Jump to content

"Pravomoćna" odluka suda


innocentes

Preporučene objave

Poštovani!

 

Krajem 2.mjeseca prošle godine imala sam sudar (druga osoba je prešla u moju traku, ali nema svjedoka koji je vidio sam čin nesreće!). Cijela vozačeva strana auta koji sam ja vozila je oštećena , a kod njega je oštećen samo prednji lijevi dio (od fara do vozačevih vrata!). Osoba koja me je lupila priznala je krivnju i ponudila svoju policu osiguranja (europsko izvješće o nesreći). U tom trenutku je došla policija, koja je u najmanju ruku bila bahata i izderava se na mene zašto sam ih zvala, da ne kažem da sam bila diskriminirana na temelju spola i godina. Policija me apsolutno ništa nije pitala o nesreći, samo je razgovarala s drugim učesnikom nesreće. Moj alkotest je pokazao 0,0; a drugi sudionik nesreće je imao 0,48 g/kg (alkotrestiran je otprilike jedan sat poslije nesreće, znači u trenutku nesreće je imao veću konc. alkohola u krvi). Osoba koja se vozila iza mene nije vidjela sudar jer je bio mrak i kiša je padala, ali je čula kad mi je osoba nudila svoju policu osiguranja i priznanje krivice. Uz njega su to čule još tri osobe (bile su jedno 8 metara dalje od nas, pored svoje kuće), ali sutkinji na prekršajnom sudu u Križevcima to nisu svjedoci i ona vjeruje samo policijskim službenicima. Uglavnom, presuda je da smo i on i ja krivi, uz to što se on oslobađa presude vožnje pod utjecajem alkohola (dotični je profesionalni vozač!) i nemam pravo žalbe na presudu.

 

S obzirom da je od samog dolaska policije na mjesto nesreće bilo niz propusta;

 1. jedan od policajaca je samo razgovarao s osobom koja me je lupila (nesreća se dogodila u Križevcima, osoba koja me je lupila tamo živi, dok sam ja iz Zagreba), a drugi policajac je poznat po ne baš savjesnom obavljanju dužnosti (provjerene činjenice),

 2. policajci mi nisu pokazali alkotest od gospodina koji me je lupio, iako su mi dali da dotični potpišem prije nego ga je ispunio policijski službenik,

 3. diskriminacija na temelju spola i godina tokom obavljana očevida,

 4. policija je u početku poslala kaznenu prijavu samo meni, znači protiv njega nije uopće podnesena kaznena prijava; nakon mojeg odlaska u PP Križevci, a zatim i intervencije mog odvjetnika (koji se nije pokazao korisnim dalje u postupku) i protiv drugog suučesnika je podignuta kaznena prijava,

 5. PP KŽ mene pošalje jednoj, a njega drugoj sutkinji (koja ga je proglasila krivim), ali "moja" sutkinja na kraju spaja slučaj

 6. o činjenici da su mi svaki put drugačije pišu prezime (policajka dolazi provjeravat je li živim na toj adresi zbog nemogućnosti uručenja poziva zbog njihove nepismenosti), kao ni o policajčevoj procjeni štete koja je bila 10 puta veća od one koju su oni napisali, a policajci čak nisu uspjeli naći retrovizor – provjerila kod zamjenika načelnika PP Kž koji je normalno branio svoje zaposlenike (toliko o očevidu)- retrovizor sam ja drugo jutro našla nedaleko od mjesta nesreće…

 

…zanima me je li se ja mogu žaliti protiv presude višem prekršajnom sudu (ako piše: „Protiv ove presude nije dopuštena žalba. Ova presuda je pravomoćna i izvršna."), da li sam tokom suđenja mogla tražiti izuzeće sutkinje i što će se dogoditi ako ne platim 700 kn kazne i 200 sudskih troškova, jer sam nezaposlena i nemam stalna primanja, tako da nemam od kuda platiti tako veliku kaznu, a uz to nisam kriva (ovo je činjenica, samo nažalost nemam svjedoka za to, a dokaza ako je bilo, nekom nije bilo u interesu da budu dokazi!)

 

Zahvaljujem na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija