Jump to content

Rješenje za odlazak u zatvor, a kazna je plaćena???


0804RS

Preporučene objave

Prije 2 godine sam vozio pod utjecajem alkohola, dobio kaznu, kazna je plaćena, plaćala je mama, ali izgubio sam uplatnice. Postoji šansa 5 posto da kazna NIJE plaćena, jer se mama ne može točno sjetiti.

 

Jučer sam dobio rješenje za odlazak 3 dana u zatvor pošto je kazna bila 800kn.

 

Piše mi da se trebam javiti 15 dana od primitka rješenja u zatvor, a ja sam u to vrijeme na faksu.

 

Savjeti, pomoć?

 

 

Imam par pitanja:

 

- što će se desiti ako ne uspijem dokazati da je kazna plaćena, ako i je plaćena?

 

- ako nije plaćena, koje su sankcije za mene?

 

- par prijatelja je dobilo isto to rješenje, ali oni sigurno nisu platili kaznu, i još ima tako to doma stoji i nisu išli u zatvor

 

- pošto ja uvijek imam peh, ako ću i ići u zatvor, dal će mi u dosjeu biti da sam bio kazneno kažnjavan?

 

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

riječ je o prekršaju, a ne kaznenom djelu pa ne ulazi u kaznenu evidenciju.

Pravno: Žalite se da ste platili i tražite odgodu izvršenja kazne do utvrđenja jeste li platiti ili ne. Možete dobiti samo troškovep ostupka, međutim potvrdom o imovinsko stanju se mozete osloboditi istih.

Životno: Odite na prekršajni sud, nek vam po broju spisa kažu koji je sudac, ponesite potvrdu s faksa, možda vam da kakvu odgodu ili vam da kakvo solomunsko rješenje. većina prekršajnih sudaca izlazi u susret mladim osobama ako nisu teži prekršaji ili ponavljači.

u najgorem slučaju prijavite se jedan četvrtak popodne poslije faksa, u nedjelju navečer ste doma, jedan dan na faksu vam ništa ne znači.

sretno i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija