Jump to content

bolovanje zbog operacije - komplikacije u trudnoći


propoliska

Preporučene objave

tema porodiljnog i komplikacija je više puta pretresana, ali za svoj slučaj ne nalazim konkretan odgovor pa molim pomoć. zbog zdravstvenih problema sam od prosinca na bolovanju s time da sam u prosincu kombinirala bolovanje i preostali godišnji za 2010 da bih od siječnja do sada bila na stalnom bolovanju. bila sam na operaciji jedne ruke, a za svibanje je planirana operacija druge, ali dogodilo se malo neplanirano da sam ostala trudna i zbog zdravlja mislim da će nastupiti kako se to već kaže bolovanje zbog komplikacija.

pitanja koja bih imala su slijedeća:

1. imam li pravo na ovogodišnji godišnji s obzirom da sam od početka godine na bolovanju? (jer ako da koristila bih ga prije pokretanja bolovanja radi komplikacija)

 

2.kako mi se računa naknada za razdoblje bolovanja do obveznog porodiljnog? koji mjeseci ulaze u izračun prosjeka?

 

3. što se u tom slučaju uzima kao prosjek za izračun porodiljne naknade, da li ovo bolovanje sada ili moja plaća kakva je?

 

inače, ako ima kakvog značenja info u neprekinutom sam radnom odnosu zadnje 4 g.

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne, bolovanje se ne može prekidati zbog korištenja go, bolovanje je drugim riječima privremena nesposobnost za rad i nje ili ima ili je nema

2. tu točnu informaciju u lipu možeš i moraš bez problema dobiti od onog tko isplaćuje nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja

3. osnovica koja je utvrđena na dan stupanja na bolovanje, s time da za prvih 6 mjeseci isplata rodiljne naknade neće biti limitirana kako je to slučaj s nadoknadom plaće za vrijeme bolovanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija