Jump to content

dizanje kredita u zgradi


mayyya

Preporučene objave

Poštovani!

 

Najprije da se zahvalim da uopće postoji ovakav pravni forum,stvarno služi za opće dobro.

Moj problem je slijedeći ,živim u zgradi i vlasnik sam svog stana ,trenutno imamo problem krova (popravak u cijelosti i dizanja kredita na 10 godina)Svota je ogromna tako da če se i pričuva povečati .Zanima me slijedeče,šta ako se ja ne složim s time dali če se kredit dignuti ,dali zakonski moram sudjelovati i šta sa onima koji ne sudjeluju.Dali predstavnica zgrade ima zakonsku ovlast da skuplja podpise od vrata do vrata i odnese ih ovjeriti javnom bilježniku.Nešto sam načula da bi svaki vlasnik trebao ići osobno javnom bilježniku,pa me zanima koje su njene ovlasti.Ja nju nisam birala i nisam dobila aneks ugovora da je ona novi predsjednik i zadnje bila sam na pričuvi i tražila da mi daju ugovor ,tko je sada predsjednik i sve što mi pripada kao vlasniku stana ,njihov odgovor je bio da če mi spremiti i naplatiti svaki papir 10kn.Zanima me dali je sve to sukladno sa zakonom i dali da si angažiram odvjetnika.

 

Hvala i odgovor mi treba što prije :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona je legalna predstavnica stanara ako je izabrana sa više od 50% glasova vlasnika stana u zgradi, pričuva se može povečati uz suglasnost večine stanara, a taj krov je i u vašem interesu, život u zgradi ima svoja pravila, nije to kuća gdje ste sami vlasnik pa o svemo odlučujete sami

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja se zahvaljujem na odgovoru.U zgradi nitko nezna kako je ona postala predstavnica stanara ,sastanak se nije održao.Napominjem da se u zdradi pretežno nalazi starije pučanstvo .Tražila sam na pričuvi aneks ugovora za novu predstavnicu,i ugovor o upravljanju zgrade kao i trškovnik za prolu godinu ,ali ništa nisam dobila.Smatram da je to moje pravo .Neznam zašto mi nedaju dokumentaciju na uvid(nešto mi smrdi)a i čudno mi je da je vlasnik stana u kojem živi predstavnica ,njezina nona a od predstavnice se nigdje ime ne vidi ,pa je i njezino stanarsko pravo vrlo upitno.

Eto iz tih nekakvih za mene čudnih razloga sam se vama obratila za pomoć,ja ne biježim od popravka korova ,dapače treba to srediti,ali postavljam si pitanje mi kao zgrada imamo 4 ulaza ,zgrada je rađena u dvije cjeline ,dva i dva ulaza ,pa mi nije logično da krov popravljamo samo mi ,trebalo bi dva i dva ulaza tako je i majstor rekao ovo nema smisla ,a to na pričuvi sve znaju ,ali za početak su rekli prvo vaš ulaz.

 

 

Hvala svima i lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravitelj zgrade morao bi imati suglasnost suvlasnika za predstavnika zgrade, svaku godinu upravitelj zgrade mora suvlasnicima dostaviti godišnje izvješće o utrošku sredstava na računu, predstavnik stanara kod upravitelja može uvijek zatražiti trenutno stanje računa zgrade, suvlasnici imaju pravo znati kako se namjenski troše sredstva pričuve zgrade, ja sam inače predstavnik zgrade sa tri ulaza, na svaki zahtjev suvlasnika ja sam dužan ga izvijestiti o trenutnom stanju računa i to zahtijevam od upravitelja zgrade

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija