Jump to content

Rješenje o komunalnoj naknadi


meshikuarimo

Preporučene objave

Pozdrav članovima...

 

Ne znam gdje da postavim pitanje pa sam odlučio ovdje....nadam se da sam pogodio.

 

Zna li netko na koju kvadraturu se obračunava komunalna naknada? Znam da se obračunava po kvadratu stambenog prostora, ali me zanima da li natkrivena terasa ulazi u kvadraturu stambenog prostora i da li u to ulazi parkirališno mjesto (ne garaža)?

Naime, primio sam rješenje o utvrđivanju iznosa komunalne nakade na kojem mi nije jasno kako su utvrdili kvadraturu jer kad zbrojim kvadraturu prostora iz ugovora ne dobijem kvadraturu iz rješenja (tj. površina stana + terasa ili parkiralište ne daje kvadraturu sa rješenja).

 

Molim ako ime netko iskustva s ovime da pomogne....

 

 

Hvala!

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalna naknada obračunava se po m2 površine i to za stambeni, poslovni i garažni prostor po JEDINICI KORISNE POVRŠINE koja se utvrđuje na način propisan Uredbom o uvjetima i mjerilima za utvrđivanje zaštićene najamnine (Nar. nov. br. 40/97. i 117/05.), a za građevno zemljište po jedinici stvarne površina, a NE po površini iz vlasničkog lista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Hvala na odgovorima, sada imam još jedno pitanje:

 

ako se želi podnijeti zahtjev za izmjenom visine komunalne naknade jer se poslovni prostor ne koristi duže od 6 mjeseci u godini moraju li se uz taj zahtjev priložiti i državni biljezi u određenom iznosu?

 

U rješenju o komunalnoj naknadi kaže da je za žalbu potrebno platiti 50 kn biljega pa me zanima kakva je situacija kod zahtjeva za izmjenom?

 

Što ako se zahtjev pošalje bez biljega - hoće li taj zahtjev uzeti u obzir (ako su biljezi uopće potrebni)?

 

Molim za savjete i pomoć!

 

Hvala!

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

uz zahtjev za izmjenom rješenja i pozivanje na članak 23. stavak 3. Zakona o Komunalnom gospodarstvu ne trebate priložiti i državne biljege budući da to nije žalba na rješenje, već zahtjev za izmjenom rješenja.

 

Zahtjev za izmjenom rješenja možete podnijeti i nakon isteka roka za žalbu. Uz molbu priložite i Rješenje Ureda državne uprave u kojem se navodi da obrt/trgovačko društvo koje obavlja djelatnost u tom prostoru radi kraće od 6 mjeseci u kalendarskoj godini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u vlasničkom listu nekretnine upisana je neto korisna površina

m2 otvorene terase = 0,25m2 korisnog stambenog prostora

m2 balkona =0,50 m2

m2 lođe =0,75 m2

 

konunalna naknada se plaće za korisnu površinu poslovnog prostora i ne ovisi o tome koristi li se ili ne .

komunalnu naknadu za poslovni prostor koji se ne koristi plaća vlasnik.

kom. nakn. za poslovni prostor koji se koristi plaća korisnik ili vlasnik ,po ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija