Jump to content

Pravo na godišnji.Pomoć!


Tanjola

Preporučene objave

Poštovani molim Vas za pomoć.

Naime, radim od 01.01.2006. god.(državna firma). 01.05.2011. god. sam prešla kod novog poslodavca (Grad Trogir). Imam neprekinuti radni odnos. Sad mi ovdje u kadrovskoj kažu da da moram radit 6 mjeseci da bi imala pravo na godišnji odmor, a prema Zakonu o službenicima i namještenicima u lokalnoj i područnoj samoupravi. Znam da prema Zakonu o radu imam pravo jer imam neprekinuti radni odnos.

Više neznam šta da mislim i radim.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan!

U firmi radim od 15.12.2010. Dobila sam otkaz kao tehnološki višak i odrađujem otkazni rok od 1.6. - 30.06.

Ugovor mi je bio na neodređeno i ima klauzula u ugovoru da mi mogu dati otkaz ako su u pitanju izvanredne okolnosti.

Nakon 6.mj. stalnog radnog odnosa, znam da imam pravo na godišnji odmor.

E sad mene zanima, ako si ja do 30.06. ne nađem novi posao, da li bi ja mogla, iako je u pitanju otkazni rok, iskoristiti svoj godišnji odmor iz te firme npr. 27.6.??

Jer mi je šef neki dan reko kako si ja ne mogu uzeti godišnji s obzirom da sam na otkaznom roku, ali u zakonu o radu nema nikakva klauzula koja se na to odnosi.

Ako mi možete pomoći, bila bih vam zahvalna.

 

Članak 59.

 

(1) Radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora, određenog na način propisan odredbom članka 55. i članka 56. ovoga Zakona, za svakih navršenih mjesec dana rada, u slučaju:

 

1) ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnog roka iz članka 58. stavka 1. ovoga Zakona, nije stekao pravo na godišnji odmor,

 

2) ako radni odnos prestane prije završetka šestomjesečnoga roka iz članka 58. stavka 1. ovoga Zakona,

 

3) ako radni odnos prestane prije 1. srpnja.

 

I još nešto, ako se ja zaposlim 1.7., ja u novoj firmi ne mogu iskoristiti godišnji odmor iz prošle firme???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija