Jump to content

za budućnost


samodaznam

Preporučene objave

Poštovani, suprug i ja živimo kod njegovih roditelja na katu kuće već 11 godina. Zanima me kako riješiti vlasništvo nad kućom da u slučaju razvoda (prije ili poslije smrti njegovih roditelja) i ja imam neka prava, odnosno koja su moja prava u slučaju razvoda (kuća je na njegovim roditeljima i imamo nešto ušteđevine, i on i ja smo sve ove godine u radnom odnosu)? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vas suprug ce tu kucu vj.naslijediti nakon smrti svojih roditelja, a to ne ulazi u bracnu stecevinu jer je naslijedeno. Danas, neovisno o tome je li kuca etazirana ili nije, isto tako nemate nikakva prava na nju ili njen dio zbog toga sto ona nije u vlasnistvu Vaseg supruga. U slucaju razvoda braka Vi mozete eventualno traziti neku novcanu isplatu u slucaju da ste zajedno nesto ulagali i obnavljali u tu kucu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još jedno pitanje vezano uz temu, molim vas odgovor, ukoliko se kuća muževih roditelja prepiše na njega ili nas(da li se to rješava kupoprodajnim ugovorom ili kako?) i mi (ne)platimo porez (to bi nam bila prva nekretnina), da li se to onda smatra bračnom stečevinom i ja pri razvodu imam pola? I da li onda mužev brat ima pravo na dio kad im roditelji umru? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

samodaznam je napisao:

Još jedno pitanje vezano uz temu, molim vas odgovor, ukoliko se kuća muževih roditelja prepiše na njega ili nas(da li se to rješava kupoprodajnim ugovorom ili kako?)

 

Napravi se darovni ugovor.

Vaš suprug kao sin darivatelja ne plaća porez po takvom ugovoru.

Nije baš vjerojatno da će darovati i vama, nego samo sinu (to je , naravno, odluka vaših svekra i svekrve).

Dar je dar, nije bračna stečevina.

Brat vašeg supruga može osporavati darovni ugovor i tražiti nužni dio.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija