Jump to content

T-mobile ovrha


stef_mrcina

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Danas sam podigao jednu plavu koverticu, radi se o Ovršnom prijedlogu. A cijela priča ide ovako...

 

Naime, išao sam nešto kupit u Super Konzum, i tamo naletio na ekipu T-Coma. Odmah su me zaskočili, jer na taj bezobrazan način oni rade svoj posao. U to vrijeme baš sam planirao uzet neku karticu, pa reko da ih poslušam.

 

Kaže cura, dakle ovo ti je pretplata, ali ako ništa ne potrošiš, ništa ni ne plaćaš tako da kao i da nisi na pretplati. Nakon mog pitanja zar baš ništa ili postoji neka cifra koju mjesečno moram plaćat a koju moram i platit, ona je odgovorila, ma da, moraš plaćat 10kn za nekakvu frekvenciju, ali to ti je sve, nemaš nikakvih drugih trškova, osim onoga šta potrošit.

 

S obzirom da nisam imao previše vremena, jedino šta me zanima jest jel ja mogu raskinut taj ugovor prijevremeno ako želim bez plaćanja ikakvih odšteta, odgovor je bio da ono što danas potpišem danas mogu i raskinut, da čak ne moram niti u T-Com ić, već sve mogu telefonski obavit. Reko a onda super, budem si ja to uzeo.

 

Prvi račun namjerno nisam ništa trošio, i došao je račun nešto više od 50kn, i prebacile su mi se nekakve minute za drugi mjesec. Reko pa šta je sad ovo, kako to? Odlučio sam ih nazvat, ali tad je priča promjenjena, odnosno, nasamarila me ova u Konzumu, al aj ti to dokaži. Dakle, troškovi su 10kn ta frekvencija, i 40kn koje moram plaćat koje imam pravo i potrošit. S obzirom da sam tad bio nezaposlen, odlučih ja to raskinut ,jer eto, tako mi je ova u Konzumu i rekla. Kažem ja njoj, ja ću platit sad taj račun, ali ja bih nakon tog raskinuo ugovor na šta sam dobio smjeh s druge strane slušalice. Da, i za to sam prevaren od cure iz Konzuma.

 

I tako, dolazili računi, ja sam ih ignorirao (baš sam budala, sad to znam), i nakon nekog vremena me isključili, a nakon toga su mi poslali da se ugovor raskida i da moram platit nekih 500+ kuna plus troškove koje sam napravio dok sam koristio uslugu (a nisam ju koristio skoro pa uopče).

 

I to sam ignorirao, opet glupost. I sad, došla plava koverta i ovršni prijedlog. Dužan sam 760kn T-Comu, i još 960kn tom nekom odvjetničkom uredu za njihov rad. Malo mi je smješno da su njihovi troškovi veći od duga, al eto, više me ništa ne može začudit.

 

Sad, jel ja mogu se kako žalit. Spreman sam platit dug od 760kn, no ovih 960kn mi je stvarno puno za ništa dat. Što mogu napravit? Ima li smisla pisat kakvu žalbu? Evo, ovo mi je treći mjesec kako radim, doma loša situacija, stara ima nepravedno blokiranu cijelu penziju i bojim se da mi ne uzmu previše od plaće. Da sve ne naplate odma na prvoj plaći... Mogu li se nekako nagodit za manju cijenu na rate?

 

Ma svaki savjet je dobrodošao, a ako vas nešto zanima, slobodno pitajte. Unaprijed hvala.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Potpisujem što Vam savjetuju, ja sam se inatila T-mobile pa sad imam ovrhu na svim računima, za iznos od cca 2300 kuna a početni je bio 1.300. Platite, ne možete si ama baš ništa - nažalost.

I kod mene je slučaj da je u igri jedan račun za koji nisam imala sredstava platiti, nakon toga je uslijedilo iskopčanje, pa su mi zviznuli sve pretplate koje nikad niti nisam mogla koristi jer sam bila iskopčana, potom troškovi odvjetnika i sad još deeeeeeebele kamate... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se slažem sa kolegama. Platite čim prije, ako uspijete sa njima dogovoriti rate dobro, ali neka bude to pismeno da vam opet ne udare neke zatezne kamate i ostalo, iako mislim da je za sve to sada prekasno.

Posudite od nekuda/nekoga novac jer će trošak samo rasti i nemojte više na brzinu ništa nigdje uzimati.

U današnje vrijeme ljude je briga samo da zarade i nije ih puno briga za vas.

Stoga kad nešto želite, nemojte "biti u žurbi", radije ako ste u žurbi nemojte ništa ni uzimati skroz dok nećete imati vremena detaljno proučiti sve stavke onoga što potpisujete.

I, ne zaboravite čitati SITNA SLOVA!!!!!!!!, jer upravo ona znaju biti PRESUDNA!!!!!!!

Zapamtite, svi danas "prljavo igraju", a vi se čuvajte tih "igara" ubuduće.

Ako vas može utješiti, doista niste jedini!!!!!!!

P.S. najčešće učimo na "vlastitoj koži", na žalost!

Sretno.

Srdačan pozdrav. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam sličnu situaciju. Napravila sam poveći dug i bila sam u T centru gdje su mi rekli da pričekam da mi se aktivira obročno plaćanje u 6 rata i da će mi se oni javiti kada mi se aktivira zabrana poziva na mobitelu. Nitko mi se nije javio, ali danas sam ja njih zvala i rečeno mi je da, pošto imam dug veći od 3 000 kn, moram otići javnom bilježniku i tamo ispuniti bianko zadužnicu na više od iznosa koji dugujem. Naime, to trebam dostaviti u odjel za financijeske odnose sa javnošću da mi se aktivira obroćno plaćanje. E sad, pošto se tu radi o bianko zadužnici ja se bojim i zanima me da li je to zakonski u redu i po pravilima. Molim vas pomoć.

 

Puno hvala, svaki savjet dobro bi mi došao..:misli:

~Deana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj je savjet da triba bižat u širokom luku od svih "telekomunikacijskih teta" u trgovačkim centrima. moje je iskustvo ovako: otiša u trg. centar kupit par sitnih namirnica za bacit štogod u kljun. Ništa mi drugo nije bilo na pameti, nikakvi ugovori ni telefoni ni interneti. Izlazin sa kase, prolazin kroz hodnik prema izlazu, kad ispred se mene izbaci "telekomunikacijska teta" i počela prkljati. Ja, šta ću (možete me zamislit kako držin bilu kesu sa slovom K, a unutra jogurt, malo salame i sira te kruv, eventualno još kakva sitnica :) ), mislim u sebi da nije fer ni ljudski ignorirat ženu kad se već prid menom stvorila. I počela ona tako blebetat(uopće je nisan sluša ni 1%, samo san mislio na utažavanje gladi), samo san klima glavom (još mi kesa pukla pa san sve u naramku nosio pa sam i na to mislio kako prinit salamu do kuće). Završi ona sa svojim monologom (koji je moga biti i o vodi na marsu koliko san je sluša), vadi papire (ja se smijem, ona se smije) i popunjava formulare (ja se i dalje smiješim). Uglavnom sam mislio da će mi dat badava broj kad sam već izdvojio toliko vrimena za njezinu spiku. I ispuni ona formulare, uzme i moju osobnu (ja se i dalje smiješim dok vreća puca sve više), stavi broj u kuvertu i papire (uopće nisan ni pomislio kakve papire kliko mi je bilo sve ravno). I tako doša doma, bacio kuvertu pokraj tv i iđen pojist štogod. Mislio dali mi badava broj i mogu koristit ako budem htio. Moja misao dalje nije sezala. pogleda meksičku sapunicu na prvom, usput pojeo malo tog jadnog kruva, slučajno otvorim kuvertu, kad vidim ugovor o pretplati u njemu!! Mislim šta je sad to, odakle, kada, šta. Jedina moja srića što ništa potpisa nisam. Napravila je ugovor bez mog potpisa. Lipo otiša kod nje, raskinio ugovor koji nisam potpisa(apsurdno), ali nakon 15 dana jer nije navodno imala formulare prije za raskinut. zasad mi ne dolazi ništa doma.

 

btw dobio san 2 spora sa jednim operaterem vrijednih oko 1400kn zbog roaminga, a i drugi operator se isto pokunjao nakon mog 2. prigovora, jer mi je naplatio punu mjesečnu tarifu, iako sam raskinuo ugovor prije kraja mjeseca.

 

ugl čuvajte se svih modernih kapitalističkih zala jer napadaju kad najmanje očekujete :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

evo imam i ja problem ovo bi trebalo staviti u novine neka ljudi citaju nisam par mjeseci platia racun t comu zbog posla medutim nasa sam posao i naravno isa sam u t com platiti sve da sam cist...dakle platia sam 1500 kn sve ukupno i postavia sam im pitanje ako iman bilo jos koji dug neka mi recu da odma platim da sve rijesim rekli su mi da je sve placeno....zadnji racun mi je dosa 9 kn 21.9 2011. da bi danas meni dosla ovrha da moram platiti 333 kn troskova odvjetnika plus 800 kn duga interneta ali ja sam sve platia nema smisla...to je ljudi placka ejjjjj,,placka ejjj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo danas sam sa svim racunima dosa u t com sto sam placa svaki racun na vrijeme da bi oni meni rekli da to nije uopce evidentirano kod njih rekli su mi da ce sve faksirati te mi sve javiti....dakle radi se o ovrhi..racuni su iznosili sve ukupno 1200 kn dakle po mom misljenju ja bi njima treba opet platiti 1200 kn to uopce nema smisla prijete mi prisilnom naplatom sto da napravim ne znam ....taj njihov internet cijene nebi da je od 14 karatnog zlata katastrofa ti ljudi ne znaju svoj posao totalno rade sve ne profesionalno...by pro..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

TREBAM POMOC!!!

Ovako,bio sam u posjeti kod roditelja u austriji.inace imam iphone i tarifu i300.znao sam da je roaming skuplji ali to sto sam dobio stvarno nije normalno.koristio sam internet oko 9 dana.s tim da sam ga palio i gasio,ovisno o potrebi.nisam isao na youtube i tako nesto.samo face,viber i obicne stranice.dobio sam racun 18000kn (18 tisuca).kazu da sam potrosio oko 300mb.a ja doma potrosim oko 500mb u mjesec dana,s tim da mi je internet konstantno ukljucen,idem na you tube,stalno sam na netu...sta sada da radim?6 mjeseci sam nezaposlen i nemam novaca za to platit.pisao sam zalbu,ali nije uvazena.samo mi mogu odobriti placanhe na 6 rata.(sto bi bilo 6x3000kn)koje obrocno placanje kad sam nezaposlen???molim za savjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Pred predprošli božić uzeo sam bio mobitel na pretplatu na drugo ime, susjedovo, ne svoje "zbog grijeha iz prošlosti", račune uredno plaćao dok pred sami kraj ugovora nisu došli 4, 5 računa sa većim iznosom, neke sam platio, nešto nisam mogao. Broj blokiran bio par mjeseci dok nije stigla ovrha. Dogovorim se za obročno plaćanje, ostalo još 250 kuna. Prošla 4 mjeseca, danas stiže OPET OVRHA na iznos 950 kuna. Odem u t - centar da pitam o čemu se radi, po kojem Zakonu oni mogu na već pokrenutu ovrhu pokretat opet ovrhu. Oni meni da oni s tim nemaju ništa, da zovem taj odvjetnički ured, zovem ja njih cijeli dan i naravno ne javljaju se.

 

Što mi je činiti? Nigdje nisam našao zakon koji kaže da na već pokrenutu ovrhu (skoro plaćeno, ostalo 250 kuna) se može opet pokretati ovrha. KOJI JE TO ZAKON, KOJE DRŽAVE?????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,ja sam imala isti problem s T-mobileom poslana nam je ovrha nakon raskida ugovora,agenti mi nisu davali potrebne informacije nego su me upucivali na odvjetnicku sluzbu Pavlak koja je bila zaduzena za slucaj.Nazvala sam novinarku slobodne dalmacije koja je nakon toga nazvala T-mobile,nakon toga mi se napokon netko obratio i rekao kako zapravo nemamo dugovanja nego da je to greskom poslano.Od uplacenih 1600 vratili su nam 1200 jer FINA zadrzava dio uplacenog novca.Danas me nazvao gospodin iz jedne sluzbe i pitao me sve o tome,jer su se ti slucejevi s T-mobile ovrhom cest poceli događat i rekao mi je kako je zapravo ovrha od telekomunikacijskih kompanija protuzakonita.Pa eto svi koji imaju problema s time molim da mi se obrate kako bi se skupili i napravili tužbu protiv T-mobilea!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija