Jump to content

Otvaranje racuna u RH (UK & RH odnosi)


apbp

Preporučene objave

Postovani, molila bih Vas za sto hitriji info!

Posjedujem kompaniju u Velikoj Britaniji (Ltd.) koja se bavi promocijom i organizacijom festivala, glazbenih dogadanja, produkcijom, posredovanjem i suradnjom sa domacim i stranim trzistem.

Ove godine krenila bih sa pojednim aktivnostima na HR trzistu, rentanjem brodova, dnevnih ili visednevnih izleta uz popratni zabavni program.

Fokusirani smo na promociju HR turizma na UK trzistu, a kao osoblje na brodu (skiperi, kuhari, konobari, cistaci i ostalo pomocno osoblje) htjela bih zaposliti osobe iz RH.

Interesira me koje su opcije i duznosti za otvaranje racuna u RH? U slucaju rezidenta kompanije (strane) kao pravne ili private osobe. Te koje su porezne obveze prema RH, odnosno u kojem postotku placam RH porez, a u kojem u UK – buduci da ce odredeni profit biti stecen u RH.

Sa racuna u RH bi isplacivali tekuce troskove i zaposlenike, te preostali dio profita prenijeli na UK racun.

Takoder, placam li porez i u kojem postotku na ukupno steceni profit ili samo na prenosivi iznos, te kojoj drzavi sto dugujem ?

Zahvaljujem! Pozdrav

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nalyyounis@yahoo.com bi trebao biti sluzbeni mail? :smijeh:

 

nekoliko desetaka poziva prema gosp. komori i ministarstvu i jos uvijek uspjesno izbjegavaju dati odgovor na moje upite.

 

trnovit je put.

 

u svakom slucaju, bila bih zahvalna ako me netko sa vlastitim iskustvom moze uputiti barem na kontakt strucne i obrazovane osobe.

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osoba koja posjeduje firmu izvan RH, može raditi u HR na 3 načina:

1. Otvoriti poduzeće u RH.

2. Otvoriti podružnicu

3. Otvoriti samo žiro račun u RH.

 

 

PS. naravno da sam dala svoj osobni mail jer ovaj portal je pravni portal a ne portal za marketing.

Možda se vi bavite istim poslom,(menagment i poslovne komunikacije) s obzirom na jezik, a ne znate kamo krenuti. Za početak probajte u Centar za poduzetništvo!

Lijep pozdrav..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija