Jump to content

Komunalno redarstvo - upozorenje vlasnicima pasa


ZAGI

Preporučene objave

Od nedavno sam vlasnik psa i često sam vani - naselje Sigečica - grad Zagreb.Iza zgrade postoji veliki travnjak na kojem se povremeno igraju djeca iz razloga što su cijeli travnjak uzurpirali vlasnici pasa. Naime najveći problem je što vlasnici pasa uopće pri izvođenju kućnih ljubimaca ne koriste v r e č i c e, čudno me gledaju što ju obavezno koristim. U cijelom naselju ovakvih travnatih površina ima puno, ali na njima uopće iz navedenog razloga nema djece. Prilikom velikih vručina nesnosan je miris i vlasnici stanova su primorani zatvarati prozore.

Gdje je moguće ishoditi table - obavijesti koje bi se stavile na travnjake jer ni na jednom travnjaku ih do sada nisam primjetio.Zar se ovakve radnje ne bi trebale sankcionirati, da li je to posao Komunalnog redarstva, zašto nema nigdje nadzora????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je u nadležnosti komunalnih redara

i mislim da je regulirano pravilnikom o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca.

kazne su propisane, nisu ni malene, ali zašto se ne kažnjavaju

oni koji ih se ne pridržavaju...

 

ne mogu, a da vas ne pohvalim. što vodite brigu o svom ljubimcu i ljudima oko vas.

 

već smo svi siti toga da svako malo ugazimo u ....

i da ako nekoga dobronamjerno opomenete, riskirate da

dobijete batine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja vas želim pohvaliti! Imati ljubimca puno je više od samog "imanja" :).

 

Točno je rečeno da bi problematika koju spominjete trebala biti i zasigurno i jest regulirana i odlukom o komunalnom redu i odlukom o načinu držanja pasa i mačaka... bla, bla.

 

Dobava pločica s upozorenjima posao je i obveza grada ili općine. I sad o vrećicama.

 

Bilo bi lijepo jako lijepo, kad bi gradovi i općine ako i kada već donose razne odluke koje europski zvuče, dobavile i "mini-kioske" s vrećicama za pseću kakicu. Tu bi se vlasnici pasa mogli poslužiti vrećicom ako im zatreba, a izmet odmah i ubaciti u kantu koja je sastavni dio napravice, a ne u koševe kraj klupica u parku i sl.

 

Komunalni red je vrlo ozbiljna tema i vrlo široka. A uz to što uređuje civilizirano ponašanje građanina, trebao bi obvezivati lokalnu samoupravu na podizanje komunalnog standrda u skladu s odlukama koje ga kao propisuju. Ovo je slično i s opušcima po ulici i zelenim površinama.

Pušača ima i bit će ih. Nećemo ljude zato što puše utamaniti. Ne smiju pušiti u zatvorenim prostorima, e pa onda treba opskrbiti grad ili selo dovoljnim brojem kanti s pepeljarama da ljudi ne moraju bacati ćikove na pod. Da, uvijek će biti i onih koji nikada neće prihvatiti civilizirano i kulturno ponašanje - ni u vezi pasa, ni u vezi opušaka. Ali nešto sam primijetila: kad se grad pobrine dignuti komunalni standard na višu razinu - ljudi se pomalo počnu privikavati, a onda im postane i normalno koristiti sve što je ponuđeno. S vremenom to prihvate sasvim kao stil svog života i primjećuju kad negdje standard ne odgovara onome na kojega su navikli u svojem gradu. Dakle, psihološki aspekt je vrlo bitan.

 

Možda netko na početku i ignorira, ali s vremenom mu postane nelagodno kad vidi da drugi koriste ponuđeno, pa se na kraju i sam prilagodi :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima,

 

imam problem na koji mi nitko koga sam pitala ne može dati odgovor.

Situacija je sljedeća, vlasnica sam psa i živim u stambenom naselju koje preko puta izlaza iz ulaza ima livadu na kojoj kad izađem sa svojim psom, ona tamo vrši malu nuždu. Taj komad livade je u suvlasništvu stanara i to od dvije zgrade (ukupno 8 ulaza!). No preko noći je tamo osvanuo znak za zabranu pasa na tu livadu. Kako mi je upraviteljica zgrade rekla (a tako i stoji u odluci o uvjetima i načinu držanja kućnih ljubimaca i načinu postupanja s napuštenim i izgubljenim životinjama), o tim znakovima odlučuju suvlasnici. Upraviteljica tvrdi da to ionako nije na dijelu livade koji spada pod moj ulaz. Sad dolazimo do problema jer ta livada nije nikako fizički podijeljena po ulazima što znači da kad komunalni redar vidi mene i moju pesicu da smo na toj livadi automatski može napisati prekršajnu prijavu (jer mi ne pada na pamet nositi toliko novaca sa sobom svaki put kad izlazim van). Drugi problem je što je očito taj predstavnik ulaza protuzakonito postavio taj natpis jer su se svi predstavnici trebali usuglasiti (obzirom da je livada podijeljena) te je trebao dobiti i 51 % potpisa. Ispravite me ako sam krivo shvatila iz zakona.

Obzirom da ja uvijek čistim za svojim psom nepojmljivo mi je da bi se uskoro moglo dogoditi da životinja nema pravo popiškiti se na izlazu iz ulaza. Koje su mogućnosti uklanjanja znaka? Pogotovo s obzirom da predstavnik nema 51% potpisa niti od svog ulaza, a kamoli od drugih?

Koje su meni uopće mogućnosti žalbe ako mi komunalac opali kaznu jer se moj pas tamo popiškio iako na dijelu livade koji pripada mom ulazu nema znaka zabrane?

 

Isprike na velikom postu, ali htjela sam pojasniti situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija