Jump to content

B.net i odvjetničko društvo


fuchka

Preporučene objave

Ova tema je dosta aktualna ovih dana na gore navedeno odvjetničko društvo i B.net.

 

Moj slučaj je slijedeći:

 

- zaračunavaju mi 2 zaostale pretplate + nevraćanje opreme B.netu u ukupnom iznosu od 998,00 kn s datumom 24.06.2009.

- zaračunavaju mi trošak odvjetnika i javnog bilježnika u iznosu od 1131,60 kn s datumom 31.01.2011.

 

Prvo me kontaktiraju 24.03.2011. na telefon i traže me adresu na koju da dostave ovrhu. Kako se nisam snašao odmah dao sam im adresu. Drugi dan odlazim u B.net da izvidim stanje duga. Vraćam opremu i uplačujem samo 198kn duga za dvije zaostale pretplate.

 

31.01.2011. dobijam poziv od odvjetničkog ureda uz prijetnje da moram platiti i troškove ovrhe jer je to "sudsko rješenje" koje me obvezuje uplatiti sve troškove i onda potraživat od B.net-a eventualni povrat.

 

Što mi je činiti?

Da li se mogu što se tiče rješenja o ovrsi pozvat na zastaru i time se riješit odvjetničkog ureda?

 

Na samom rješenju pišu podaci: datum izvještaja, broj ovrhe, dužnik, datum rješenja ovrhe, obračunato do .. glavnica + kamate + specifikacija troškova i pečat i potpis od odvjetničkog drušva (ne javnog bilježnika).

 

Ovo mi je treći spor sa B.netom. U prva dva spora dobio sam tužbu protiv B.neta preko HAKOM-a koji je u oba slučaja presudio u moju korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje za ovrhu šalje javni bilježnik

javni bilježnik postupa po prijedlogu za ovrhu koje zaprima od ovrhovoditelja ili opunomoćenog odvjetnika.

 

ako je stigao dopis od odvjetnika

po dopisu si postupio i vratio opremu i uplatio dug

nema potrebe pokretati ovrhu

pošto si dragovoljno podmirio dug.

ako odvjetnik ipak pokrene ovrhu

kada dobiješ rješenje za ovrhu u zakonskom roku treba uložiti žalbu (u roku od 8 dana ,javnom bilježniku koji je ovrhu i poslao za nadležni sud)osporavati dug u cijelost

s obrazloženjem da je dug dragovoljno podmiren i oprema vračena (za što trebaš priložiti potvrdu operatera)

originale uplatnice za dug i potvrdu o vračanju uređaja treba čuvati.

pokretanje ovrhe ide na teret operatera ako je odvjetnik postupio po nalogu.

ili na teret odvjetnika ako je odvjetnik postupio po svom nahođenju.

 

ako je dug dragovoljno ispunjen po opomeni i prije pokretanja ovrhe ovršenik nije dužan snositi troškove ovrhe.

naprotiv ,zbog nepotrebnog stvaranja troška ovrhovoditelj ovršeniku treba nadoknaditi nastale troškove .

angažiraj odvjetnika .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija