mi dođe da ih zapalim koliko su zla posijali gadi mi se sve što kaže bilo koji političar jer prvo svoju guzicu namiruju,a #OOPS# sitnog zuba neka se kolje kao i u Libiji.Htio sam reći da od početka Fond Branitelja je lopovski napravljen samo za one koji su odma polapali novac,a da je 35o tisuća branitelja istinskih bilo bi daleko ljepše zvućio taj fond ,a ovako znamo i svi da ima dosta ljudi koji nigdje nisu bili ,nikada vidjeli prvu crtu bojišta a traže sva prava. Zemlja nam je puna korupcije,kriminala,pretnji,silovanja što više očekivati. Eto sad mi je lakše pa da popijem kavu u miru heheh i da pogledam imali što još interesantno na našem legasu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaka čast kolega Grga,ali nemoj biti toliko radikalan.

 

Dobro je da si napisao ovaj post,da kako kažeš možeš normalno i u miru popiti kavicu.

Nadam se da si iz sebe izbacio svu ljutnju i bijes koji ti je prouzročio ovaj sistem.

 

Mislim da nije u redu kako Vlada opet manipulira braniteljima i dovodi njihove obitelji na rub očaja,jer vješto izvrće zakone o bodovnom pragu za učenike i studente,vješto podmeće lažna izvješća braniteljima preko MOBMS-a,misleći da su svi branitelji glupi i naivni i da ne prate Burzu i tržište.

 

Ako misle da je braniteljima dovoljno napisati lažno izvješće i sazvati konferenciju za štampu te se hvalisati o uspjehu Fonda i davanju novca iz Zaklade i Fonda za stipendije,onda mislim da su grdno pogriješili.

 

Pa mogu gospoda iz Vlade jedno vrijeme muljati i lagati ovaj narod ,ali sve ima svoje granice.

 

Ako se na ovaj način i dalje budu promovirali i hvalili ,mogu zaboraviti na glasove većine branitelja.

 

Samo mi nije jasno kako mogu toliko gledati narodu u oči i lagati.

 

I ova izjava naše premijerke me neki dan toliko razljutila da nisam znao da li bi plakao ili se smijao.

 

Rekla je da su se na prosvjedima branitelja nalazile osobe sa više kaznenih djela(objavljeno u Jutarnjem).

 

Možda su te osobe i iz njene stranke,pa su razočarane i da ne bi bile suodgovorne za ono što se dešava u toj stranci odlučile izaći iz stranke i pružiti podršku braniteljima.

 

Sigurno je ona zadnja osoba u ovoj zemlji koja može pljuvati po drugima(pa čak i ako ima argumenata za to što kaže)

dok ne očisti svoj prag od korupcije i afera svojih ministara i dužnosnika u Vladi.

 

Ne kažem da su i ostale stranke imune na korupciju i da u njihovim redovima toga nema,ali najglasniji su uvijek oni koji toga najviše imaju u svojim redovima.

 

To Vam je onaj sistem napadni da ne budeš napadnut.

 

I još nešto kolega Grga,kao što sam već pisao u postovima,dok je naš pokojni predsjednik odlikovao spoprtaše,manekene i ostale estradne ličnosti malo se možemo zapitati da i oni nisu na spisku branitelja.

 

To ne možemo dokazati bez famoznog registra branitelja.

Ako je netko vidio i snimio taj registar dok ga nisu ukinuli na internetu sigurno će naći neku poznatu osobu.

 

A da ne govorim o sportašima,estradnjacima, koji su se vodili na spisku nekih domobranskih,pričuvnih pa čak i profesionalnih brigada.

 

Ja osobno znam dosta toga,jer sam radio na takvim mjestima gdje mi je u glavi stalno prolazila nevjerica i tuga što se radi prema istinskim braniteljima i kako se umanjuje njihov doprinos u obrani Domovine.

 

 

Pozdrav još jednom istinskim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Na internet stranici zse.hr imate da je dana 04.03.2011. godine vrijednost dionice HT-a oko koje se sve vrti bila 287.00 kn da bi 07.03.2011. bila 286,50 kn.

 

Kako to da je na službenoj burzi vrijednost pala,a naši udjeli preko vikenda skočili za 88lp.

 

Pozdrav.

 

Poštovani,

Mada tvrdite da poznate materiju iz ovoga se vidi da nemate pojma ,niti imate dovoljno informacija da bi ste iznosili ovakve sudove kakve iznosite i s time uznemiravate one koji još manje znaju od Vas.

Nemam namjeru tu Vama objašnjavati neke stvari koje ne znate jer bi trebalo više vremena i prostora koji nemam.

Samo ću Vam odgovriti na ovaj dio:

Cijena se mijenja zato što u sastavuu fonda nije samo HT,čiju cijenu navodite kao referentnu,nego su u sastavu fonda još dionice koje su utjecale na cijenu udjela kao npr dionice: JDBA, KABA, PBZ, SNBA, PDBA ERNT, TISK, VART, KTJV, VJSN, VLEN.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nemojte slijepo vjerovati u izvješće Fonda.

 

Dragi kolega ja sam svoju materiju vrlo dobro proučio i volio bih da i vi malo proučite zakone ekonomije i špekulacija,pa da vidite da nije uvijek tako kako vam serviraju.

 

Pozdrav.

 

Poštovani ja sam vrlo dobro upoznat s ovim stvarima jer aktivno trgujem na dionicama Zagrebačkoj burzi već godinama.

Istovremeno pratim sve burze svijeta kako dioničke ,tako burze roba,metala,brodarske indekse i ostalo.

Na monitoru imam pregled svih svjetskih tržišta kroz 22 stalno otvorene aplikacije.

Prema tome znam čitati i analizirati financijska izvješća kako domaćih tako i svjetskih kompanija.

Fundamentalnu i tehničku analizu(ako znate uopće što je to) imam u malom prstu.

I Vi ste se meni našli držati lekcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

 

Nemojte slijepo vjerovati u izvješće Fonda.

 

Dragi kolega ja sam svoju materiju vrlo dobro proučio i volio bih da i vi malo proučite zakone ekonomije i špekulacija,pa da vidite da nije uvijek tako kako vam serviraju.

 

Pozdrav.

 

Poštovani gospodine Disk nebi se ponovo ukljućio ali mi je čudno kome vi bacate prašinu u oći ništa niste argumentirali i žalosno je da se toliko trudite kao i naši jadni političari ,a mi samo tonemo i tonemo u sve veče siromaštvo.Ko prvo niste se izjanili imate li dionice HB dali ste prodali dionice dajte malo o sebi napišiti čega se bojite otvorite srce ako mislite da nešto nije uredu ne želim nikoga vrijeđati ali moli Vas nemojte govoriti ko svi debeli političari.I na kraju bog je svjedok kad prođu izbori fond BRANITELJA ČE NESTATI sve su oni to nariktali kad gube neka se gubi sve briga njih mogu oni i u oforbu jer imaju oni za 22 stolječe a mi mali neka se košemo.I ZNATE ŠTO OTKAD SAM PRODAO UDJELE MA BRIGA ME VIŠE ŠTO ČE BITI SA FONDOM MIRNIJE SPAVAM. Bog Hrvati .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DIKSI di su dionice INE ajde brate objasni koga su pitali da su Mađarima prodali naše dionice ,a onda vlada po skoro dva puta večoj cjeni ponovo kupovala na tržištu ko j tu šašav zar tu treba više od osnovne škole .Gdi je lova od INE (DIKSI) DI JE RECI sam ljutiš mene i još dvojicu na forumu hahahha daj ostavi se čorava posla i uživaj u ovom lijepome danu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

 

Nemojte slijepo vjerovati u izvješće Fonda.

 

Dragi kolega ja sam svoju materiju vrlo dobro proučio i volio bih da i vi malo proučite zakone ekonomije i špekulacija,pa da vidite da nije uvijek tako kako vam serviraju.

 

Pozdrav.

 

Poštovani ja sam vrlo dobro upoznat s ovim stvarima jer aktivno trgujem na dionicama Zagrebačkoj burzi već godinama.

Istovremeno pratim sve burze svijeta kako dioničke ,tako burze roba,metala,brodarske indekse i ostalo.

Na monitoru imam pregled svih svjetskih tržišta kroz 22 stalno otvorene aplikacije.

Prema tome znam čitati i analizirati financijska izvješća kako domaćih tako i svjetskih kompanija.

Fundamentalnu i tehničku analizu(ako znate uopće što je to) imam u malom prstu.

I Vi ste se meni našli držati lekcije.

 

Tvoje poznavanje ove problematike dobro dođe na ovom forumu jer on i služi za razmjenu iskustva i saznanja i šteta da se tema pretvori u prepucavanje.Ima nas dosta koji ne kužimo to ali želimo neke informacije pa ukoliko netko ima strpljenja nek ih podijeli s nama,ukoliko nema,bolje se onda ne logirati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolega Diksi!!

 

Nije mi ni u najmanju ruku bila namjera da se prepucavam sa Vama,jer vidim da imate dosta znanja iz sfere tržišta i ekonomije.

 

Za početak ću Vam samo reći da je fundamentalna analiza laićki rečeno da ostali branitelji razumiju (jer je preopširna definicija u financijskom smislu) pronalaženje podcijenjene dionice tj. one koja ne kotira visoko na tržištu,analiziranje imovine i poslovnih procesa dotične firme te procjena koliku bi zaradu ta firma a samim time i ta dionica imali u budućnosti.

 

 

Tehnička analiza je analiza burzovnih indeksa,analiza pojedinih firmi(svi aspekti rasta dionice i pada),grafovi uspona i padova neke firme tj.dionice i svi oni aspekti koji utiču na rast tih dionica(otvaranje novih pogona,zatvaranje pogona,novi proizvod,situacija u regiji,ratovi i sl.)

 

 

E toliko o tome kolega.

 

 

Ja tebe izuzetno poštujem i ne želim da odeš sa ovogForuma ali molim te ako nešto znaš podijeli to sa svima ,jer nisu svi ekonomski i financijski potkovani,ne prate svi tržište i ljdima treba nešto laićki objasniti i da oni sami hladne glave odluče što će i kako će nešto napraviti.

 

 

Ja Vam ne držim lekcije jer vidim da ste dosta obrazovani,ali objasnite ljudima što ih zanima,jer dosta ih ova vlast vuče za nos krijući neke informacije,zar bi trebalo da mi jedni drugima skrivamo informacije od kojih nekome ovisi egzistencija(Zaklada i Stipendije).

 

 

Gospodu kolege sa Foruma molim da ne vrijeđate kolegu Diksija koji uvjeren sam je htio da nam neke stvari pojasni,ali nije znao način kako to prezentirati.

 

Molim te još jednom pojasni sve što znaš o tržištu i dionicama i ako saznaš neku informaciju o mogućim prodajama i kupovini novih dionica za naš Fond slobodno nas izvijesti.

 

 

Jer nećemo te povjerljive informacije sigurno čuti od naše Vlade i Erste fonda koji nam sustavno plasiraju samo ono što i babe na tržnici znaju.

 

 

 

Pozdrav i oprosti ako sam te uvrijedio.

 

Nije mi bila ni najmanje namjera,jer mi se branitelji moramo držati zajedno ,a ne svađati se oko gluposti.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

U pravu si apollon.

 

Htio sam pomoći braniteljima svojim znanjem i informacijama međutim vidim da samo tu gubim vrijeme,energiju i živce bez veze.

Neka radi tko što hoće s svojim udjelima,dividendama,

dionicama i snosi poslijedice svojih odluka.

Pozdrav svim forumašima.

 

Pomogao si puno a i trebat će svako iskustvo na forumu jer se fond nije ugasio i ta problematika će i dalje biti aktualna.Ja pozorno čitam i tvoje i postove kolege valada jer kao i mnogi branitelji sam slabo upučen u to.Tu ste da pomognete a ovo malo prepucavanja je normala,svi smo ponekad tanji sa živcima.O fondu će se još puno toga i pričati i događati u ovim turbulentnim vremenima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani diksi je napisao:

 

 

Poštovani,

Mada tvrdite da poznate materiju iz ovoga se vidi da nemate pojma ,niti imate dovoljno informacija da bi ste iznosili ovakve sudove kakve iznosite i s time uznemiravate one koji još manje znaju od Vas.

Nemam namjeru tu Vama objašnjavati neke stvari koje ne znate jer bi trebalo više vremena i prostora koji nemam.

Samo ću Vam odgovriti na ovaj dio:

Cijena se mijenja zato što u sastavuu fonda nije samo HT,čiju cijenu navodite kao referentnu,nego su u sastavu fonda još dionice koje su utjecale na cijenu udjela kao npr dionice: JDBA, KABA, PBZ, SNBA, PDBA ERNT, TISK, VART, KTJV, VJSN, VLEN.

 

Poštovani ja sam vrlo dobro upoznat s ovim stvarima jer aktivno trgujem na dionicama Zagrebačkoj burzi već godinama.

Istovremeno pratim sve burze svijeta kako dioničke ,tako burze roba,metala,brodarske indekse i ostalo.

Na monitoru imam pregled svih svjetskih tržišta kroz 22 stalno otvorene aplikacije.

Prema tome znam čitati i analizirati financijska izvješća kako domaćih tako i svjetskih kompanija.

Fundamentalnu i tehničku analizu(ako znate uopće što je to) imam u malom prstu.

I Vi ste se meni našli držati lekcije.

 

Htio sam pomoći braniteljima svojim znanjem i informacijama međutim vidim da samo tu gubim vrijeme,energiju i živce bez veze.

Neka radi tko što hoće s svojim udjelima,dividendama,

dionicama i snosi poslijedice svojih odluka.

Pozdrav svim forumašima

------------------------------------------------------------

poštovani diksi,

bez obzira što nijednom niste direktno komentirali moje komentare ja vam se iskreno ispričavam ako sam vas bilo čime uvrijedio jer mi to nije bila namjera,

smatram da sam iskreno i pošteno iznio svoj stav i mišljenje o fondu, a očekujem da to rade i drugi bez da gube vrijeme,energiju i živce,različiti pogledi na bilo koji problem su potrebni.

ne očekujem da mi bilo tko tu nešto objašnjava i da procjenjuje moje znanje ili neznanje, ali očekujem da pošteno i iskreno iznese svoj stav i mišljenje.

sami ste se u jednom komentaru zapitali a moral,solidarnost,humanost??? tad sam vam napisao samo se sitim rive 2001.god. i pogledam di su sad Norac i Gotovina.

zar to nije pošten stav i mišljenje?

 

ne želim reći da vi nemate pošten stav i mišljenje, ali na primjer gore navodite dionice koje su još ušle u sastav fonda pa vas ja pitam:

- zašto su te dionice ušle u sastav fonda?

- zašto su baš te dionice ušle u sastav fonda?

- tko je odredio i izabrao da baš te dionice uđu u sastav fonda?

- zar nije bilo kvalitetnijih,perspektivnijih dionica koje su mogle ući u fond?

 

iskreno vas molim da nastavite pisati i komentirati na forumu, a svi čitatelji su kao i ja sam samo ljudi sa svim svojim vrlinama i manama,a normalno je da u životu svako snosi posljedice svojih odluka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege,

Iz ove cijele priče kod mene je ostala još jedna dilema pa bi

molio za pomoć ukolilo još netko ima volje za to.

Po zakonu je određeno da 1/3 dobiti BF pripada Zakladi za pomoć branitelja... što je u redu.

Moje pitanje je zašto braniteljima kojima su isplaćeni udjeli prije podjele dividende 03.03 2011.g. vrijednost udjela nije umanjena za taj dio dobiti, a braniteljima kojima su isplaćivani poslije podjele dividende vrijednost udjela je umanjena i za iznos dobiti koji pripada Zakladi za pomoć braniteljima...Konkretno branitelji koji su isplaćeni 03.03.2011. vrijednost udjela je bila oko 789 kuna bez prava na dividendu a branitelji koji su isplaćeni 07.03.2011.vrijednost udjela je bila oko 702 kune i pravo na dividendu od oko 62 kune ukupno 764 kune.Iz napisanog je vidljivo da iznos dobiti za Zakladu... od oko 24 kune je umanjio iznos vrijednost udjela samo braniteljima koji su isplaćivani poslije podjele dobiti iako je to dobit za 2009. i 2010.Meni je ova situacija nejasna pa ako neko može objasniti bio bih zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje kolega Jutro!!!

 

 

Mislim da Fond ima svoju politiku koja stvarno nije u redu,onima prije 03.03. su kao uračunali razliku od 62 kune,to je ta dividenda koju su dobili oni poslije03.03. i još su oni prije 03.03.dobili te 24 kune koju su oni poslije 03.03. izgubili zbog tržišnih kretanja.

 

Još bih nekako shvatio onih 62 kune ,ali 24 kune u to nisam 100 % siguran da su se u tako kratkom vremenu sve dionice i ostali financijski instrumenti mogli smanjiti.

 

 

Kao što sam već objasnio meni to nešto ne štima,jer po meni ovaj Fond ima neku čudnu politiku koja je vezana za Vladine odluke i nisam siguran da bi nekom iskusnom financijskom stručnjaku također bilo jasno.

 

 

Razumljivo je da i dividenda i udjeli čine cjelokupnu imovinu Fonda,ali da se u Fondu tako brzo odvijaju tržišna kretanja ,a na tržištu dionica slabijim tempom to mi nije jasno.

 

 

Ne znam samo koji je slijedeći Vladin potez,ali sve mi više smrdi na tu prodaju dionica HT-a,ako ni zbog čega drugog onda zbog izbora i sada već 99% sigurnog silaska sa vlasti sadašnje garniture.

 

 

Tko god dođe na vlast samo bih volio da raspetlja taj gordijski čvor koji ću vam objasniti ovim člankom:

 

 

 

Autor: Jelena Lovrić

Objavljeno: 28.08.2009

Majka branitelja - maćeha države

 

Od Jadranke Kosor zapravo se očekuje nemoguće. Svi znaju da je jedan od najbitnijih uvjeta ekonomskog stabiliziranja Hrvatske rezanje pretjerane javne potrošnje, ali kako kad joj je baš premijerka, u šest godina koliko je bila Sanaderova desna ruka i naravno uz njegov blagoslov, širila krila. Resor kojim je upravljala pokazao se kao jedan od najvećih akceleratora potrošnje. Kosor je svoju političku karijeru izgradila upravo na njenom neodgovornom i enormnom pumpanju.

 

Prvo, kao ministrica branitelja Kosor je stalno uvećavala njihov broj. Pod njenim krilom branitelji su se regrutirali uspješnije nego u ratu pa je njihov broj narastao na tragikomičnih pola milijuna, s tendencijom da će se i ta granica uskoro preskočiti. Procjena je da ih je najmanje trećina lažnjaka. Tuđman je nakon završetka rata, 1996., navodio da je u obrani i oslobođenju Hrvatske sudjelovalo 336 tisuća branitelja. O trećini fingiranih boraca govorio je svojedobno i general Červenko.

 

S tom se procjenom ovih dana na jednom portalu slaže i Predrag Matić Fred, vukovarski branitelj i nekadašnji Kosoričin savjetnik. Svoju tvrdnju ilustrira podacima iz Vukovara: “Nas je 1803 branilo Vukovar, toliko nas je primalo plaću. Danas Vukovarsku brigadu čini 4000 ljudi, a isplaćujemo 6500 mirovina!” Trećina lažnjaka, to je armija od 160 tisuća prevaranata u braniteljskim redovima.

 

Drugo, Kosor je enormno povećala i broj umirovljenih branitelja. U posljednjih šest godina njihov se broj udvostručio i danas braniteljsku mirovinu prima oko 65 tisuća ljudi. U tom je vremenu trošak njihovih mirovina s nepune dvije milijarde skočio na pet milijardi kuna.

 

Svakoga mjeseca u mirovinu ode oko 500 branitelja. U postupku je još dvadesetak tisuća zahtjeva. Matić tvrdi da ih sustav stimulira da umjesto rada biraju umirovljenje: njegova je penzija za 1500 kuna veća od plaće koju bi mogao imati. Institut za javne financije ovih je dana upozorio da su povlaštene mirovine, ne samo branitelja nego i političara, postale za Hrvatsku nepodnošljiv teret. Kada bi se oduzela prava lažnim braniteljima, izračunali su novinari, uvođenje kriznog poreza bilo bi nepotrebno. Jer, ako je i među umirovljenima trećina prevaranata, što je logično, te ako se njihov broj pomnoži s prosječnom braniteljskom mirovinom od 5800 kuna, to je mjesečno oko 150 milijuna kuna, baš onoliko koliko se misli prikupiti haračem.

 

Treće, Kosor je u povećavanju broja pripadnika HVO-a koji se plaćaju iz hrvatskog proračuna postigla Boltovu brzinu. Hrvatska ih je u srpnju isplatila više od šest tisuća, dvostruko više nego godinu prije. Među njima nema ni jednoga koji je odradio puni radni vijek. Prosječan staž korisnika mirovina HVO-a samo je 8,5 godina (u Hrvatskoj tri i pol puta više, gotovo 29 godina).

 

Četvrto, upornim odbijanjem objavljivanja registra branitelja Jadranka Kosor ide na ruku onima kojima tamo nije mjesto. Lažnim braniteljima, prevarantima i kriminalcima. Faktički ohrabruje njihovo potkradanje države. Skrivanjem boračkog registra zapravo pokušava sakriti i svoju sramotu. Glumila je majku branitelja, pretvorila se u maćehu države. Sad bi Hrvatsku trebala spašavati od rezultata svoje politike.

Jelena Lovrić

Copyright © Jutarnji list. Sva prava pridržana.

 

 

To mi je poslao jedan kolega sa drugog foruma sličnog Legalisu na kojem imam par sličnih tema kao na ovom Forumu branitelja.

 

 

Mogu Vam reći da me ovo šokiralo,a mislim da će i Vas.

 

Pa kako ti ljudi imaju uopće morala i ljudskosti pogledati drugim braniteljima u oči.

 

Pa zar nije dovoljno što Vukovarskih branitelja navodno ima 4000 pa još se i 2500 ljudi šlepa sa mirovinama.

 

Strašno za povjerovati.Jesu li to oni branitelji o kojima sam govorio,estradnjaci,pobjegulje iz Minkena i ostale dijaspore koji su uploaćivali po 100 DM da bi se nalazili na spiskovima nekih brigada,jesu li to oni sportaši koji su putovali svijetom i nalazili se na spiskovima postrojbi i jesu li to oni brantelji koji su slali i veći iznos od spomenutih 100 DM za sređivanbje invalidnosti.

 

A da ne govorim o onoj brojci navodnih HVO branitelja(čast izuzecima) koji su također ratovali negdje daleko u tuđini i koji su slanjem donacija koju su prikupljali došli na spisak branitelja.

 

Pa tu ima posla za 10 USKOK-a ,a ne za jednog.

 

 

Gospodo istinski branitelji ponekad me sram zbog takvih ikad reći da sam branitelj.

 

Pun sam gorčine i bolje da ovaj dan danas zaboravim.

 

Puno pozdrava za sve Vas koji ste stvarno branili Domovinu i na koje će danas sutra vaša djeca biti ponosna i zbog čega se nikada nećete stidjeti.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege,samo jedan osvrt što je trebalo ,a nikad nije učinjeno.

 

 

 

Vlada će mijenjati bodove branitelja? - 15.studeni 2006

 

ZAGREB - Godinu dana prije izbora i mjesec dana nakon što je SDP osnovao Savjet za branitelje predsjednik HDZ-a Ivo Sanader okupio je jučer u središnjici HDZ-a dvadesetak umirovljenih generala koji su dogovorili da će osnovati poseban Savjet za hrvatske branitelje i promicanje istine o Domovinskom ratu. A kao prvi znak dobre suradnje premijer im je otvorio mogućnost da Vlada promijeni sustav bodova za braniteljske dionice.

 

Savjet neće biti stranački već će biti poput Koordinacije braniteljskih udruga, koja okuplja 14 udruga, a ministrica branitelja redovno ih konzultira oko svih pitanja koja se tiču braniteljske problematike. Na taj način će i Savjet davati svoje prijedloge resornom Ministarstvu oko svi braniteljskih pitanja.

 

Udjeli u fondu

 

Najvažnija tema jučerašnjeg sastanka u središnjici HDZ-a bili su upravo kriteriji za izračun udjela u Braniteljskom fondu. Predsjednik Udruge specijalne policije Željko Sačić, koji će također biti član Savjeta, prvi je prije nekoliko mjeseci pokrenuo inicijativu za promjenu kriterija te jučer nije skirivao zadovoljstvo rezultatima sastanka u središnjici HDZ-a.

 

- Sanader nam je obećao da će sustav bodovanja biti promijenjen. O detaljima u kojem smjeru bi promjene trebale ići nismo razgovarali - tvrdi Sačić. Potpredsjednica Vlade Jadranka Kosor potvrdila je kako je “Vlada spremna razgovarati o sustavu bodovanja”. No, tvrdi kako to ne znači da će kriteriji zaista i biti promijenjeni. - Ništa nismo obećali. No, spremni smo o tome razgovarati - poručuje Kosor.

 

Podsjetimo sporni su bodovi koje branitelje dobivaju za ratovanje od 1992. do 1995. za taj period dobiva se naime, jedan po danu - isto koliko dobivaju i oni u neborbenom setoru koji su bili daleko od bojišnice. Kriterije je podsjetimo prije dvije godine donijela Vlada na prijedlog Koordinacije udruga. Da se na sastanku Sanadera s generalima razgovaralo o promjeni kriterija potvrdili su nam i drugi sudionici. Saznajemo kako će prva sjednica Savjeta biti održana nakon 18. studenog i tada će Savjet odlučiti hoće li predložiti Vladi izmjene kriterija ili ne. Sve će razloge za promjenu kriterija i eventalne posljedice dobro razmotriti te nakon toga odlučiti. No, već sada se lako može zaključiti kako je Sanader sklon tome da Vlada promijeni kriterije ako će Savjet to tražiti. To su jučer potvrdili i član predsjedništva Andrija Hebrang i Pavao Miljavac, bivši načelnik Glavnog stožera.

 

Istina o Domovinskom ratu

 

- Nesporazumi koji postoje, mogu se riješiti unutar institucija, a ne izvan. Osim institucije koja se zove Koordinacije udruga, ako netko može na toj razini raspravljati, sad još postoji i Savjet pri Ministarstvu hrvatskih branitelja. Prema tome, postoje institucije da se sve ispravi i svi problemi oko bodova su još otvoreni - rekao je Hebrang. Miljavac je priznao kako su upravo zbog sustava bodovanja došli na ideju o osnivanju Savjeta. - Mislim da će, u dogovoru s drugim udrugama donijeti dobra rješenja - rekao je Miljavac. Savjet će, objasnila je ministrica Kosor, razmatrati i druga različita pitanja vezana uz branitelje i istinu o Domovinski rat. - Savjet će se utemeljiti idući tjedan, a biti će savjetodavno tijelo u različitim pitanjima, naravno, u suradnji s Koordinacijom braniteljskih udruga - objasnila je Kosor.

 

‘SDP-ov savjet je politička floskula’

 

Ivan Jarnjak osvrnuo se i na SDP-ov braniteljski Savjet na čelu s Antom Kotromanovićem.

 

- SDP-ov savjet je čista politička floskula čija je prva aktivnost bila dovođenje SDP-a da položi vijenac na grob predsjednika Tuđmana, što pozdravljamo, ali delegacija koja je tamo bila nazočna je podcjenjivanje gospodina Tuđmana, a ne odavanje počasti, jer bi mi to prihvatili da je Račan sa svojom prvom garniturom položio vijenac na predsjednikov grob - izjavio je Jarnjak.

 

Kotromanović pak podsjeća kako je upravo njihov Savjet najavio prijedlog o promjeni sustava bodovanja.

 

Generali koji su se odazvali Sanaderovu pozivu

1. general zbora Pavao Miljavac

 

2. general zbora Ante Roso

 

3. general pukovnik Ivan Basarac

 

4. general pukovnik Miljenko Crnjac

 

5. general pukovnik Krešimir Ćosić

 

6. general pukovnik Đuro Dečak

 

7. general bojnik Milenko Filipović

 

8. general bojnik Miljenko Galić

 

9. general bojnik Zlatan Mijo Jelić

 

10. general bojnik Matko Kakarigi

 

11. general bojnik Ivan Kapular

 

12. general bojnik Ivan Korade

 

13. general bojnik Stanko Sopta

 

14. general bojnik Josip Štimac

 

15. general bojnik Ivan Tolj

 

16. general bojnik Dragan Ćurčić

 

17. general bojnik Nedžo Obradović

 

18. general bojnik Đuro Matuzović

 

19. general bojnik Ilija Rašić

 

20. brigadir Ivan Čikara

 

21. pukovnik Svemir Vrsaljko

 

22. general bojnik Josip Čuletić

 

23. general pukovnik Mile Ćuk (ispričao se)

 

24. general bojnik Damir Krstičević (ispričao se)

 

25. general bojnik Željko Šiljeg (ispričao se)

 

 

 

Gospodo,samo jedna rečenica da Vas ne zamaram.

 

Da li se netko od gospode lijevih i desnih 5 godina poslije ovoga ikada potrudio da nešto kaže na ovu temu.

 

Svi se odazvali sastanku,a nitko ne bi da privilegiranima umanji bodove.

Žalosno ali istinito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Valado,

 

Tema stara uvijek aktualna po meni jedan od najvećih

grijeha aktualne vlasti,kriminalna podjela braniteljskih

udjela koja je ponizila branitelje sa prve crte.Najprije su

ubacili više od 100 tisuća osoba u registar koji se nikad nisu ni približili prvoj crti.Zatim su tim osobama darovali

više udjela nego što ih je branitelj mogao zaraditi i sa 3

godine krvave prve crte.Grozno i istinito.Po meni jedini

razlog što ovo ovako odigralo je kupovanje braniteljskim

udjelima(novcem)velike skupine birača za svoje biračko tijelo.Jednostavnije,ostanak na vlasti kupljen braniteljskim

novcem.Kako nazvat ovu prevaru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

31. ožujak 2011.| Jadranka Dozan

 

I UniCredit bi posao s paketom HT-a od 400 milijuna eura

 

Razgovori više idu u smjeru aranžiranja sekundarne ponude dionica međunarodnim igračima, što zahtijeva i zakonske prilagodbe

 

Fond hrvatskih branitelja i Umirovljenički fond jako su zainteresirali međunarodne investicijske bankare za svoje pakete dionica Hrvatskog telekoma. Nakon što su za njih interes pokazale velike investicijske banke JP Morgan i Nomura, u igru su se počeli ubacivati i konkurenti. Prema saznanjima Poslovnog dnevnika, i UniCredit je u tandemu sa Zagrebačkom bankom već potvrdio da želi tu operaciju, a ovih dana navodno su istu ambiciju iskazala još dva međunarodna igrača.

 

Braniteljski i Umirovljenički fond usuglasili su se oko zajedničkog nastupa prema bankarima u slučaju dionica HT-a. Njihova dva paketa zajedno predstavljaju 10,5 posto (7 plus 3,5 posto) udjela u HT-u, no vrijednost desetine HT-a mjeri se milijardama kuna, a takvih projekata u Hrvatskoj baš nema napretek ni kad su posrijedi izrazito većinski vlasnički udjeli. Prema trenutnoj tržišnoj cijeni HT-a (295 kuna u srijedu) dionice HT-a iz dva fondovska porftelja vrijede nešto više od 2,5 milijarde kuna, s tim da se pri prodaji tolikog udjela obično računa i s određenom premijom na veličinu paketa pa bi konačna vrijednost mogla biti i bliže razini od tri milijarde kuna. U transakcijama reda veličine 350-400 milijuna eura potencijalne su naknade za investicijske bankare već sasvim dobar motiv, pogotovo danas kad je borba za poslove žešća.

 

Ukratko, razgovori s interesentima danas ipak više idu u smjeru aranžiranja javne ponude kroz tzv. sekundarnu javnu ponudu (SPO) za inozemno tržište, iako se zbog regulatornih ograničenja dvaju državnih fondovskih projekata u prvoj fazi razgovora kao praktičnije nametnulo nešto drukčije rješenje. Konkretno, razmatrala se mogućnost da JP Morgan, odnosno Nomura zatvori financijsku konstrukciju za otkup dionica, a potom u drugom koraku provede SPO i tako naplati svoju uslugu kroz zadovoljavajuću naknadu (fee). Braniteljski i Umirovljenički fond prema postojećim pravilima igre ne mogu uklopiti trošak naknade agentima u SPO-u na način da se ona knjiži na teret imovine fonda, iako se u tom slučaju pri prodaji očekuje premija na veličinu paketa koja bi opravdala taj trošak operacije. Stoga se sad navodno razmatra i mogućnost da se otkloni to ograničenje.

 

To bi uzelo nešto vremena i moguće malo oduljilo posao prodaje 10-postotnog paketa, ali ni u FHB-u ni u Umirovljeničkom fondu (odnosno Hrvatskoj poštanskoj banci) zasad nemaju velikih pritisaka da žure. Braniteljski fond i dalje nije izložen masovnijim zahtjevima za isplatama udjela, ali razmatranje prodaje dionica HT-a logično je zbog činjenice da HT već čini glavninu njegove imovine i da će prije ili kasnije morati unovčiti dionice. Umirovljenički je fond ratu duga umirovljenicima potkraj 2010. isplatio tako što je s HPB-om dogovoren aranžman kojim je izbjegnuta ishitrena prodaja Fondu dodijeljenih dionice HT-a. Uz današnju likvidnost ni HPB-u se očito ne žuri jako pa za izbor cjenovno najbolje opcije vrijeme ne bi trebalo biti prepreka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija