Jump to content

davanje lažnog iskaza


marlino

Preporučene objave

Sud upozorava stranke prije davanja iskaza da je davanje lažnog iskaza kazneno djelo (članak 303. Kaznenog zakona)

 

Ali to je zaista dosta teško dokazati, jer iskaz mora biti subjektivno, a ne objektivno lažan (osoba mora znati da je to što govori neistina i mora svejedno željeti tako iskazivati. drugačija je situacija ako svjedok misli da je istina ako ono što kazuje)

 

Prijaviti možete državnom odvjetništvu.

Napominjem to je jako teško dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

majka djeteta izjavljuje da dite ima 17 godina iako ima 16- a sve kako bi mogla od suda tražiti da se dite dovede na sud kako bi ono svjedočilo.-jaizjavljujem da ima 16.

 

odvjetnica majke diteta na drugom ročištu isto tako tvrdi da dite ima 17. godina.

Odvjetnica na sudu spominje da će se na czss održati sastanak( majka djeteta/ja-za 10 dana) zbog cijelokupne situacije,ja o tome nisam obavješten pa sam zbog toga kontaktirao czss koji demantira navode odvjetnice...a radi se o tome da odvjetnica pokušava lažima otezati postupak kako bi majka djeteta izbjegla novčano kažnjavanje zbog nepostupanja sukladno rješenju o ovrsi.i to joj i uspjeva 7 mjeseci je prošlo i nije još kažnjavana iako postoje zapisnici PU, te sam od suda svaki put tražio kažnjavanje i izricanje nove novčane kazne

majka djeteta/njezina odvjetnica negira onemogućavanje susreta iako joj je czss uputilo (nakon nekoliko godina nepostupanja) pismeno upozorenje zbog opstruiranja susreta.

 

majka djeteta tvrdi da je dite bilo kod oca...../što nije bilo moguće jer je tada dite bilo u šk.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija