Jump to content

Alimentacija


anonimno

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Moj muz je rastavljen i placa pristojnu alimentaciju bivsoj zeni i uvijek na vrijeme. Na zalost ona kad odluci da mu ne da dijete on mora mucati i biti strpljiv radi nje. Ocajna je prema njemu i meni i maltretira svoje dijete da bi postigla svoje ciljeve. Da li ocevi imaju pravo u hrvatskoj? Meni se cini da nemaju i da majke mogu raditi sto kod hocu sa dijetetom i da ocevi uglavnom nemaju pravo na nista osim sto moraju placati almentaciju i nema veze da ne vidu svoje dijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je absurdno da placas taj iznos za alimentaciju pogotovo sto vasa bivsa zena ima duplo vecu placu od vas. U svim drugim zemaljima postotak se smanjuje kad skrbnik ima vecu placu od onoga koji placa alimentaciju. I nikad nebi bilo samo 40% ili slicno nego se gleda i drugi prihodi pa se onda izracunava postotak. Opcenito nikad nije ni pribizno tako visoko. Ovo je sramota!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Naravno da ima mogućnost kontakta sa djetetom i treba se time koristiti..Ima dužnost davanja uzdržavanja, ali i ovo svoje pravo, koje mu majka ne smije uskraćivati, a posebno ne manipulirati djetetom.

Pravo kontaktiranja sa roditeljem je djetetovo pravo i određuje se radi djeteta i njegovih interesa, ali nažalost, odrasli ga zlorabe radi svojih naknadnih obračuna i sličnih psina koje priređuju jedno drugome iako je brak razveden jer njih dvoje odraslih nije više moglo ili htjelo biti skupa, a ne zato što je dijete to tražilo...

 

Bitan je podatak da li je u presudi određen način održavanja kontakata i na koji način?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam rastavljen i ima iz prvog braka dvoje maloljetne djece. Plaćam 35% svih primanja (oko 2000 kn) s time da još kupim djeci sve kaj treba.

U vrijeme razvoda bivša žena nije radila (10 godina nije radila) ja sam joj plaćao prekvalifikaciju. Sada radi na odrđeno, tražila je da prebacim sve olakšice na nju,što sam blesavac i napravio jer je obečala stavljati olakšice djeci na knjižicu. Sada nemam niti olakšica niti djeca imaju kaj na knjižicama.

Vidim ih kad ih vidim. Po zakonu poštuje se odluka centra za soc. skrb ali uzalud sam se žalio 3 puta, onda oni samo kompliciraju i prijete. Sve se svodi na to da se muški trebaju boriti za emancipaciju jer skrb nisam dobio zato kaj mama predstavlja "kontinuum". Sranje živo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija