Jump to content

očevo pravo na druženje s djetetom bez prisustva majke


rastavljena

Preporučene objave

Otac sam par dana starom izvanbračnom dijetetu, posječivat ću ga što češće mogu, ali me zanima kada ću najranije moći (s koliko mjeseci starosti dijeteta)dijete uzeti k sebi barem na par sati bez prisustva njegove majke? Dali moja supruga i sin imaju pravo druženja i viđanja tog djeteta s obzirom da iz našeg zajedničkog buđeta odlaze novci za alimentaciju? Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"očevo pravo na druženje s djetetom bez prisustva majke"

 

Prvo da vas ispravim, to je prije svega djetetovo pravo na susrete i druženje sa vama. Roditelj koji to onemogućuje krši legitimno pravo vlastitog djeteta.

 

Kada ćete dijete moći odvoditi na susrete i druženja bez prisustva djetetove majke ovisi o dosta toga i teško je ovako odokativno odrediti. Na to će utjecati dali se dijete doji, dali će djetetova majka pokušati opstruirati te susrete pa ćete to morati rješavati sudskim putem itd.

Ako ste razriješili odnose sa bivšom partnericom i ona sa vama i interes djeteta oboje stavljate na prvo mjesto onda nema razloga da barem u početku tim susretima ne prisustvujete svi zajedno.

 

Naravno da vaša nova obitelj može i treba prisustvovati tim susretima i druženju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija