Jump to content

Krivotvorenje diplome srednje skole


LenaV

Preporučene objave

Moja prijateljica je pokusala nabaviti diplomu srednje skole, iako ima vec zavrsenu srednju skolu ali drugog smjera. Naime preko svojih kontakata je cula za jednu gospodju koja moze nesto takvo srediti,jer je navodno sredjivala i mnoge visokoskolske diplome. Kad se nasla sa doticnom gospodjom,ova joj je sve objasnila kako postupak ide i koliko kosta. Dogovorile su se o isplati kad posao bude okoncan,tj.kad ona dobije diplomu. Moja prijateljica je morala predati i osobnu iskaznicu i diplome osnovne skole. Nakon 5 mjeseci doticna joj javlja da ju je policija privela na saslusanje i da su izvrsili pretres njenog stana i zapljenili sve diplome koje su pronasli,pa tako i dokumente i diplome moje prijateljice. Ona je sad u velikom strahu sta da radi...olaksavajuca okolnost je da nije dala nikakav novac...

Ako bi mi ko mogao odgovoriti sta ona dalje da radi i kakav posupak dalje slijedi uopce.

Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema onom što si napisala, prvo mi je malo nejasno, zašto je kad je već imala diplomu i završenu srednju školu, samo druge struke, željela imat diplomu druge srednje škole.???

 

Drugo, očito je da je policija odradila svoj posao i dotičnu gospodju privela i obradila, mada su osobe koje se bave takvim poslovima, uglavnom veliki i dobri lašci, pa provjeri istinitost njenih navoda. Pretpostavljam da su kod nje nadjeni i zapljenjeni svi ti dokumenti i diplome, a nisi napisala koliko je vremena od navodnog hapšenja te osobe prošlo, vjeruj mi sigurno je da bi te policija pozvala na "Informativni razgovor", da razjasni okolnosti pod kojima se tvoje svjedodžbe i diplome nalaze kod te osobe.

 

Ja poznam nekoliko osoba (prijatelja), koji su već prije duže vremena iz razloga jer nisu završili srednju školu, platili i kupili diplomu, ali osim novaca i svojih osobnih podataka o Imenu i Prezimenu, te datumu i godini rodjenja, kako bi podaci na diplomi bili u skladu sa periodom od završetka osnovne, pa trajanje srednje škole i mature.

Ljudi koji se time bave, imaju ili original diplome (bjanko), od raznih Srednjih škola i pečate za iste, te samo trebaju upisat tvoje podatke, predmete u skladu sa školom (Smjer,Zvanje..itd), ocjene, te konačno Svjedodžbu o Maturi, gdje navedu predmete i ocjene.

 

Osim toga, znaš kako su ti izgledali papiri iz original škole. Meni više ovo izgleda da ti je uzela original papire i svjedodžbe, kako bi na njih nekom drugom napisala podatke (npr. Ime i Prezime, Godište itd..), te prilikom primopredaje diplomu naplatila.

 

Pogotovo je sve još više sumnjivo jer te tražila originale svjedodžbi, a iz tko zna kojih razloga dosta bi joj bile samo fotokopije, na kojima joj sve piše.

 

Ako ti je od dana kada je navodno uhićena prošlo, više od npr. 2.tjedna, kladio bi se da te prevarila i izradila kako bi došla do "Original svjedožbe#, na kojima će samo promjenit osnovne podatke.

 

A zadnje, znam sigurno da su se takve diplome za Srednje škole i Fakultete, dale još napravit unatrag 4-5.godina, a sad se u tu papirologiju uvelo više reda i kontrola, i osim što se zna da možeš plaćat ispite u školi ili na faksu, to je to.

 

Promisli malo o svemu, zapitaj se kada i kako ti je rekla šta se desilo, pitaj točno kada, pitaj kako to da nije u pritvoru, ili neka ti pokaže bilo kakav papir od policije ( Potvrda o Oduzimanju predmeta, Ili bilo kakav dokument od policije vezan uz taj navodni događaj.

Pogotovo, ako je već od tada prošlo dana i dana, da je to istina, policija bi te odavno pozvala.,a i da te pozove, ti se nemaš puno čega bojat, jer možeš samo reći da te žena zamolila Diplome na uvid, i da si predpostavila da njoj treba za neku muljažu, te da ti je rekla kad ti bude vraćala papire da će ti se odužit. Nemoraš navest, niti reći da si htjela kupit.

 

A to što nisi dala novac, je skoro kao i da jesi, barem po njoj, jer teško je nabavit original svjedodžbu, lagano je promjenit Osnovne podatke, a netko će bit sretan da ima Original svjedodžbu o Srednjoj školi, bez obzira na smjer. :misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LenaV je napisao:

Moja prijateljica je pokusala nabaviti diplomu srednje skole, iako ima vec zavrsenu srednju skolu ali drugog smjera. Naime preko svojih kontakata je cula za jednu gospodju koja moze nesto takvo srediti,jer je navodno sredjivala i mnoge visokoskolske diplome. Kad se nasla sa doticnom gospodjom,ova joj je sve objasnila kako postupak ide i koliko kosta. Dogovorile su se o isplati kad posao bude okoncan,tj.kad ona dobije diplomu. Moja prijateljica je morala predati i osobnu iskaznicu i diplome osnovne skole. Nakon 5 mjeseci doticna joj javlja da ju je policija privela na saslusanje i da su izvrsili pretres njenog stana i zapljenili sve diplome koje su pronasli,pa tako i dokumente i diplome moje prijateljice. Ona je sad u velikom strahu sta da radi...olaksavajuca okolnost je da nije dala nikakav novac...

Ako bi mi ko mogao odgovoriti sta ona dalje da radi i kakav posupak dalje slijedi uopce.

Hvala svima

 

+ Zapitaj se šta sve može napravit s tvojom osobnom i tvojim svjedodžbama...

Sad sam vidio da si napisala da je to bilo prije 5.mj.

To ili dobiješ u roku par dana ili ne dobiješ. Uzela ti je ona puno toga, a policija te može kaznit da si dala drugoj osobi da se koristi tvojom osobnom i dokumentima, a da to 5.mj.,nisi prijavila.

 

Kazna ti je od: 5000-25000kn, i do neznam koliko zatvora..

 

Mislim da si definitivno prevarena.,jer je ona mogla uz tvoju osobnu, u banci otvorit račun, dignut kredit i da ne pišem sad šta još ......

 

Mislim, da se tvoja prijateljica treba bojat jedino toga da je "ONA", prevarena.

S obzirom koliko je prošlo, da se zaista to dogodilo, ona bi već odavno bila pozvana na policiju na Informativni razgovor.

 

Pa kako može dat nekom svoju original Osobnu Iskaznicu na tako dugo vrijeme, jer za takvo što dovoljno ju je bilo fotokopirat, netreba original, a drugo, kako je mogla dati i original svjedodžbe.

 

Skini sa Interneta Zakon o Osobnoj Iskaznici, i pročitaj, a uz to se i raspitaj šta se sve može napravit sa tuđom Osobnom iskaznicom, pogotovo još, ako je dala onu "staru-veliku", jer na toj se Osobnoj slika promijeni bez problema.

 

Moj savjet: Odi na policiju i prijavite tu ženu da je najvjerovatnije "ukrala" Vašu osobnu iskaznicu, s tim da nemoj reći da ima već preko 5.mj, jer će ti prijateljica još dobit Kaznenu prijavu i Kaznu, što je drugoj osobi dala da se koristi njenom Osobnom Iskaznicom.

 

Nisi napisala, ali sigurno nakon što Vam je "prodala" priču o policiji, ta žena Vam se više nije javila i ne javlja se.....

BTW-svojedobno je prodaja Osobne Iskaznice imala svoju cijenu, kao i prodaja pasoša, tako da imate sreće da Vam još nije uzela novac, jer da je, mislim da bi Vas, a i ovako će Vas ova igra skupo koštat.

Molite se jedino da nije Osobnu Iskaznicu koristila za razna Kaznena djela, a ne želim ovako navest sve mogućnosti.

 

Nadam se da će Vam ovaj odgovor pomoć :misli::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Molila bih vas da mi odgovorite...

Naime, platila sam čovjeku da dobijem svjedočanstvo, a time i diplomu srednje ekonomske škole....tako je većina radila, jer je bilo u pitanju jedna nezavršena godina i niko nije insistirao da se dolazi na ispite, ali novac smo dali trećem licu koji ne radi u toj srednjoj školi...Kada sam postala sumnjičava, nazvala sam srednju školu pod izgovoorom da sam izgubila diplomu ali da imam svjedočanstvo, kako bi mi dali neku potvrdu. Ta potvrda bi me uvjerila da je sve regularno, međutim kada sam nazvala školu, sekretar mi je rekao da ima nekih nepravilnosti i da mu faxiram svjedočanstvo..Kada sam to uradila, sekretar mi je rekao da u to vrijeme kada je izdato svjedočanstvo, nije bio direktor koji je potpisnik svjedočanstva i kako ću ja imati problema...Iako nisam u radnom odnosu, interesuje me koje su kazne za mene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 godina kasnije...

Moj problem nema veze sa krivotvorenjem no izgleda da ću biti optužen za krivotvorenje.

Uglavnom 1988 godine sam položio tzv prometnu uz rad IV stupanj prometne

svjedodžba je ležala u ladici do 2004 godine kada sam ju upotrjebio za sticanje zvanja zaštitar

Uredno predao sve dokumente na MUP položio ispit i dobio odobrenje za rad te radio do današnjeg dana kada sam dobio izvanredni otkaz iz sljedečeg razloga.

Nakon 12 godišnjeg rada odlučio sam se unaprjediti i položiti ispit za zaštitara tehničara, te pred 20 dana uredno odnesem opet svu potrebnu dokumentaciju na MUP i čekam odobrenje da mogu pristupiti ispitu. No dobivam rješenje kako mi se zahtjev odbija jer:(citat) u provedenom postupku dana 05.06.2016. godine utvrđeno je da navedena svjedodžba o završnom ispitu izdana 1988 godine nije izdana od strane "Tehnološko saobračajnog školskog centra u Rijeci" čiji je pravni sljednik "Prometna škola u Rijeci" a nepoznato je gdje se je nalazio "Obrazovni školski centar Rijeka" koji je izdao navedenu svjedodžbu. Samimi tim činom MUP je proglasio da ta svjedođba nije važeča i izdao rješenje da vratim licencu s čime sam automatski ostao bez posla. U ovim teškim vremenima kada posao znači puno meni čak nije ni do posla no ostao sam bez zvanja i mogučnosti novog zapošljavanja a po svemu sudeči očekuje me i neka vrsta progona ili prekršajni ili kazneni.

Napominjem da sam školu uredno platio išao nekoliko puta na polaganje semestara, dobio svjedođbu koja se po ničemu nije razlikovala od svjedođba mojih kolega i nakon 28 godina opet sam na poćetku a možda i u zatvoru.

Evo odlučil sam ovo podjeliti s vama a vi ako imate neko iskustvo ili znanja koja bi mi mogla pomoči slobodno ih podjelite ili mi se javite u inbox

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušajte stupiti u kontakt s ljudima iz vašeg razreda (danas barem to ne bi smio biti problem), također što se škole tiče, ako je na istoj lokaciji i danas škola, otiđite tamo i zatražite razgovor sa ravnateljem, pa da vidite jesu li oni sljednici i imaju li u arhivi i vaše podatke. Ako škole danas tamo nema, onda zatražite pomoć Ministarstva nadležnog za obrazovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija