Jump to content

Upis prava vlasništva? Koliko se plaća?


anonimno

Preporučene objave

Kupih stan. Nakon sklapanja kupoprodajnog ugovora, upisa hipoteke od strane banke (stambeni kredit) prodavatelju sam isplatio cijelokupni iznos koji je naveden u kupoprodajnom ugovoru sto je on potvrdio potpisom tabularne isprave. Sad bih htio dok sam svjež otići do kraja znači upisati pravo vlasništva u zko odjelu.

Što mi sve treba od papira? Koliki iznos i gdje treba uplatiti?....Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.) Uzeti formular u gruntovnici ili sam napisati prijedlog za uknjižbu vlasništva.

2.) Kupoprodajni ugovor + tabularna izjava

3.) Preslika osobne ili domovnice (bolje osobne, a možete i jedno i drugo).

4.) 250 kn uplatiti u računovodstvu suda (možete i u gruntovnici uzeti uplatnicu pa platiti u pošti, ali ako platite u računovodstvu suda ne morate plaćati poštarinu).

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, ovako ide prijedlog:

Vaše ime

adresa

grad

Općinski sud

zemljišnoknjižni odjel

Grad (gdje već dajete)

 

Predlagatelj: Vaše ime, adresa, grad

 

Prijedlog za uknjižbu prava vlasništva

 

Moli se naslov da na temelju kupoprodajnog ugovora od dana ...........dopusti uknjižbu prava vlasništva na nekretnini upisanoj u zk.ul. (taj i taj), na k.č.br. (toj i toj) k.o. (te i te), površine.........(toliko i toliko), a što u naravi predstavlja.... (stan, kuću ili što već je), na adresi (toj i toj), a u korist predlagatelja.

 

Prilozi: kupoprodajni ugovor, tabularna izjava, preslika osobne iskaznice, dokaz o plaćenoj sudskoj pristojbi

 

Grad, datum Predlagatelj (Vaš potpis)

-preporučam da napravite 2 primjerka pa jedan zadržite za sebe, neka vam lupe gore žig kad je primljeno, ovo zk.ul.kčbr. i to pogledajte u ugovoru ako nemate izvadak.

 

A što se tiče uplatnice, neka vas upute u računovodstvo, kod njih platite, potpišete i dobijete uplatnicu koju priložite prijedlogu. U računovodstvu se ne čeka.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija