Jump to content

Mladi ili profesionalni vozač?!


domagojbbb

Preporučene objave

Poštovani, ovo mi je tema pa ukoliko nešto krivo napišem nemojte mi zamjeriti.

Dakle, moj problem je sljedeći.

Rođen sam 9.10.1988.godine, dakle imam nepune 23 godine i posjedujem "B" i "C" kategorije. Vozački ispit za "B" kategoriju vozila sam položio 14.09.2007.godine, a "C" kategoriju sam položio 24.10.2008. godine.

Moja vozačka dozvola vrijedi od 27.10.2008. do 11.9.2013.godine, dakle 5 godina, kao i svakom profesionalnom vozaču, a ne kao običnom 10 godina.

Tu sada počinju moji "problemi", jer me nekoliko puta policija zaustavila u mome osobnom automobilu koji ima 78kw snage, i svaki mi puta žele napisati kaznu za prekoračenje snage vozila koja se odnosi na mlade vozače, no ja se uvijek izvučem uz detaljna i duga obrazloženja.

Stoga me zanima dali imam kakva prava kao profesionalni vozač iako vozim osobno vozilo, jer je ovaj zakon prema meni vrlo diskriminirajući?

Napominjem da radim i kao vatrogasac-vozač te mi je u opisu radnoga mjesta da moram upravljati vozilima koja debelo premašuju snagu od 78kw, te bih ja po tome zakonu mogao ostati bez posla.

Molim vas da mi pomognete ukoliko imam nekakva prava a da ih ne znam, te da ih mogu napomenuti policijskim službenicima ukoliko me sljedeći puta budu zaustavili u mome osobnom automobilu jačine 78kw.

Ispričavam se još jednom ukoliko sam u tekstu negdje pogriješio ili nešto krivo napisao.

Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koliko se sjećam da je praksa policije da se odredba mladog vozača odnosi na osobe koje su položile vozački nakon 17.06.2008. odnosno nakon stupanja zakona na snagu!!

 

a odredba čl.221 se po ovome odnosi samo na osobna vozila

čl.221 st.3

Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.

 

P.S. provjeri još ali petpetica će ti sigurno još odgovoriti točnije :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija