Jump to content

Prodan skuter pod kreditom - problemi u MUP-u


deviant

Preporučene objave

Poštovani,

 

Za početak se ispričavam ako sam temu smjestio u krivi podforum.

 

Prodao sam skuter koji je pod kreditom još 2 godine.

Pošto je knjižica vozila bila kod mene cijelo vrijeme, bez ikakve naznake o zabrani prodaje, niti sam upozoren da ne smijem prodavati vozilo dok je pod kreditom, vozilo sam prodao.

 

Novi vlasnik je bio u stanici, obavio tehnički, platio policu i dobio nove dokumente koje mu u MUP-u ne žele ovjeriti dok ne donese potvrdu iz fine da je kredit zatvoren.

Pošto kredit nisam u mogućnosti zatvoriti, zanima me koje su sada naše opcije?

 

kao najbezbolnija opcija mi se čini da registriram vozilo na sebe, sa starim dokumentima jer ovi njegovi novi ionako ništa ne vrijede.

Da li to mogu?

Zanima me također da li bih ja morao ponovno platiti registraciju za vozilo koja je već plaćena, ali na njegovo ime pretpostavljam(?)te koji su nedostatci ovakvog načina za mene i njega?

dakle on bi bio vlasnik vozila a registracija bi bila na mene.

 

Puno vam hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, ovdje u policiji je netko jako dobro zabrljavio.

Činjenica da je motorno vozilo opterećeno hipotekom nema učinak na prijenos vlasništva. Tako je i kod nekretnina.

Kupac motornog vozila snosi rizik kad kupuje nešto što je opterećeno hipotekom.

Probaj to riješiti s nekim u policiji tko zna zbrojit 2 i 2.

Zapravo, oni na šalteru u policiji to ni ne mogu znat jer više od Zakona o općem upravnom postupku ni ne znaju (neki ni to!) a ovo je pitanje vlasništva. Javi kako je završilo.

 

p.s. ako ti to odbiju učiniti, onda neka ti daju rješenje kojim te odbijaju (tzv. upravni akt) i žali se Ministarstvu unutarnjih poslova u roku od 15 dana od kad primiš rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prilikom dizanja kredita ugovorena zabrana raspolaganja bez suglasnosti banke ( i o tome napravljen upis u fini, bez izričite pisane suglasnosti banke ne smije se otuđivati vozilo.)

 

Upisnik sudskih i javnobilježničkih osiguranja tražbina vjerovnika na pokretnim stvarima i pravima

 

Zakonom o upisniku sudskih i javnobilježničkih osiguranja tražbina vjerovnika na pokretnim stvarima i pravima (NN 121/05 )

Glavni je upis, upis založnog prava, prijenosa vlasništva ili drugog prava, dionice, udjela i poslovnog udjela, mjere zabrane otuđenja ili opterećenja te upis izmjena tih upisa ili njihovo brisanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija