Jump to content

automobil podjeljen na tri dijela


eliminator

Preporučene objave

Pozdrav ljudi. Unapred zahvaljujem ako mi netko može otvorit oči ili objasnit šta mi je činit. Naime posle smrti mame pred 5 godina ostao je u ostavinskoj masi i auto fiat uno,koji je podijeljen na 3 dijela. Po trećinu meni, tati i sestri odnosno centru za soc. Skrb (sestri oduzeta poslovna sposobnost) centar ne želi prodati svoju trećinu jer im se to ne isplati? . Tati ovih dana došlo da odjavi auto i vrati tablice a nije vlasnik auta ,odnosno samo trećine je,(usput meni je darovnim ugovorom dao svoju trećinu)sad sam ja vlasnik 2/3 unota(ako želim ili ako se to može). Kad je stari htio vratit dokumente pitali su ga dokaz o vlasništvu odnosno valjda 1/3 , on ga nije naravno imao pa su mu rekli da se vrati s dokazom. Moje pitanje je smije li on uopće odjavit i vratit tablice vozila kojeg nije vlasnik 100% odnosno mogu li ja onda kao 2/3 vlasnik vozila prepisat na sebe vozilo bez pristanka 1/3 vlasnika, odnosno centra za soc. skrb. Istome sam odnio procjenu vozila koju su tražili da bi mi prodali svoj dio ,a kad su vidjeli procjenu su rekli da im se ne isplati prodati. Kad sam im rekao da mi onda poklone, rekli su mi da ne postoji mehanizam na koji bi to napravili. Puno hvala na mogućem razmišljanju, koje bi meni pomoglo u spoznaji prava...

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija