Jump to content

molim odgovor


miner

Preporučene objave

Poštovani Branitelji!Molio bih ako neko zna da mi odgovori:da li ja mogu zatražiti ponovno vještačenje zbog bolesti da mi se opća mirovina prenese u profesionalnu iako imam šifre f-43.1 ,f-43.2 ,f-60 i pretrpljeni srčani udar sa ugradjenim stentom? Jednostavno,išao bih bilo gdje raditi pa ako je potrebno i umrijeti samo da umrem na poslu a ne kao nekakav bezizlazni slučaj koji samo sjedi i čeka kraj.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Damir31 za sadnju vočnjaka treba imati barem neko zemljište a ja ga nemam. Na asvaltu u gradu sigurno ne mogu.Ja sam samo postavio upit da li postoji način da se iz opče prijedje u profesionalnu iako znam da ni oni u profesionalnoj mirovini nemogu nači posla,ali jednostavno više ovako ne ide.Da nisam bolestan ,jesam ,koliko mogu raditi ne znam ali sjediti ovako i piskarati po forumu ne vodi ničemu,od toga nema kruha.Ali hvala ti na odgovoru. Idem ujutro kod svoje doktorice i pravnice u HVIDR-u pa ču vidjet koje su mi mogučnosti. Bojim se nikakve ali probat ču.Kolega Bravo ako uspijem u svom naumu ,neču zamrznut mirovinu nego pošaljem ti PP pa neka je uplačuju na tvoj račun,meni ionako ne predstavlja ništa jer ju uzme banka za namirenje kredita.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

miner je napisao:

Poštovani Damir31 za sadnju vočnjaka treba imati barem neko zemljište a ja ga nemam. Na asvaltu u gradu sigurno ne mogu.Ja sam samo postavio upit da li postoji način da se iz opče prijedje u profesionalnu iako znam da ni oni u profesionalnoj mirovini nemogu nači posla,ali jednostavno više ovako ne ide.Da nisam bolestan ,jesam ,koliko mogu raditi ne znam ali sjediti ovako i piskarati po forumu ne vodi ničemu,od toga nema kruha.Ali hvala ti na odgovoru. Idem ujutro kod svoje doktorice i pravnice u HVIDR-u pa ču vidjet koje su mi mogučnosti. Bojim se nikakve ali probat ču.Kolega Bravo ako uspijem u svom naumu ,neču zamrznut mirovinu nego pošaljem ti PP pa neka je uplačuju na tvoj račun,meni ionako ne predstavlja ništa jer ju uzme banka za namirenje kredita.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

 

Prijatelju miner:

 

Ujutro prije nego što kreneš doktorici razmisli o svojim namjerama (jutro je pametnije od večeri).

Od lošeg postoji i gorje.Vjerojatno si u depri ohladi glavu pa onda donesi odluku kako rješit nastale probleme,ovaj način o kojem pišeš ne čine mi se najpametnije rješenje,pronađi drugi.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Grozni! Dobro si primjetio da sam u debeloj depri.Vidiš u svakoj dosadašnjoj situaciji sam pokušavao koliko toliko funkcionirati ali sada sam malo zablokiro.Iako sam se pomirio s time da moje mirovine nema jer otplačujem kredite pa još od ženine plače koja je 2300 kuna moram namiriti 500 kuna da bi platio rate.Sve nekako dok nisu sada pred 2.tj pronašli ženi karcinom na maternici,to su operirali i sutra ide na kontrolu jer su došli nalazi iz ZG.Tako da je i ona sada na bolovanju i prijatelju jednostavno sam puko.Pokušavam na sve načine nači neki izlaz ali ga nema.Sutra idem kod pravnice vidjet da li mogu dobiti kakovu pomoč,barem nešto ni ne znam od koga. Nisam ni u jednoj partiji ni udruzi ,kako zagorci vele sve sam tužil ali dok to i ako ikad bude riješeno nebu ni mene ni moje žene.Tako da mi nema druge,probat sve pa ako neide barem ču znat da sam sve probao.Ovako ,sjedim i piskaram,pokušavam saznat nešto pametno. I nekako mi je lakše kad to podijelim s nekime.Hvala ti na iskrenom savjetu.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš opću nesposobnost za rad pa ne vjerujem u mogućnost zamrzavanja mirovine radi mogućnosti ponovnog rada.Koliko god zvučalo apsurdno,ti bi trebao zatražiti ponovno vještaćenje zbog promjene tvojeg zdravstvenog stanja i to u smislu poboljšanja zdravstvenog stanja.I za to vještaćenje moraš imati medicinsku dokumentaciju da ti je zdravstveno stanje poboljšano.Tvoja situacija je stvarno teška ali da li bi ti postupci to poboljšali,vrlo je upitno.Ne moramo se pravit ludi i ne priznati činjenicu da je mnogo branitelja u mirovini zbog opće nesposobnosti za rad a rade na crno i nisu za taj rad tražili savjet na forumu.Puno sreće i zdravlja tvojoj supruzi i tebi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

poštovani nisam vas htio uvredit,samo uz te vaše dijagnoze teško da će vam netko ponudit posao,ali ako vas zanima možda je ovo privremeno rješenje za vaše probleme dok ne uleti neki posao.Preko zaklade hrvatskih branitelja iz domovinskog rata i članova njihovih obitelji možete dobit jednokratnu pomoć za skrb i lječenje obrazac (ZHB/P2)ili ZHB/P/4 za tešku financijsku i materijalnu situaciju.Zahtjev se podnosi pismeno

na adresu ZAKLADA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI BOGOVIĆEVA 2 10000 ZAGREB.

Pomoć se može tražit za više opcija ,svrha. SPECIFIČNA pitanja vezana uz podnošenje zahtjeva mogu se uputit elektroničkom poštom na adresu: zaklada.branitelja@zg.t-com .hr ili faxom 01 487 6750.

Opća pitanja vezana uz zahtjev za financijsku pomoć i ostvarenje svrhe zaklade mogu se postaviti na tel 01 487 6750

svaki radni dan od 10 -14h. Nije nešto ali možda sam vam nekako pomogao,vama sretno a supruzi želim brez oporavak. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija