Jump to content

priključak


damir31

Preporučene objave

kupio sam kuću u gradu,kuća nema građ.dozvolu jer je građena prije 60 i neke,imam li pravo na besplatni priključak gradske vode, plina,i kanalizacije.kuća je kupljena preko bankovnog kredita, a ja sam hrvi 30% i ovo mi je prva nekretnina.Ako imam kakvu dokumentaciju bi trebo imat da ostvarim isto pravo. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damir31 je napisao:

kupio sam kuću u gradu,kuća nema građ.dozvolu jer je građena prije 60 i neke,imam li pravo na besplatni priključak gradske vode, plina,i kanalizacije.kuća je kupljena preko bankovnog kredita, a ja sam hrvi 30% i ovo mi je prva nekretnina.Ako imam kakvu dokumentaciju bi trebo imat da ostvarim isto pravo. Hvala

 

Ako imaš status hrvi-a trajno imaš pravo na besplatnu vodu, struju, plin, kanalizaciju.

 

Imaš ovdje negdje na forumu pa potraži ima dosta ovakvih tema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

damir31 je napisao:

kupio sam kuću u gradu,kuća nema građ.dozvolu jer je građena prije 60 i neke,imam li pravo na besplatni priključak gradske vode, plina,i kanalizacije.kuća je kupljena preko bankovnog kredita, a ja sam hrvi 30% i ovo mi je prva nekretnina.Ako imam kakvu dokumentaciju bi trebo imat da ostvarim isto pravo. Hvala

 

Podnesi MOBMS-u zamolbu za izdavanje potvrdu u svezi oslobađanja plaćanja komunalnih priključaka, pa će ti oni poslati popis dokumentacije koji trebaš dostaviti da bi utvrdili da li ostvaruješ navedeno pravo ili ne. Ako imaš pravo na oslobođenje plaćanja priključaka - dobiti ćeš potvrdu koju onda nosiš u svoju općinu ili grad u kojem moraš imati neprekidno prebivalište barem 5 godina u bilo kojem razdoblju od 1990. godine.

Adresa na koju šalješ zamolbu je: MOBMS, Uprava za stambeno zbrinjavanje, Trg hrvatskih velikana 6, Zagreb.

Pozdrav i sretno! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZujoVeliki je napisao:

dobiti ćeš potvrdu koju onda nosiš u svoju općinu ili grad u kojem moraš imati neprekidno prebivalište barem 5 godina u bilo kojem razdoblju od 1990. godine.

Adresa na koju šalješ zamolbu je: MOBMS, Uprava za stambeno zbrinjavanje, Trg hrvatskih velikana 6, Zagreb.

Pozdrav i sretno! :palac:

 

Kako če imati 5 godina u istoj općini ili gradu prebivalište ako je tu tek sada započeo gradnju obiteljske kuće i dok je ne završi živjet će u nekoj drugoj općini ili nekom drugom gradu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Mislim da nemaš potrebe za strahom što kuća nema građevinsku dozvolu a građena je kako veliš prije 1960 i neke.Zakon kaže da građevina izgrađena prije 15. veljače 1968 smatra se građevinom izgrađenom na temelju pravomoćne građevinske dozvole.Potpuno istu situaciju sam i ja prošao i sve priključke koje sam tražio nakon što sam stekao status HRVI sam dobio besplatno prema zakonu o braniteljima.

Za odgovor na zamolbu treba malo strpljenja jer tri tjedna za našu administraciju nije vrijeme za paničarenje.Raspitaj se za status tvoje zamolbe,nema potrebe za novom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija