Jump to content

alimentacija i socijalna pomoć


NEVENAS

Preporučene objave

:-?,,,molim vas pomozite bilo kakvim savjetom a još bolje kakvom određenom uredbom,propisom il zakonom tko zna...i čim prije,jako je važno.majka sam djeteta od 8g,dugo nisam primala alimentaciju za djete dok je sudski i ovršno nisam dovela kraju.presuda glasi na 900kn mjesečno.pošto invalidnina bivšeg supruga je mala,1/2 je 588kn,to sam napokon i počela primati,također sam sudski nakon duuugo dobila i uzdržavanje u iznosu od 1082kn od strane djeda,otac bivšeg supruga,od te presude od njegove mirovine djete dobiva 870kn.znači u oba 2.slučaja niti minimalnu mjesečnu ratu za djete do 7.g.u sustavu sam primanja socijalne pomoći,kroz sve vrijeme vođenja sudskih sporova,ima 3g,ali s prekidima.nakon što je bivši dobio otkaz prije ostvarivanja mirovine i sl.povremeno na jesen idem u berbu mandarina,zn.pokušavam i nešto u nekim periodima i zaraditi,zaposliti se nemogu,jednostavno neuspjevam.za naglasiti je kako ni otac ni djed nisu isplatili dobrovoljno nit ovrhom jer se nemože,do 1/2 od primanja,one zaostale obroke uzdržavanja od donošenja presuda,niti sam to tražila.za 1.nakupljeni iznos otac je bio sudski i okrivljen s kaznom zatvora,al do tog nije došlo.nemogu svodit život na pravednost,odustala od tog kao i od mnogih drugih pitanja iza razvoda.znači na mojim izvodima banke postoji samo uplata doznakom sa hzmo-a.živim teško,u zajednici,roditelji umirovljenici,nemam nekretnina,automobil i apsolutno ništa na sebi.kada se počela doznačavat ta neka svotica,bivši odlazi na czss i dojavljuje to odmah uredno al kao nije rad toga došao nego nekih svojih razloga i tako standardno dobivam napad osobe na centru kojoj ni ime neznam,al me se uredno kontaktira.na bilo koje moje molbe se oglušuju,a tiču se dobrobiti djeteta.iskreno se mislim sudski obranit od takvih stvari,al oto potom.kad se alimentacija u punom iznosu skidala s tada plaće supruga,uredno im je dojavljeno,bez obzira što je i tad prvi to učinio,tj.odmah.ja zaista nislim da bi trebala imati pravo na nstavak primanja socijalne pomoći na sebe i djete,što nam iznosi 850kn mjesečno tenam je neophodno za život.nitko nije pitao kako živimo kad nismo ni to imale te kad g-din nije plaćao alimentaciju,po sudovima i slično.neznam da je centar i to što isplačiva potraživao ko njega il bilo kako njega gnjavmolim vas po io.suprug također svira u glazbi dali za to dobiva novac nezna,ima nekakav invaliditet s nogom nije poso nego alkohol krivac,u braku smo živjeli s njegovim ocem,nakon razvoda se podvojio gore,dolje otac,dal on nešto koristi od svog područnog czss,a lovi se nas evo 3.g.na naš područni.umjesto da bude zahvalan što nije u zaoru i zaostatke nikakvtve podmirio nije.dali se općenito mogu sudski zaštititi od njegovih manipulacija czss.njegova neodgovornost i puuuno dr.stvari centar nema volju rješavati,al kad on dođe i zavrti priču,ja ispadnem optuženik bez išta da kažem,ja zaista mislim da bi tribalo sudski to rješavat.znači te 2.vrste pitanja,,molim vas pomozite????!!!!!! :-?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija