Jump to content

vračanje skrbništva majci bez znanja oca!?!


veljac1808

Preporučene objave

Imam pitanje u vezi vraćanja skrbništva. Moje pitanje glasi:da li je moguće vratiti skrbništvo majci, a da otac, u ovom

slučaju ja, nisam o tome ni obavješten?

Razveo sam se prije 5 godina.U braku smo dobili djete koje sada ima 6 godina.

Prilikom rastave braka ja sam predložio da djete bude povjereno na čuvanje i odgoj roditeljima moje bivše supruge, s kojima i ona živi,

jer smo u to vrijeme oboje bili ovisnici o opijatima.

Sud je presudio po mom prijedlogu i odlučio da oboje plaćamo po 300kn alimentacije, na ruke njezinima roditeljima. Svaku alimentaciju

sam uredno platio i imam sve uplatnice iz banke kao dokaz.

U međuvremenu ja sam bio na lječenju i riješio sam se problema sa ovisnošću, što mogu potvrditi sa dokumentima liječnika kod kojeg se

testiram zadnje 4 god. Svi moji nalazi su uredni.

Problem je u tome što mi bivša supruga i njezini roditelji uskraćuju viđanje djeteta, rijetke su prilike kada mi dozvoljavaju da s njim provedem par sati,

a sve ovisi o njihovm trenutnom raspoloženju. Odvođenje djeteta k meni po njihovom mišljenju ne dolazi u obzir iako na to imam pravo po sudskoj presudi.

U sudskom rješenju piše da imam pravo na susrete i viđenja svaku subotu i srijedu od 16 do 19.

Prošli mjesec predao sam na sud prijedlog o češćem viđanju i dreženju sa sinom te sada čekam poziv.

Bivša žena i njezini roditelji koji je u svemu podupiru i velika su joj podrška rekli su mi kako je ona podnjela zahtjev sudu i da joj

je vraćeno skrbništvo nad djetetom.

Mene zanima kako je moguće da se to dogodilo bez mog znanja i ako se dogodilo kako to da ja nisam obavješten.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pomozite !!! Zanima me što mogu učiniti ako je taj sud zbilja održan bez mojeg znanja na kojem je sudskom odlukom mojoj bivšoj supruzi vračeno skrbništvo.Ja sam stranka u postupku i smatram da sam morao biti obaviješten o svakom događaju koji se odvija oko mojeg sina. Kome se mogu obratiti ako se to zbilja dogodilo? Čuo sam od jednog prijatelja da mogu tužiti taj sud ako je to presudio bez mojeg odobrenja! Sada kad sam predavao zahtijev o češćem druženju i susretima sa sinom u spis sam dodao i presliku rastave braka na koji sam dobio pečat pravomočnosti! To mi govori da se poslije nije ništa desilo,jer bi onda drugi predmet bio pravomočan..JUČER SAM IŠAO U VRIJEME POSJETE PO SINA,skočio je na mene ,izljubio me i rekao kako želi ići 8 dana kod mene i mojih roditelja s kojima živim, A NJEGOV DJED SE PRED NJIM JASNO I GLASNO IZDERAO KAKO GA NEDA. SINU SAM OBJASNIO DA MU TO NITKO NE MOŽE ZABRANITI ,DA JE TO NJEGOVO LJUTSKO PRAVO.Gurnuo je djeda iz kuhinje u hodnik,zalupio vratima i sa suzama u očima vikao kako ga mrzi..dijete to ne razumije,on sa svojih 6 god. misli kako je on kriv a ne djed..Moje susrete i viđanja određene u sudskom riješenju oni u svojem poremečenom mozgu smatraju da znače kako ga mogu viđati samo kod njih u kući i da ga ne smijem odvoditi nikamo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija