Jump to content

2 pitanja u vezi vožnje


Alen28

Preporučene objave

Imam 2 pitanja u vezi događaja koji su mi se dogodili.

Prva stvar je (koja mi se isto dogodila prošle godine) ta da su me zaustavili zbog prekomjerne brzine. Vozio sam 68kmh u dijelu gdje je dozvoljeno 50kmh. Problem je taj što je to bilo selo, na okuci je škola, i u tom dijelu dužine nekih 200m smanjena je brzina sa 70 na 50. Dan danas nisam siguran da sam vozio tih 68kmh u tom dijelu, te mislim da su me radarom uhvatili još prije prometnog znaka za brzinu. Ako ikad naletim na ovakav slučaj, da li mogu nešto poduzeti u vezi toga ili da poklopim uši i platim kaznu?

 

Druga je ta da sam oko nekih 4 ujutro išao do benzinske u alkoholiziranom stanju, te su me zaustavili policajci. Napuhao 1.08 promila, dobio 1000kn + 80kn kazne i uzeli su mi vozačku na 3 dana. To je isto bilo prošle godine. Mene samo zanima, pošto sam čitao ovdje na forumu da su ljudi dobivali veće kazne (tipa 2000kn i vozačka na 8 dana), kako to da su meni dali ovakvu kaznu, te što bi se dogodilo ako me opet zaustave u alkoholiziranom stanju? Da li onda slijedi neka veća kazna ili?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zakonom je strogo određeno da je ograničenje brzine u nasljenom mjestu 50 km/h i ni jedan km više, nema opravdanja.

 

To pravilo vrijedi bez obzira ima li znak ili znaka nema. Tako da Vas to u većini situacija neće opravdati.

 

Što se tiče alkoholiziranosti, ovisi od slučaja do slučaja, svake godine se skoro nešto mijenja i nema tu baš mjesta kemijanju i kombiniranju. Najbolje je da ne vozite kad pijete.

 

POZZ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U zapisniku o očitanju brzine kretanja vozila piše na kojoj udaljenosti je izvršeno mjerenje.

 

Policija smije utvrđivati prekršaj 30 metara nakon tog znaka gledajući sa strane kretanja vozila.

 

Zbrojite udaljenost iz zapisnika sa brojem 30 i procijenite ima li toliko metara od policije do prometnog znaka.

 

1,08 - 0,1 = 0,98. 1.000 kuna je kazna, sve zakonito.

 

Da vas opet uhvate, ako je kazna određena u rasponu, trebali bi dobiti veću od one najniže propisane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zar nije da policija ne smije mjeriti brzinu u zoni od 100 metara od znaka a zona je područje oko znaka tako da to znači da ne smije mjeriti brzinu 100 metara prije a ni 100 metara poslije znaka.

Tako je bar pisalo u njihovom pravilniku. Je li sada nešto promijenjeno?

To isto tako znači da policija ne smije mjeriti brzinu pred naplatnik kućicama jer su znakovi postavljeni na udaljenosti od 200 metara što znači da se ne smije mjeriti brzina između njih (100+100m)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija