Jump to content

krsi li poslodavac zakon?

muppet1111
 Dijeli

Preporučene objave

Pozz,

zaposlena sam u jednoj velikoj tvrtki, dijelu korporacije editirano. Radim kao prodavač i nedavno je donesena odluka uprave da nam više nece isplačivati stimulaciju pa sada radim za minimalac.Na posljednjoj inventuri utvrđen je određeni manjak te sada žele nas prodavače za to teretiti oduzimanjem po 300 kn svaki mjesec narednih godinu dana sa minimalca.Sada cekamo da pošalju dopis koji bi mi trebali podpisati kao potvrdu da nam smiju skidati sa minimalca. Da li poslodavac smije takvo nešto?

Dijeli na drugim stranicama

Spomenuli ste manjak na inventuri. Ukoliko poslodavac smatra da je do istoga došlo iz Vaše krajnje nepažnje ili namjere ima pravo tražiti podmirenje istoga.

To može dobiti na dva načina:

1. da vi pismeno priznate krivicu i potpišete suglasnost da Vam navedeni iznos "skine s plaće"

2. sudskim putem

Ukoliko smatrate da niste krivi za manjak, ne potpisujte suglasnost i poslodavac Vam nesmije oduzeti niti lipe od plaće (minimalac u Vašem slučaju). Ukoliko dođe do sudskog spora poslodavac mora dokazati gore navedeno (namjeru ili krajnju nepažnju).

• 3 tjedna kasnije...

Naravno da se ne smatram krivom, samnom radi još 6 ljudi i u vremenskom periodu u kojem je nastao manjak su se izmjenili ljudi a i poslovođa ducana kojeg ne terete jer je imao ugovor na određeno te je novi odbio podpisati.Sada se radi o tome da jedino još ja nisam podpisala izjavu kojom izjavljujem da dopuštam da mi se oduzima određeni iznos svaki mj. narednih godinu dana.Ostali su podpisali iz straha, nekima se i odkazom prijetilo makar imaju ugovor na neodređeno kao što i ja imam.Zanima me da li mi mogu dati odkaz i da li se trebam bojati, ne bi željela izgubiti posao,treba mi...

Puno hvala na odgovoru

Pozz

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

• No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

• Napravi novi...

Važna informacija