Jump to content

pravo prolaza


zeljana2

Preporučene objave

ja sam kupila kuću prije pet godina čisto vlasništvo bez tereta digla sam kredit koji uredno plaćam platila sam porez na nekretninu problem je nastao kad sam se htjela ograditi susjeda nas je tužila traži pravo prolaza preko našeg dvorišta mada postoji drugi ulaz kojim se takoder služi ičiji korištenje ne nanosi štetu sud je presudi u njenu korist na iskazima lažnih svjedočunja jedan njen svjedok je moju nekretninu proda vlasniku prije mene bez da je bilo ikakve riječi da neko ima pravo prolaza sad ja još moram platiti sudske troškove i nemam dvorišta a vozi se velik broj ljudi i ja nemogu ništa moje djete se nemože ni igrati van jer nam po dvorištu voza automobili i kamioni kome da se obrati kako da dobijem pravo na svoje pa zakom je odredeno da se vlasnik mora ograditi sa desne strane ja kad se ogradim ona ne može proći i time ja kršim presudu dali mi se isplati ici na županijski sud mi smo htjeli mirno riješit da se uvučemo od susjeda sa desne strane ali ona traži po pola dvorišta i sud joj je dao još nemogu da vjerujem šta da napravi da bar dobijem neku naknadu za korištenje ali ako ona bude morala plaćati ona će se opet žaliti i nikad kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zeljana2 je napisao:

ja sam kupila kuću prije pet godina čisto vlasništvo bez tereta digla sam kredit koji uredno plaćam platila sam porez na nekretninu problem je nastao kad sam se htjela ograditi susjeda nas je tužila traži pravo prolaza preko našeg dvorišta mada postoji drugi ulaz kojim se takoder služi ičiji korištenje ne nanosi štetu sud je presudi u njenu korist na iskazima lažnih svjedočunja jedan njen svjedok je moju nekretninu proda vlasniku prije mene bez da je bilo ikakve riječi da neko ima pravo prolaza sad ja još moram platiti sudske troškove i nemam dvorišta a vozi se velik broj ljudi i ja nemogu ništa moje djete se nemože ni igrati van jer nam po dvorištu voza automobili i kamioni kome da se obrati kako da dobijem pravo na svoje pa zakom je odredeno da se vlasnik mora ograditi sa desne strane ja kad se ogradim ona ne može proći i time ja kršim presudu dali mi se isplati ici na županijski sud mi smo htjeli mirno riješit da se uvučemo od susjeda sa desne strane ali ona traži po pola dvorišta i sud joj je dao još nemogu da vjerujem šta da napravi da bar dobijem neku naknadu za korištenje ali ako ona bude morala plaćati ona će se opet žaliti i nikad kraja.

molim vas ako neko zna bilo kakav savjet jer sam očajna zbog svega više neznam kako da ostvarim pravo na svoj mir una svome kako da već jednom dodem do dvorišta koji sam platila i plaćat ću još 20 godina po 4 300 kuna mjesečno a nesmijem se ogradit i drugi su dobili pravo prolaza a gdje je u svemu tome moje pravo pomozite
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nisi tražila naknadu za korištenje zemljišta

sud je ne dosuđuje automatizmom.

terbalo je koristiti usluge odvjetnika koji poznaje pravo.

protiv svjedoka podnijeti prijavu zbog lažnog svjedočenja

(općinsko državno odvjetništvo)

 

za savjet se obrati odvjetniku sa svim potrebnim papirima(dokazima)

 

dali ima pravo prolaz ili i pravo provoza .

ako susjed ima pravo prolaza isto pravo nemaju i njegovi gosti i to automobilima i kamionima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali da naknadu tražim putem odvjetnika kako da saznam kolika bi ona bila odluka još nije konačna imamo se pravo žaliti kako da sudu dokažem da je pogriješio i da je presudu donio na moju štetu a po zakonu na vlasništvo nekretnine sud mora paziti da ne ošteti vlasnika ako postoji drugi prilaz njenoj nekretnini čijim korištenjem čini manju štetu sud joj je čak dao pravo korištenje po pola mog dvorišta iako postoji još 2 metra sa desne strane koji ostaju neiskorišteni tako da mene štete za 5 m to nikako ne razumijem nije ni uvažio da se njoj već 20 godina brani da prolazi iako smo imali svjedoka koji je bio vlasnik prije nas a nje je svjedok imao koristi prodajom mojom nekretninim vlasniku prije mene i nigdje nema uvedenog pismenog ili usmenog dogovora da se daje pravo prolaza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija