Jump to content

Molim pomoć-kako saćuvati daroni ugovor


otilo

Preporučene objave

Sticajem okolnosti moja prijateljica ( ima strano državljanstvo ,po rođenju je Hrvatica) darovnim ugovorom darovala mi je svoju nekretninu u Hrvatskoj(stan). Razlog toga nebih navodila. Darovni ugovoro je formulirao pravnik te smo ga uredno ovjerili kod javnog bilježnika.U ugovoru stoji da darovateljica ima pravo doživotnog uživanja i raspolaganja predmetne nekretnine te mi dozvoljava upis vlasništva u ZK.

Porez od 5% platila sam po procjeni vrijednosti nekretnine Ministarstva financija.

Nakon svega darovteljica me obavještava da će njezin sin (jedinac) poništiti darovni ugovor i tražiti što ga zakonski pripada.

Pitamo se dali je to moguće,i koja pravna pomoć postoji da se nešto takvo ne dogodi, ako netko zna unaprijed hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

 

 

najvjerojatnije se prijateljica predomislila pod pritiskom sina pa hoče tražiti povrat dara.

to može učiniti i sin ali ako ima punomoć majke.

 

Samo bih nadodao - činjenica da su majka i sin strani državljani.

U nekim državama je nasljeđivanje (u smislu prava na nužni dio) i darivanje drugačije regulirano nego u našem zakonodavstvu. I to bi trebalo uzeti u obzir/proučiti.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi bila namjera nekog obespravit po pitanju nasljeđivanja ,ja sam samo ispoštivala volju svoje prijateljice iako smo puno razgovarale o tome ,pa smo i zbog toga tražile od pravnika da formulira ugovor o darivanju (to smo dobro platile)koji bi bio održiv u slučaju prijateljičine smrti.

Čitajući na Legalisu vidim da puno ljudi ima takvih i slićnih problema koji postaju noćna mora unutar obitelji te im se životi nepotrebno zakompliciraju.

Ja kao laik vidim da je mojoj prijateljici i meni na pomolu nešto slično pa ču njoj pokušati objasniti da smo napravile krivi potez u tome, i uz vaše savjete to probati ispraviti.

Unaprijed hvala svima na dobronamjernim savjetima .

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija