Jump to content

Imisije - susjedova septička jama


Vedrana33

Preporučene objave

Molim pomoć!!!

 

Naša i susjedova kuća su praktički na međi, razmak je nekih pola metra. Iza naših kuća je otprilike 1 m. prostora do međe. Taj moj susjed pušta svoju septičku jamu u taj prostor između naših kuća u taj prostor od pola metra, tako da je moja kuća do iznad temelja u njegovim fekalijama. Već godinu dana ne mogu otvoriti prozor od kupaone koji mi gleda na taj prostor između naših kuća. Također ispušta jedan dio septičke i u kanal ispred kuće, tako da i tu osjetim smrad njegovih fekalija. Dakle i ispred i iza kuće. On se pravi lud, a mi zbog dobrosusjedskih odnosa čekamo već godinu dana da se nešto pokrene, ali ništa se ne dešava. Bila sam na sanitarnoj inspekciji oni su mi rekli da mogu samo pokrenutu privatnu tužbu, a znam da će taj postupak trajati godinama i moram financirati sama sve vještake i ostalo... Šta da radim? Molim vas pomoć...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Po mom misljenju nadlezna inspekcija je olako presla preko toga,ogradjujuci se najvjerovatnije izgovorom o susjedskim odnosima,nevodeci racuna da bi ispustanje takvih materija moglo doci do ugrozavanja zdravlja ljudi u sirem smislu.Po mom misljenju vi trebali izvrsiti pritisak na Opcinu koja je iznad inspekcijsih organa,a po potrebi alarmirati i Ministarstvo zdravlja.Naravno da je opravdana i tuzba za prestanak uznemiravanja"actia negatoria"kojom bi od suda vlasnickom tuzbom zahtijevali da se susjeda obaveze na prestanak uznemiravanja,trosak jest,ali bi ga izgubljena strana u parnici naknadila.S postovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija