Jump to content

troskovi boln.lijecnja bez dopunskog zd.osiguranja


pixote

Preporučene objave

imam samo zdravstvenu iskaznicu ,nezaposlen sam i nemam dopunsko zdravstveno osiguranje

-trebo bi otici na operaciju u bolnicu za vrijeme koje bih lezo u bolnici 10 dana

pa me zanima kolko cu morati platiti sve to posto nemam dopunsko zdravstveno osiguranje

inace radi se o operaciji nosa (deformiran mi je)

-zanima me sto tocno mi pokriva od troskova moja zdravstvena a sto cu morati platiti?

dali cu morati platiti i operaciju (koja je iskljucivo iz medicinskog razloga)

ili samo boravak u bolnici ili sta vec ili samo participaciju ?

kolko ja koji nemam dopunsko zdr.osiguranje moram platiti jedan dan u bolnici

ako mi neko moze reci tocne troskove

(inace nisam se dopunski osiguro posto sam zdrav a i moro bi bez obzira sto sam nezaposlen placati mjesecno 80 kn na temelju toga sto zivim s osobom koja ima prihode vece od svote navedene mislim oko tisucu i nesto kuna neznam sad tocno a nije i bitno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Brzo na socijalno i sklopiti ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju, danom uplate prve rate počinje vrijediti dopunsko osiguranje. ne morate imati karticu, njena izrada se čeka, ali dobiti ćete papir na kojem stoji da ste sklopili ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju. možda još stignete obaviti sve prije operacije pa ste mirni.

Mislim da bi vrijedilo da ne plaćate troškove operacije treba biti sklopljeno bar mjesec dana prije iste, ali nisam siguran provjerite jer za sve ostalo vrijedi odmah po zaključenju i plaćanju prve rate.

 

p.s. zdravlje nema cijenu, a 80 kn je isto ko i odreci se 4 kutije cigareta u mjesec dana - dobro za zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Primjer iz moje obitelji- tetak mi je bio 3 dana u bolnici, od pretraga je rađena bronhoskopija, a ostalo neke "sitnije" pretrage.... uglavnom, nije imao dopunsko osiguranje i dobio je račun od preko 13 000 kn. Od toga mora platiti 3 000 kn a ostatak ide na teret zdravstvenog. Više se ne plaća ležanje u bolnici po danu, a najveći iznos što ti mogu naplatiti je

3 000 kn bez obzira koliko si bio u bolnici. A vjeruj mi da ćeš platiti taj najveći iznos jer će ti nakalemiti sve i svašta. Tetak je na kraju platio i lijekove što mu uopće nisu ni dali,a na računu su naveli kao da ih je dobio- kome se uopće žaliti! :zao: a netko mora i financirati Milinovićev sjajni :smijeh: zdravstveni sustav! Zato se dooobro raspitaj nego se odlučiš na operaciju.

I još nešto što je sjajno smislio naš sposobni ministar-

nezaposleni, bez prihoda i imovine, koji su na Zavodu, gube pravo na dopunsko zdrav.osiguranje na teret države, osim ako ne dokažu da im prihodi po članu obitelji ne prelaze oko

1 500 kn! ( postoje tu još neke mogućnosti oslobađanja ali...) uglavnom, ako živite sa suprugom koji/koja ima možda plaću oko 3 200 kn ( što je stvarno minimalac! ) a vi ste nezaposleni, lijepo ćete oboje plaćati dopunsko ili svaki dan moliti Boga da ne završite u bolnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija