Jump to content

povrat poreza


sassy

Preporučene objave

imam pitanje vezano za povrat poreza za 2010. u poreznoj upravi su mi rekli da je moja porezna prijava obrađena ali mi ne mogu ništa isplatiti sve dok bivši poslodavac ne plati svoj dug poreznoj.e,sad...s obzirom da je ta bivša firma(prekid radnog odnosa s 9.12.2009!) meni uplatila zakašnjelu plaću(pod mojom prijetnjom tužbe) u 2010.g.sad navodno ne mogu dobiti svoj povrat radi njihovog trenutnog duga?!

pitanje:

- da li(i što) mogu ja napraviti(poslati neki dopis u Poreznu )?

 

jer ta firma neće u skorije vrijeme ništa uplatiti po tom pitanju jer nemaju sredstava (zato sam i otišla iz firme)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Samo da kratko izvjestim...Naime, ipak sam poslala dopis u PU i naznačila da se odričem tog dijela povrata poreza od bivše firme, tako da su mi odmah isplatili sve ono što su i trebali bez ikakvog smanjenja iznosa(koji ionako nije niti će biti u skorije vrijeme uplaćen od strane te firme)...Sve skupa(od predaje dopisa do isplate) nije trajalo duže od 2 tjedna (bolje išta nego ništa):-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Prije godinu dana sam odjavila sina kao poreznu olakšicu i sve uredno predala u firmi. Nakon prijave poreza, dobila sam uplatnicu da ja moram uplatiti 2800 kuna zato jer mi firma nije maknula sina kao poreznu olakšicu, što je isključivo njihova greška. Obrazloženje u računovodstvu je bilo da sam trebala čitati platne liste pa bih to znala na vrijeme. Pitam se da li sam ja kriva što ne kontroliram da li netko radi svoj posao kako treba ili je kriv taj netko tko je napravio propust? Usput, platne liste su pisane da zaboli glava i laik po pitanju računovodstva može samo plakati gledajući je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija