Jump to content

raskid pretplatničkog ugovora s Bnet - om


LDT

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za pomoć i savjet vezan za raskid pretplatničkog ugovora s tvrtkom B - net.

 

Naime u rujnu 2002. godine sklopili smo pretplatnički ugovor sa tvrtkom Kabel net. U ugovoru stoji slijedeće : Neplaćanje pretplate iz Ugovora smatra se jednostranim raskidom Ugovora od strane korisnika. Ugovor prestaje važiti sa posljednjim danom mjeseca za koji je uplata izvršena. Nekoliko godina kasnije spomenutu tvrtku kao i njezine klijente preuzima tvrtka Bnet.

Kada smo odlučili raskinuti potpisani ugovor prestali smo plaćati mjesečnu pretplatu upravo kako stoji u ugovoru o načinu na koji se raskida.

Nekoliko mjeseci kasnije stižu nam opomene B neta a potom i njihovog ovlaštenog pravnog zastupnika kojima od nas potražuju neplaćeni iznos (kojeg nismo platili jer smo na taj način htjeli raskinuti ugovor), zatim iznos opomene, zateznu kamatu i odvjetničku uslugu.

Telefonski smo kontaktirali B net te su nam oni rekli kako su se pravila izmijenila te ih je za raskid ugovora potrebno posebno kontaktirati, iako u ugovoru koji smo mi potpisali stoji drukčije.

 

Kontaktirali smo telefonski i njihovog pravnog zastupnika koji je gore spomenutim potraživanjima pridodao još 1000 kn bez ikakvog pismenog obrazloženja te najavio ovršni postupak.

 

Od B neta smo također tražili primjerak ugovora na temelju kojeg su oni pokrenuli sam postupak ali ni to nismo dobili.

Napominjem da nikakva nova pravila ni odredbe B neta nismo dobili da bi znali da su se odredbe ugovora kojeg smo potpisali, a koje se odnose na nas izmijenile.

 

Unaprijed zahvaljujem na Vašoj pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čuvajte original ugovor i zadnje uplatnice.

B-net je preuzeo operatera sa kojim ste zaključili ugovor pa prema tome i isti ugovor i to kako glasi .

za promjenu ugovora treba li su vam poslati novu ponudu.

 

ako stigne rješenje o ovrsi na isto rješenje uložiti žalbu

javnom bilježniku (koji pošalje rješenje o ovrsi )za nadležni sud i osporavati potraživanje duga,u cijelosti.

žalbi priložiti kopiju ugovora o pretplatničkom odnosu

u žalbi napisati da niste bili zadoviljni uslugom koju je pružao B-net (koji je preuzeo operatera iz ugocora)

i da ste u skladu sa odrednicama ugovora raskinuli pretplatnički odnos.

ako po računima B-neta imate iskazanu potrosnju računa ste bili dužni platiti bez obzira na Vašu želju za raskidom pretplatničkog odnosa.

 

ako niste koristili telefon i nema zabilježenog prometa tada niste dužni plaćati mjesečnu pretplatu.

inače važi za sve operatere

ugovor se raskida pismeno , zahtjevom za isključenjem broja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, imam identičan problem sa Bnetom.

Dakle u potpisanom ugovoru sa prijašnjim koncesionarom Kabelnet-om piše da se neplaćanjem mjesečne pretplate raskida ugovor sa korisnikom. Nisam plaćao dva-tri mjeseca i sve OK. Nakon toga Bnet kupi Kabelnet i počmu stizati upaltnice.

Nakon razgovora sa Bnetom (nitko ništa nije znao objasniti) oni šalju ovrhu. Ja se žalim i sad očekujem poziv na sud.

Ima li šta novoga kod tebe LDT u vezi ovog pitanja?

Ne znam trebam li se još kome obratiti u vezi ovog, pada mi na pamet onaj "potrošački" nešto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu tražite od zastupnika B-neta ugovor o korištenju usluge.

ako vam dostave ugovor sklopljen sa bivšom firmom

ukažite na činjenicu iz ugovora sa Kabelnet-om da se ugovor raskida neplaćanjem pretplate ,što ste vi učinili .

u svakom slučaju pozovite se na promašenu pasivnu legitimaciju

(nisu vas mogli tužiti zato što sa B.netom nemate sklopljen ugovor za usluge a ugovor sa Kabelnet su raskinuti prema tada važegem ugovoru)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav,

 

podstanar sam u kojem je postojao ugovor o godišnjoj pretplati na bnet kabelsku uslugu. nemam primjerak starog ugovora, no znam da je ugovor u trenutku mog useljenja već bio aktualan (svibanj 2011). godišnja pretplata je trajala do kraja travnja 2013. Nisam produžavao ugovor no nastavili su mi slati račun jednom godišnje. želim raskinuti ugovor, te sam im poslao ima par dana zahtjev za raskid. Sada mi uvjetuju da će raskid ugovora biti tek 12 radnih dana od zaprimanja zahtjeva za raskid.

 

Je li bnet dužan dostaviti taj stari ugovor koji je potpisao sa vlasnikom i u kojem vrlo vjerojatno pišu drugačiji uvjeti za raskid?

 

hvala svima na komentarima i savjetima

 

V.

 

 

Poštovani,

 

ne ulazeći u pitanje načina raskida ugovora, naglasio bih kako raskidom ugovora, druga strana stječe pravo naknade štete, stoga i dalje egzistira pravo potraživati neplaćene iznose preplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemožeš raskinuti ugovor koji nisi potpisao . to samo može potpisnik ugovora.

nisi strana u postupku.

obavjesti vlasnika objekta da ne želiš koristiti uslugu i da je odjavi ili preuzme plaćanje.

 

račune su slali na ime vlasnika objekta koji koristiš.

uslugu si koristio (prema dogovoru)a plaćao je vlasnik (predpostavljam da uplatnice glase na vlasnika nekretnine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, kad sam napisao da sam raskinuo ugovor, ja sam napravio dopis i potpisao je vlasnik nekretnine i poslali...no pitanje je, treba li mi bnet dostaviti taj stari ugovor koji je potpisan još ko zna kad (i vlasnik nekretnine ga nema) u kojem pišu drugi uvjeti za raskid (npr. ne produzava se automatski kad istekne godina dana, ne treba čekati 12 radnih dana od dana dostave dokumneta za raskid itd.)

 

 

 

nemožeš raskinuti ugovor koji nisi potpisao . to samo može potpisnik ugovora.

nisi strana u postupku.

obavjesti vlasnika objekta da ne želiš koristiti uslugu i da je odjavi ili preuzme plaćanje.

 

račune su slali na ime vlasnika objekta koji koristiš.

uslugu si koristio (prema dogovoru)a plaćao je vlasnik (predpostavljam da uplatnice glase na vlasnika nekretnine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija