Jump to content

kako se obratiti Vrhovnom sudu


libija596

Preporučene objave

zanimame u kojem roku se moram po presudi Županijskog suda za parnični postupak obratiti za revizijom procesa.

Nije mi bila namjera sve sudce staviti u koš je ipak je to po meni časno zanimanje

ali u svakom žitu se nađe kukolja nažalost.kad susac ne želi 16g staviti tvoj jedan jedini pridlog na raspravu a i kada to ucini dobio je vec djelonicnu presudu sto je i zelio pa se sada moram obracati visim istancama jer ne zbog same presude vec zbog istine.nije mi se dozvolilo 16g da ju dolazem pa sada mi nije preostalo nista drugo nego obracanje Vrhovnom sudu.Samo mi je stalo da dokazem istinu zato sam i rekao da je istina danas postala skupa roba.

citajuci ovaj forum ne preostaje mi nista drugo nego da vas pohvalim jer ste zasigurno mnogim ljudila pomogli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez odvjetnika nemožeš Vrhovnom sudu podnijeti reviziju (ili pravnika sa pravosudnim ispitom)

pravo na reviziju ovisi i o vrijednosti spora.

 

ako je vrijednost spora ispod 100.000,00 stranke nemaju pravo na reviziju osim ako je u pitanju jedinstvena primjena zakona i sudske prakse ili radni spor.

 

ali zbog povrede ustavnih prava moguće je podnijeti ustavnu tužbu Ustavnom sudu RH.

u roku od 30 dana od odluke drugostupanjskog suda.

nije obvezan odvjetnik.

formular za ustavnu tužbu na stranci Ustavnog suda RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

ovo je definitivno pitanje za za odvjetnika, pogotovo ako se uzme u obzir da su prošli mjesec stupile na snagu izmjene Zakona o parničnom postupku, a kojima su među ostalim izmjenjene i neke odredbe o reviziji (ovdje su bitne odredbe o stupanju na snagu).

Inače rok za reviziju je 30 dana od dana dostave drugostupanjske presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi bila namjera sve sudce staviti u koš je ipak je to po meni časno zanimanje ali u svakom žitu se nađe kukolja nažalost.kad susac ne želi 16g staviti tvoj jedan jedini pridlog

 

Vi kao stranka u postupku imate pravo na pravedno suđenje i donošenje presude u razunom roku...(3.slovima tri godine) ukoliko smatrate da je vaše pravo povrijeđeno izvolite se obratiti međunarodnome sudu za ljudska prava i vjerujem da će se spor riješiti unutar zakonskog roka....

 

Naime, stranka koja smatra da nadležni sud nije odlučio u razumnom roku može neposredno višem sudu uputiti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku.

 

Ako se utvrdi da je zahtjev osnovan, odredit će se rok, u kojem sud pred kojim je postupak u tijeku mora odlučiti kao i primjerena naknada koja pripada podnositelju zbog povrede prava na suđenje u razumnom roku. Naknada se isplaćuje iz državnog proračuna u roku tri mjeseca od dana podnošenja zahtjeva stranke za njezinu isplatu.

 

P.S. Takođe može i Ustavna tužba Ustavnom sudu...i kada se iskoriste sve distacnce u RH onda postupiti kako sam naveo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija