Jump to content

Oduzimanje vozacke - novac


anonimno

Preporučene objave

što u praksi inače govori da ti 3 mjes ne gine

 

nije to praksa vec teorija, sud nema zakonsko uporiste koje bi mu omogucilo da ne izrekne zastitnu mjeru i kada to ne bi ucinio radilo bi se o povredi iz 210.5 zp-a sto je ne samo valjani osnov za zalbu vec i trigger za aktivaciju drzavnog odvjetnika i zahtjeva za zastitu zakonitosti.

a u praksi ima svakakvih sudaca, ali toliko ludog da ne bi oduzeo vozacku u slucaju alkohola jos nisam sreo, a nedavne izjave stanovitog sudackog vjezbenika koji tvri da takvi ipak postoje dozivljavam kao urbane legende...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, no mslio sam da sud uzima u obzir i ostale stvari koje bi mogle utjecati na konačnu presudu. Npr. iznimno visoka novčana naknada pogodila bi isključivo mene kao činioca prekršaja, a oduzimanje vozačke i moje kolege i njihovo radno mjesto jer od mog posla ovisi njihova plaća i na neki način radna mjesta.

Ne bježim da vozačka mora biti oduzeta ali zašto recimo ne postoji takva opcija da mi oduzme samo vozačku na 1 ili 2 mjeseca a podere me novčano (znatno više od predviđenih 2000 kuna).

Nekako mi se čini da bi ipak sud mogao/trebao imati toliko slobode.

Kao npr. da sam student bilo bi mi lakše odraditi oduzimanje vozačke na recimo 5 mjeseci nego platiti 2000 kuna.

U tom smjeru sa razmišljao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom smjeru sa razmišljao.

 

znam, ali ne ide tako... novac je kazna, a zabrana upravljanja zatitna mjera, to su dvije razlicite stvari i svaka ima svoju, drugaciju svrhu...

no ako ti novac nije problem mozes odgadjati oduzimanje vozacke, prigovor, pa odvjetnik, pa pretrpis bijes 1-stupanjskog suca koji se vise nece zaustaviti na 2000 kn (minimalnoj kazni) i jos ce malo podebljati troskove postupka, pa zalba vps-u, pa dok sve to dodje na naplatu minimalno godinu-godinu i pol dana si dobio....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija