Jump to content

Povrat umanjenja mirovine


CheKirac

Preporučene objave

Poštovani branitelji, dali netko ima informaciju hoće li i kada država početi vračati uzetih 10% mirovina za krizni porez i dali će konačno početi usklađivanje mirovina sa troškovima života , te dali će se konačno početi razmišljati o povećanju invalidnina koje su sramotno male. Tko zna ili misli da bi mogao nešto znati o ovoj temi neka pokuša odgovoriti.Mislim s obzirom da idu uskoro izbori, oni koji misle na glasove branitelja i naravno njihovih obitelji a to nije mali broj, trebali bi svakako početi razmišljati o matreijalnim pravima branitelja.Hvala, i pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko je meni poznato tih 10% se neće vračati nikada jer je to umanjenje povlaštenih mirovina a ne krizni porez.

Dakle temeljem zakona su umanjene povlaštene mirovine svima osim 100%-tnim RVI te rudarima i još nekome (ne sječam se točno kome).

 

Krizni porez koji je uziman je kroz godinu dana i vračen a radilo se o manjim postocima 3 i 6 % (ili 2 i 4 % ne sjećam se više).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

top5 je napisao:

pozz,u devetom mijesecu se vrača 10 posto što su nam uzeli,a mislim i da če biti tako jer dolaze izbori.

 

Za tako nešto bi trebala biti osigurana sredstva iz proračuna.To je potpuna iluzija i treba na sve zaboraviti i moliti Boga da nam se ne reže dalje.

 

 

Pa vi ste totalni pesimisti što se tiče Vaših mukotrpno stečenih mirovina, ovima kao Vi ja bih odrezao na minimalac od 1000,oo kn jer nevjeruju ni samom sebi a kamoli vladi i resornom ministarstvu, bez obzira kako i na koji način nas je ova politika dovela do ove ekonomske razine na kojoj stagniramo, ja sam optimista, i mislim da treba dati podršku onima koji ponude programe koji su realni i ostvarivi i onima koji neće naša stečena prava dovesti u pitanje, a vi glasujte onda za ######################### pa ste odnjeli gaće na štapu.Ja ću se snaći nekako, a oni koji su u četiri zida u gradu gdje je njima vrt, voćka. svinja, kokoš, pile, jaje,kako da hrane djecu i školuju,kako da plate režije i kredite, pričate gluposti i unosite nemir u braniteljsku populaciju, da ih još više razjedinite te da se glasovi branitelja i njihovih obitelji podjele na crvene i one koji to nisu, jer jedino tako mogu dobiti izbore nikako drugačije.Neće ići!! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama priča o povratku nekakvih sredstava braniteljima koja su im oduzeta je unošenje nemira u braniteljsku populaciju.Kolega CheKirac,ova Vlada koju ti spominješ jedva osigurava sredstva iz mjeseca u mjesec za ovakve mirovine kakve jesu.Krizni porez je nametnut svim građanima ove zemlje kao i umirovljenicima.Svi imaju pravo očekivati neki povrat,samo se pitam od kuda ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

Vlada koju ti spominješ jedva osigurava sredstva iz mjeseca u mjesec za ovakve mirovine kakve jesu.?

A kako to da se ne zapitas zasto jedva osigurava sredstva??

Evo meni odmah pada na pamet remetineci ostali zatvori,zatim bivsi premijer,crne torbe,(o bankama i privatizaciji da nepricamo)hep,ina,podravka,zagrec,cetinski,farbanje tunela-odnosno farbanje nas branitelja i da ne nabrajam dalje .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

apollon je napisao:

Vlada koju ti spominješ jedva osigurava sredstva iz mjeseca u mjesec za ovakve mirovine kakve jesu.?

A kako to da se ne zapitas zasto jedva osigurava sredstva??

Evo meni odmah pada na pamet remetineci ostali zatvori,zatim bivsi premijer,crne torbe,(o bankama i privatizaciji da nepricamo)hep,ina,podravka,zagrec,cetinski,farbanje tunela-odnosno farbanje nas branitelja i da ne nabrajam dalje .....

 

Pa ne pitam se jer znam odgovor a on je upravo onakav kakav si ti naveo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

generacija63 je napisao:

apollon je napisao:

Vlada koju ti spominješ jedva osigurava sredstva iz mjeseca u mjesec za ovakve mirovine kakve jesu.?

A kako to da se ne zapitas zasto jedva osigurava sredstva??

Evo meni odmah pada na pamet remetineci ostali zatvori,zatim bivsi premijer,crne torbe,(o bankama i privatizaciji da nepricamo)hep,ina,podravka,zagrec,cetinski,farbanje tunela-odnosno farbanje nas branitelja i da ne nabrajam dalje .....

 

Pa ne pitam se jer znam odgovor a on je upravo onakav kakav si ti naveo.

 

apollon- želiš li reći da i sljedeče (moguče)lopovluke ovakvog tipa o kojima piše generacija63 trebaju plačat HB.Ili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

apollon je napisao:

generacija63 je napisao:

apollon je napisao:

Vlada koju ti spominješ jedva osigurava sredstva iz mjeseca u mjesec za ovakve mirovine kakve jesu.?

A kako to da se ne zapitas zasto jedva osigurava sredstva??

Evo meni odmah pada na pamet remetineci ostali zatvori,zatim bivsi premijer,crne torbe,(o bankama i privatizaciji da nepricamo)hep,ina,podravka,zagrec,cetinski,farbanje tunela-odnosno farbanje nas branitelja i da ne nabrajam dalje .....

 

Pa ne pitam se jer znam odgovor a on je upravo onakav kakav si ti naveo.

 

apollon- želiš li reći da i sljedeče (moguče)lopovluke ovakvog tipa o kojima piše generacija63 trebaju plačat HB.Ili...

Bravo,ima tu branitelja kojima da uzmu i 3 T kuna nebi se bunili a samo oni znadu zašto,u pravu su oni koji traže svoje otete iznose mirovina natrag,nisu branitelji opljačkali državnu blagajnu niti sudjelovali u pretvorbi i privatizaciji već se dobro zna tko je imao svoje prste u svemu tome, pa makar ako nizašto drugo imamo pravo tražiti povrat svojih oduzetih iznosa mirovina na temelju tih pljački, da ne govorim o prodaji oružja,mjenjanju onih yu dinara koji se vozili kamionima u Bosnu pa mjenjali za marke,di su te marke završile imali netko odgovor, dok su drugi krvarili i bili protjerani iz svojih ognjišta netko je pljačkao i bogatio se, treba zato takvima uzeti sve a dobro se zna koji su, a vratiti braniteljima.Sad nemogu više muka mi je od svega, žao mi je samo što nisam otišao u minken bojnu i danas mahao eurima i svojoj djeci omogućio normalan život, već sam prolupao tako da svi imaju strah u kostima samo kad me vide a kamoli kad progovorim koju,sramota za ovu vlast i ovakvu pljačku i naziv privilegirane mirovine, #OOPS# privilegiran eto što je to, ako još i toga ima, imam privilegiranog psihića jer me lijeći, mirovinu jer mi ju tako nazvala državna vlast,kuću jer su mi četnici srušili i otjerali me a država mi nabila krov i sirovu stolariju,djecu koja nemogu nać posao,ženu koja drhti kad me vidi,i zajedno privilegiranih 60 godina radnog staža u firmi a ne u policiji ili vojsci to je ta #OOPS#na mirovina, fuj, ni u Africi nema takvih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grozni i CheKirac,prestanite mi imputirati da podržavam lopovluk u ovoj zemlji.Tema je povrat sredstava koja su braniteljima oduzeta prilikom rezanja povlaštenih mirovina i ajmo se prestat pravit ludi da to možemo dobiti nazad.Ja sam se samo uključio u temu da dam svoje mišljenje da je to nemoguće.Imaju li pravo građani kojima je nametnut krizni porez također pravo očekivati povrat sredstava,vjerovatno imaju.Bilo nas je 1 480 000 i građani su time dodatno uprihodovali državi 2 milijarde i tristo tisuća kuna.Ako netko smatra da se ta sredstva mogu vratiti,čestitam mu na optimizmu.

Te odluke Vlade su bile zakonski donesene pozivajući se na Ustav RH.

Ja osobno sam također kao i svi teško pogođen tim mjerama ali pokušavam biti realan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

apollon je napisao:

Grozni i CheKirac,prestanite mi imputirati da podržavam lopovluk u ovoj zemlji.Tema je povrat sredstava koja su braniteljima oduzeta prilikom rezanja povlaštenih mirovina i ajmo se prestat pravit ludi da to možemo dobiti nazad.Ja sam se samo uključio u temu da dam svoje mišljenje da je to nemoguće.Imaju li pravo građani kojima je nametnut krizni porez također pravo očekivati povrat sredstava,vjerovatno imaju.Bilo nas je 1 480 000 i građani su time dodatno uprihodovali državi 2 milijarde i tristo tisuća kuna.Ako netko smatra da se ta sredstva mogu vratiti,čestitam mu na optimizmu.

Te odluke Vlade su bile zakonski donesene pozivajući se na Ustav RH.

Ja osobno sam također kao i svi teško pogođen tim mjerama ali pokušavam biti realan.

 

Ajme meni ja mislio da je "krizni porez" ukinut .....

meni i mnogim drugima 10% mirovine nije :smijeh:.....

nije samo rječ o lopovluku u državnim firmama,gdje su one milijarde neplačenog poreza,prireza,doprinosa za mirovinsko i zdravstveno,zašto institucije šute?

Jedni kradu,drugi neplačaju,a treče šišaju,šišaju jer jedino oni mogu spasiti Ljepu Našu po drugi puta.Bravo!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

apollon je napisao:

Grozni i CheKirac,prestanite mi imputirati da podržavam lopovluk u ovoj zemlji.Tema je povrat sredstava koja su braniteljima oduzeta prilikom rezanja povlaštenih mirovina i ajmo se prestat pravit ludi da to možemo dobiti nazad.Ja sam se samo uključio u temu da dam svoje mišljenje da je to nemoguće.Imaju li pravo građani kojima je nametnut krizni porez također pravo očekivati povrat sredstava,vjerovatno imaju.Bilo nas je 1 480 000 i građani su time dodatno uprihodovali državi 2 milijarde i tristo tisuća kuna.Ako netko smatra da se ta sredstva mogu vratiti,čestitam mu na optimizmu.

Te odluke Vlade su bile zakonski donesene pozivajući se na Ustav RH.

Ja osobno sam također kao i svi teško pogođen tim mjerama ali pokušavam biti realan.

 

Ajme meni ja mislio da je "krizni porez" ukinut .....

meni i mnogim drugima 10% mirovine nije :smijeh:.....

nije samo rječ o lopovluku u državnim firmama,gdje su one milijarde neplačenog poreza,prireza,doprinosa za mirovinsko i zdravstveno,zašto institucije šute?

Jedni kradu,drugi neplačaju,a treče šišaju,šišaju jer jedino oni mogu spasiti Ljepu Našu po drugi puta.Bravo!!!!!!!!!!

 

U svemu se mi slažemo ;-) No sve smo to prošli na ovom forumu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

CheKirac je napisao

Poštovani branitelji, dali netko ima informaciju hoće li i kada država početi vračati uzetih 10% mirovina za krizni porez i dali će konačno početi usklađivanje mirovina sa troškovima života , te dali će se konačno početi razmišljati o povećanju invalidnina koje su sramotno male. Tko zna ili misli da bi mogao nešto znati o ovoj temi neka pokuša odgovoriti.Mislim s obzirom da idu uskoro izbori, oni koji misle na glasove branitelja i naravno njihovih obitelji a to nije mali broj, trebali bi svakako početi razmišljati o matreijalnim pravima branitelja.Hvala, i pozdrav svim braniteljima ma gdje bili!! :kavica:

 

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=BA4713E4-F378-46BE-AFB2-56FF04F5A537 :smijeh::smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija