Jump to content

ZOR vs. Kolektivni ugovor - otpremnina


sokratus

Preporučene objave

Poštovani,

molio bi vas brzi odgovor. Nakon 30 g. rada dobio sam otkaz kao tehnološki višak. Sutra bi trebao u firmu po papire. Po kolektivnom ugovoru otpremnina se izračunava kao 1/3 prosječne mjesečne plaće u zadnja 3 mjeseca puta 12 mjeseci a po ZOR-u isto ide 1/3 ali za svaku navršenu godinu u poduzeću. Dali je u ovakvim slučajevima Zakon o radu iznad kolektivnog ugovora? Drugo pitanje je budući sam zadnja 3 mjeseca na bolovanju dali se naknada za bolovanje uzima kao izračun plaće ili se uzimaju zadnja 3 odrađena mjeseca sa punom plaćom?

Puno hvala na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Papire nisam dobio pa se ova tragikomedija nastavlja...Ponudili su mi drugo radno mjesto i manju plaću ili potpisivanje sporazumnog raskida ugovora uz malu financijsku nadoknadu. Dali po zakonu ja to moram prihvatiti (prvu opciju jer ne pada mi na pamet potpisivanje sporazumnog raskida) ili mogu inzistirati na otpremnini i tome da sam tehnološki višak jer moga radnog mjesta više nema?

Ajde ljudi molim vas, jel itko išta zna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija