Jump to content

dajem otkaz


Mutikasa

Preporučene objave

Ovako,

želim dati otkaz jer se selim, ali na način koji je povoljan za mene pa me zanima kako ga moram dati da mi se ostvare ovi ciljevi, prvi mora biti ostvaren, drugi ako može:

 

1. da radim do kraja 06 mjeseca i onda odem na godišnji koji mi je ostao 4 dana od prošle godine i 20 novih od ove godine. To mi je važno jer u stanu moram ostat do kraja 06 mjeseca prije nego odem tako da nema smisla da idem prije na godišnji.

 

2. postoji li način da imam prava na burzi poslije toga?

 

 

a) e sad, da li da napišem sporazumni ili dam otkaz?

b) Da u sporazumnom napišem da je zadnji dan 31.07.?

c) da li me poslodavac može poslat na prisilni godišnji koji će ujedno biti i otkazni rok?

d) koliki je uopće otkazni rok? ide po zakonu ili dogovoru?

radim preko godinu dana na neodređeno

e) mora li mi isplatit neiskoritšteni godišnji ako dođe do toga, bilo stari bilo novi?

 

bitno mi je jer će mi nova "plaća" od tog godišnjeg super doći i jako mi je važno da to bude u 07 mjesecu, bilo da sam na godišnjem bilo da mi ga isplati.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dogovor s poslodavcem, najbolje? Zatražite korištenje godišnjeg u srpnju, a kad ga iskoristite date otkaz. Imate pravo na otkazni rok. Uguglajte Zakon o radu, tamo sve piše kolika je dužina otkaznog roka.

Koliko znam, ako niste dobili otkaz kao tehnološki višak, nemate prava na naknadu s burze.

Ovo za godišnji ne znam, i mene zanima. Nekako mi se čini da nemate prava na kompenzaciju u novcu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne možete vi uvjetovat kad ćete na godišnji.To određuje poslodavac.Ako ne iskoristite godišnji poslodavac vam je dužan platiti naknadu za neiskorišteni godišnji.Otkazni rok je 2 tjedna ako ste radili manje od dvije godine, odnosno mjesec dana ako ste radili duže od dva tjedna.To je u slučaju ako vi dajet otkaz.A ako idete na sporazumni, onda je sve stvar dogovora.U sporazumnom vi možete napisati da vam je zadnji radni dan 31.07,al ak poslodavac to ne potpiše to nema učinka i vi onda morate dati otkaz.

I da sad date otkaz vi imate pravo na 4 dana godišnjeg od prošle godine i srazmjerni od ove.Da bi ostvarili pravo na 20 dana ove godine morate raditi duže od 30.lipnja 2011.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako dajete otkaz, onda ste dali otkaz. Mora biti u pismenoj formi i ne treba ga obrazlagati. U vasem ugovoru o radu, naveden je otkazni rok.kojeg se morat pridrzavati ako to poslodavac trazi, ali maksimalno 30 dana.

 

Ukoliko sporazumno prestaje vas radni odnos onda je sve stvar dogovora.

 

Svakako u nijednoj od opcija nemate pravo na naknadu s zavoda za zaposljavanje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prethodnici ti nisu odgovorili na tvoje posljednje pitanje. Ako ti daješ redoviti otkaz pri kome nemoraš navoditi razlog, nemaš pravo na naknadu sa "burze" i moraš odraditi otkazni rok. Isto je i sa sporezumninm prestankom ugovora o radu. Morat ćeš odraditi otlazni rok i nećeš imat pravp naknade sa "burze". Sve ostalo o prethodnici su te savjetoivali točno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija