Jump to content

Oslobađanje od plaćanja priključaka za HRVI


felix33

Preporučene objave

Molim znalce za pomoć.

Ne znajući (!?) da HRVI imaju pravo na oslobađanje od plaćanja za priključke (struja, voda, plin, kanalizacija), prošli mjesec sam uredno platio gradu (Osijek) kao i Vodovodu propisana sredstva za priključak na kanalizacijsku mrežu u mom naselju.Ovih dana podnio sam zahtjev za ishođenje potvrde o oslobađanju no ispada da sa njom neću moći dobiti povrat uloženih sredstava jer nisam na vrijeme podnio zahtjev. Kao, tko mi je kriv što sam platio nešto što nisam trebao.

Da li je stvarno istina da ne mogu ostvariti povrat krivo uplaćenih sredstava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svemirac je napisao:

nažalost istina je...znam neke ljude koji su isto iz ne znanja uplatili...nažalost nema povrata :place:

 

Malo sam zbunjen! HRVI

Kojim čl.Zakona smo oslobođeni plačanja priključka (recimo plina).Od susjeda je potrebno povuči cijev do mene.Normalno izvođač radova Komunalije.

Koje radnje poduzeti...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije obračanja koncesionaru ,za omogučavanje korištenja usluge ,treba se obratiti (pismeno )odgovornima u lokalnoj samoupravi i tražiti navedene priključke.

ako je od lokalne samouprave stigao negativan odgovor

(ili je došlo do šutnje administracije ,što je po starom ZUP -u negativan odgovor

tužbom od lokalne samouprave tražiti povrat sredstava (rok 5 godina.stjecanje bez osnova.)

 

ili pismeno od lokalne samouprave tražiti povrat uplaćenog komunalnog doprinosa.

 

ali samo za HRVI koji na taj način rješavaju svoje stambeno pitanje (prvi puta)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

prije obračanja koncesionaru ,za omogučavanje korištenja usluge ,treba se obratiti (pismeno )odgovornima u lokalnoj samoupravi i tražiti navedene priključke.

ako je od lokalne samouprave stigao negativan odgovor

(ili je došlo do šutnje administracije ,što je po starom ZUP -u negativan odgovor

tužbom od lokalne samouprave tražiti povrat sredstava (rok 5 godina.stjecanje bez osnova.)

 

ili pismeno od lokalne samouprave tražiti povrat uplaćenog komunalnog doprinosa.

 

ali samo za HRVI koji na taj način rješavaju svoje stambeno pitanje (prvi puta)

 

Poštovani bovu!

U svojoj kući živim oko 25 god.Plin mi je na dohvat oko 80 m.do prvog susjeda.Informirao sam se za priključak i rekli su mi okvirnu cijenu oko 12.000kn.Znači vod od susjeda do mene,a valjda i brojilo na zid.Moj trošak je izvođenje instalacije u kući od strane ovlaštenog djelatnika ili firme i to je to.Može na više rata.

Ponovo pitanje:

Na koji čl.Zakona da se prozivam vezano za priključak plina obzirom da sam trajni HRVI.Živim sa suprugom,sin,kćer.Kuća oko 74 m2.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na koji čl.Zakona da se prozivam vezano za priključak plina obzirom da sam trajni HRVI.Živim sa suprugom,sin,kćer.Kuća oko 74 m2.?

 

Probajte otići u jedinicu lok. samouprave u vašoj općini i informirati se kod njih imate li nekakav popust i kako dalje trebate postupiti da eventualni popust (ukoliko uopće imate na to pravo) i ostvarite.

 

Nisu za svaku županiju ili općinu isti uvjeti.

 

U međuvremenu, nije naodmet da pročitate u Zakonu o pravima hrv. branitelja onaj dio od čl.36 pa sve do čl.50.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Na koji čl.Zakona da se prozivam vezano za priključak plina obzirom da sam trajni HRVI.Živim sa suprugom,sin,kćer.Kuća oko 74 m2.?

 

Probajte otići u jedinicu lok. samouprave u vašoj općini i informirati se kod njih imate li nekakav popust i kako dalje trebate postupiti da eventualni popust (ukoliko uopće imate na to pravo) i ostvarite.

 

Nisu za svaku županiju ili općinu isti uvjeti.

 

U međuvremenu, nije naodmet da pročitate u Zakonu o pravima hrv. branitelja onaj dio od čl.36 pa sve do čl.50.

 

Zahvaljujem gosp.Mrljavac.

 

Pročitao čl.Zakona i mišljenja sam da bi se dalo nešto napraviti,ali neka čeka bolje dane...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čl. 40.

 

 

– priključci i mreža za osiguranje priključka i elektro priključak, priključak na vodovod i odvodnju, instalacije DTK (distributivne telefonske kanalizacije) te ako na tom području postoji medij za grijanje – plin i/ili toplovod.

(4) Jedinice lokalne samouprave dužne su u slučaju iz stavka 1. i 2. ovoga članka snositi i troškove komunalnog doprinosa, odnosno povrat istih za odgovarajuću BRP (bruto razvijenu površinu).

 

dakle prema tome čl.ukoliko ispunjavate uvjete imate pravo na povrat uplačenih sredstava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

čl. 40.

 

 

– priključci i mreža za osiguranje priključka i elektro priključak, priključak na vodovod i odvodnju, instalacije DTK (distributivne telefonske kanalizacije) te ako na tom području postoji medij za grijanje – plin i/ili toplovod.

(4) Jedinice lokalne samouprave dužne su u slučaju iz stavka 1. i 2. ovoga članka snositi i troškove komunalnog doprinosa, odnosno povrat istih za odgovarajuću BRP (bruto razvijenu površinu).

 

dakle prema tome čl.ukoliko ispunjavate uvjete imate pravo na povrat uplačenih sredstava...

 

Hvala PLEMENITI,ali slika kojom se registriraš ne ide ti baš u prilog.

Osobno mi se ne sviđa. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Plemeniti je napisao:

čl. 40.

 

 

– priključci i mreža za osiguranje priključka i elektro priključak, priključak na vodovod i odvodnju, instalacije DTK (distributivne telefonske kanalizacije) te ako na tom području postoji medij za grijanje – plin i/ili toplovod.

(4) Jedinice lokalne samouprave dužne su u slučaju iz stavka 1. i 2. ovoga članka snositi i troškove komunalnog doprinosa, odnosno povrat istih za odgovarajuću BRP (bruto razvijenu površinu).

 

dakle prema tome čl.ukoliko ispunjavate uvjete imate pravo na povrat uplačenih sredstava...

 

Hvala PLEMENITI,ali slika kojom se registriraš ne ide ti baš u prilog.

Osobno mi se ne sviđa. :-?

U redu MALTEŠKI križ,ali neki su ga stavljali kao odlikovanje.Ne ne paše mi ,no Vaš izbor! :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija