Jump to content

Izdavanje preslike računa nije moguće?


p3tar

Preporučene objave

Isprike ako sam na krivoj grupi ovog foruma postavio pitanje...

 

Zanima me sljedeće. Ako sam pretplatnik Tele2 sa ugovornom obvezom, da li mogu zatražiti od Tele2 da mi daju preslike već plaćenih računa za 1-2 mj. ove godine?

 

Račune sam zabunom bacio nakon uplate, a sada treba mi onaj gornji dio iznad uplatnice sa detaljima računa, razlozi nebitni.

 

Oko 10 puta sam ih kontaktirao i dobio razne i različite informacije, prvo da ne mogu mi to poslati, pa da mogu, pa opet ne mogu, pa da mogu ali samo za zadnja 3mj. te stalno navode ispis poziva itd.

 

Razumijem ako nisu u mogućnosti slati ispis poziva za razdoblje duže od 3mj. unazad (što mi ni netreba niti sam ih to tražio), to je "nebitan" podatak, a i vjerovatno ne čuvaju dugo iste u bazama ili sl. Nego nije mi jasno zašto mi ne žele poslati presliku ta dva izlazna računa kada je to sigurno dokumentacija koju svako poslovanje mora imati, pogotovo za tekuću godinu...

 

Isti scenario sam imao sa drugim operaterima i dobio sam preslike odmah.

 

Da li po nekoj Pravnoj osnovi ja mogu to tražiti, da li su mi dužni to poslati ili mogu mi odbiti to?

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Račun je knjigovodstvena isprava.

 

Temeljem Zakon o računovodstvu, čl 7, knjigovodstvene isprave čuvaju se i to:

1. isplatne liste, analitička evidencija o plaćama za koje se plaćaju obvezni doprinosi – trajno,

2. isprave na temelju kojih su podaci uneseni u dnevnik i glavnu knjigu – najmanje jedanaest godina,

3. isprave na temelju kojih su podaci uneseni u pomoćne knjige – najmanje sedam godina.

 

Dakle, dužni su imati vaše račune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To sam im i rekao da nema smisla mi reći da nemaju tu mogućnost kada sigurno imaju te račune u knjigama, no da li postoji osnova po kojoj su obavezni (kada ih tražim uvid u isti ili presliku nekog od njih) mi omogućiti da dođem do kopije računa ili kao što sam napisao odbiti i reći da nemaju tu mogućnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija