Jump to content

Kupnja kuće pod teretom


ibohovic

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

svidjela mi se jedna kuća i htio bih ju kupiti. No postoji problem, zapravo više problema-nedoumica.

 

Kuća ima tereta: 10godina, do 6mj/2013 (zato jer je kuća obnovljena od strane RH)

Vlasnica kuće je starija gospođa: 80ak godina

 

Kako se upisati ? Ne mogu mi prodati redovnim putem jer ima tereta ali do sada to drugim ljudima nije predstavljao problem. Velik dio Hrvata je kupio kuće od Srba koji se ne žele vratiti natrag u RH

Što ako ja to kupim i upišem se kao pod teret ali pod broj II, a gospođa umre i ostavinskom raspravom ostavi nekom drugom kuću. Čujem da se velik dio upisao usprkos teretu ali pod broj II na način Ugovora o zajmu.

 

Rizici ?

Kako Ugovor sastaviti ?

 

Odvjetnicu sam zvao i rekla mi je nešto jako čudno: Nemoj kupovati u pripremi je II krug tužbi od strane RH Srba kojima su kuće obnovljene a nisu se vratili.

 

 

 

Kuća, zemlja, lokacija....sve odlično zato sam i zagrijan usprkos rizicima.

 

Što mi savjetujete ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rješenje je fiducija.

posudiš novac ?(sa rokom vraćanja, od recimo godinu dana , nakon čega teku zakonske zatezne kamate i upisom upišeš se kao fiducijski vlasnik kuće. nema poreza na promet.

ako dužnik ili njegovi nasljednici ne vrate novac zadržavar vlasništvo na kući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje mišljenje je ..da mi kao fizičke osobe ne smijemo da posuđujemo novac (da je to protuzakonito) jer nismo banka (ovlaštena institucija)-ispravite me ko griješim!... koliko je meni poznata fiducija - tu mogućnost imaju samo banke,štedionice i dr. registrirana društva ! -- nadam se da ne griješm :-? ... ( govorim iz vlastitog iskustva-jer sam susjedu posudio novac- a on mi ga nije vratio- mislio sam ga tužit ali me odvjetnik uvjerio da ću i ja još odgovarati jer nisam ovlašten da posuđujem novac).. malo sam i ja zbunjen po tom pitanju :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako vrate novac u ugovorenom roku (recimo godinu dana )nikom ništa .

ako vrate novac nakon ugovorenog roka vračanja dužni si platiti zakonsku kamatu (14%/g)

 

na posuđenih 200.000,00 kuna zakonska zatezna kamata je 28.000,00 kuna /g pa računaj dali se nasljednicima isplati vračati dug .

prva godina je bez kamata(ništa ne dobijaš )i ostavljena je mogućnost da se vlasnik nekretnine predomisli .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trozubac je napisao:

govorim iz vlastitog iskustva-jer sam susjedu posudio novac- a on mi ga nije vratio- mislio sam ga tužit ali me odvjetnik uvjerio da ću i ja još odgovarati jer nisam ovlašten da posuđujem novac)..

 

Promjeni odvjetnika.Osim ako imaš sa susjedom 'lihvarski ' ugovor.

Protuzakonito je 'kamatariti', tj. zarađivati posudbom novca uz lihvarske kamate.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija