Jump to content

molim pomoć


heli

Preporučene objave

Moj otac i njegova dva brata su nakon smrti roditelja naslijedili svaki jednu trećinu kuće. Jedan brat je dobio stan u visokom prizemlju, drugi podrumski stan, a moj otac tavan koji je bio samo polovično uređen. Dogovorili su se da neće jedan drugog isplaćivati u razlici dijelove nego u slučaju prodaje kuća ide na tri dijela kako je i u oporuci.

Sada moji bratići žele prodati kuću i smatraju da bih ja trebala dobiti manji stan jer moj dio nije uređen.

U dvorištu su prije bakine smrti oba brata izgradila garaže pa na temelju toga i na temelju uređivanja svojih stanova smatraju da nemam pravo na isti dio, mada plaćam stambeni prostor za istu kvadraturu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je kuca etazirana?

 

Ako nije, svi ste suvlasnicii u jednakim omjerima (vasi roditelji su bili u 1/3 svaki, a sada neznamo kako stoje omjeri, ako ste jedini potpomak iza vaseg oca onda i dalje imate 1/3) na citavoj nekretnini i ne moze se raci tko je vlasnik kojeg dijela bez obzira koju etazu koristili. Dakle, imate pravo na 1/3 vrijednosti nekretnine nakon prodaje ako nije provedeno etaziranja.

 

Ako je etaziranje provedeno onda bi iz elaborata trebali vidjeti tko je vlasnik kojeg dijela.

 

Ove garaze u dvoristu, jesu li upisane ili su gradjene na crno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija