Jump to content

Kako napisati prigovor na prijedlog ovrhe


Gogo77

Preporučene objave

Dobar dan! Kako da napišem prigovor za prijedlog ovrhe koji sam primio, a radi se o tome da me se tereti za račune iz 2008. godine a koje nisam primio i nisam primio nikakvu opomenu za te račune već sam sad dobio prijedlog ovrhe. Kome se žaliti u koliko primjeraka i primjer teksta ako može.Računi nisu ispostavljeni, kao niti opomene. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

doslovno tako i napiši;

PRIGOVOR

na rješenje o ovrsi koje je donio javni bilježnik taj i taj dana tog i tog

reci da nisi primio ni račune ni opomenu

ako smatraš da nisi bio obvezan plaćati, onda i to

za svaki slučaj istakni prigovor zastare u cijelosti

traži ukidanje rješenja o ovrsi i upućivanje u parnicu (iako će to, ako to i ne napišeš izričito, tako biti).

 

printaj u 3 primjerka; 1 sebi, a 2 šalješ javnom bilježniku, svakako preporučeno, a po mogućnosti i s povratnicom.

 

pazi na rok od 8 dana koji se broji od sljedećeg dana od primitka jer će ti inače prigovor odbaciti kao nepravovremen, što znači da će rješenje o ovrsi postati pravomoćno i gotov si.

 

s druge strane, ako si bio u obvezi platiti, nisi platio i nije u zastari, najbolje kontaktiraj ovrhovoditelja i riješi to jer ćeš inače vjerojatno imati velike odvjetničke troškove, a uzalud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav svima!

Da ne otvaram novu temu, a odnosi se na sličan problem, naime radi se o prijedlogu ovrhe jedne osiguravajuće kuće, danas zaprimljeno, poslano od strane javnobilježničkog ureda.

rok za žalbu 8 dana itd..

kontaktirao sam ovrhovoditelja, međutim ništa od toga već je na meni tj. dobio sam savjet da uputim žalbu.

Najljepše vas molim, pošto nemam nikakvog iskustva sa pisanjem žalbi, da me uputite tj. da mi date neke smjernice što i kako napisati, nešto što ima smisla staviti tj. nešto što prolazi kod suca pošto ce vjerovatno predmet nakon žalbe biti proslijeđen istom.

 

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim vas pomozote mi !!

dobila sam prijedlog za ovrhu zbog ne plaćanja tele2 racuna .

naime, racun za 3 mjeseca dugovanja iznosi 433, oo kune, javni biljeznik mi potrazuje jos 800 kuna troskova. sto se meni cini apsurdnim , ja sam student i u teskoj sam financijskoj situaciji. ne znam sto da napisem u tuzbi , molim vas da mi date neki savjet.

 

- - - Updated - - -

 

Molim vas pomozote mi !!

dobila sam prijedlog za ovrhu zbog ne plaćanja tele2 racuna .

naime, racun za 3 mjeseca dugovanja iznosi 433, oo kune, javni biljeznik mi potrazuje jos 800 kuna troskova. sto se meni cini apsurdnim , ja sam student i u teskoj sam financijskoj situaciji. ne znam sto da napisem u tuzbi , molim vas da mi date neki savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, zakasnili smo s prigovorom 1 dan i dakle taj 9. dan smo poslali prigovor da smo sve platili kao što jesmo, uključujući i troškove bilježnika, međutim s općinskog smo dobili rješenje da je prigovor nepravovremen i tako i jest međutim što će se dalje desiti. Da li se može dug naplatiti 2 put budući smo sve platiti ili da se žalimo na županijski sud. Što nam je činiti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, zakasnili smo s prigovorom 1 dan i dakle taj 9. dan smo poslali prigovor da smo sve platili kao što jesmo, uključujući i troškove bilježnika, međutim s općinskog smo dobili rješenje da je prigovor nepravovremen i tako i jest međutim što će se dalje desiti. Da li se može dug naplatiti 2 put budući smo sve platiti ili da se žalimo na županijski sud. Što nam je činiti???

 

Nije mi uopće jasno ukoliko ste platili cijeli iznos za koji Vas ovrhovditelj tereti (glavnica, kamate, troškovi postupka) zašto ste podnoslili prigovor na rješenje o ovrsi i to izvan roka. Trebali ste kontaktirati ovrhovoditelja i dostaviti mu kopiju uplate, a to učinite i sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi nasi vrijedni forumasi...

 

Lijepo vas molim pomoc.... Naime, danas sam zaprimila rjesenje o ovrsi, a cinjenice su slijedece:

 

 

1 ) dug VIPnetu iz 6.,7.,8. i 9. mj 2002.god (napravio ex suprug- nije bitno jer rqcuni glase na moje ime i kao takvi odgovornost je moja)

 

2) na rjesenju pise da je na sud zaprimljeno u 7mj 2003.

, a odluka suda donesena 23.11.2003.

 

E sada mene zanima:

 

1) da li imam pravo na zakonsku zalbu u roku 8 dana ako sam to tek danas zasprimila s obzirom da je rjesenje od 23/07/2003?

 

 

2) u zalbi bi se pozvala na to da ja do dana danasnjeg nisam vidjela niti jedan racun niti imala saznjanje da je 2003.pokrenut postupak .... Mislim da pravo na zastaru nemam ili....?

 

 

3) kako je moguce, ukoliko je sud donio odluku 2003., da do danas nisu sjeli na tekuci racun?

 

 

 

oprostite ako sam vas udavila i unaprijed zahvaljujemna svakom odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi nasi vrijedni forumasi...

 

Lijepo vas molim pomoc.... Naime, danas sam zaprimila rjesenje o ovrsi, a cinjenice su slijedece:

 

 

1 ) dug VIPnetu iz 6.,7.,8. i 9. mj 2002.god (napravio ex suprug- nije bitno jer rqcuni glase na moje ime i kao takvi odgovornost je moja)

 

2) na rjesenju pise da je na sud zaprimljeno u 7mj 2003.

, a odluka suda donesena 23.11.2003.

 

E sada mene zanima:

 

1) da li imam pravo na zakonsku zalbu u roku 8 dana ako sam to tek danas zasprimila s obzirom da je rjesenje od 23/07/2003?

 

 

2) u zalbi bi se pozvala na to da ja do dana danasnjeg nisam vidjela niti jedan racun niti imala saznjanje da je 2003.pokrenut postupak .... Mislim da pravo na zastaru nemam ili....?

 

 

3) kako je moguce, ukoliko je sud donio odluku 2003., da do danas nisu sjeli na tekuci racun?

 

 

 

oprostite ako sam vas udavila i unaprijed zahvaljujemna svakom odgovoru

Pretpostavaljam da se radi o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave?

Imate pravo prigovora na ovrši prijedlog u roku 8 dana od primika istog, a to Vam piše u pouci o pravnom lijeku.

Ako je postupak pokrenut prije isteka 1 godine od dospječa plačanja svakog pojedinog računa ne radi se o zastari.

Nisu Vam sjeli na račun jer Vam ovršni prijedlog nije uručen i nije nastupila pravomoćnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Osoba je prije 10 godina imala obrt, obrt još nije bio u funkciji zbog problema sa zemljištem, ali je postojala obrtnica i na osnovi te obrtnice, kupljen je LEDO sladoled, koji je uredno isporučen i stavljen u LEDO škrinju (koja je odgovornost leda) S obzirom da sa tom škrinjom nešto nije bilo u redu taj se sladoled do jutra otopio. Vlasnik obrta je rekao ledu da neće platiti taj račun jer sladoleda nema (nije njegova krivica što se sladoled otopio). Dobio je odgovor: OK. Uglavnom problemi sa zemljištem se nisu rješili i obrt je zatvoren. Od tada je prošlo 10 godina. Taj vlasnik nekadašnjeg obrta je u međuvremenu primio možda 2-3 opomene da plati taj račun što je zanemario, zadnja je bila prije godinu dana. Prije 2 dana dobio je ovršni postupak u kojem piše da mu mogu zapljeniti auto zbog duga od 1000 i nešto kuna (dug je bio manji, ali je narastao kroz 10 godina) On nema ništa na sebe, niti je zaposlen, znači sve što ima je taj auto. Sada me zanima dali mu uopće mogu zapljeniti auto koje ima veću vrijednost od tih 1000 i nešto kuna ??? I kako se može žaliti, kome napisati žalbu i kako ??? On te sladolede nije trebao platiti, od tada je prošlo već 10 godina (zar nije nastupila zastara) i obrt više ne postoji. Zakon bi trebao biti na njegovoj strani !? I zanima me dali su potrebni odvjetnici, bilježnici i neznam što, jer zašto da on to sve plaća zbog nekakve greške LEDA ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija