Jump to content

prometna nezgoda - policijski zapisnik


sanjica

Preporučene objave

Ovak!

Pokrenut je prek postupak da sam lupila parkirani auto i da sam napustila mjesto nezode. Prijavio me vlasnik vozila a uocila me i zapisala broj njegova prijateljica. Uglavnom da ne duljim, u roku od pola sata (nije se radilo o zagrebu) policija je dosla do mene i ja sam odmah telefonski rekla da sam bila danas tamo ali ne u to doba kada mi je rekao da je doslo do nezgode a kao potvrdu imam placenu cestarinu. Rekao mi je da svejedno moram auto odvesti (u najblizu pol postaju u zg.) radi uvidjaja sto sam ja i napravila. Tamo sam napravila alkotest (negativan) i rekla da ne znam da li je auto bio prije ostecen (nije moj) i da zaista nisam cula kada sam ogrebla taj drugi auto. Bila sam totalno u bedu! Steta je procjenjena na 200 kn moj i 200 kn njegov auto - tako stoji u zapisniku.

U tom zapisniku jos stoji da sam rekla da je moj auto prije nezgode bio neostecen i da sam ja bila u to vrijeme na tom mjestu nezgode koje je vrijeme promijenjeno u odnosu na prvi telefonski razgovor s policajcem.

Ponavljam da mene u Zg nitko nista nije pitao jer im je to sve skupa bilo jako glupo i jos sam cijelo vrijeme ponavljala da nisam bila sama u vozilu i da ako vec ja nisam to cula pa cuo bi taj drugi. Medjutim, nista.

Onda je stigao zahjtev za pokr prek postupka u kojem je to sve navedeno ali je povecana steta na 5000 kn. Napominjem da nije bilo nikakve dodatne procjene vozila izmedju zapisnika i zahtjeva za pokretanje postupka.

E da jos sam na uvidjaju inzistirala sam mi se slika retrovizor koji je jednako ogreben kao i moja vrata a kazu da sam ono drugo vozilo ogrebla odotraga. Onda bi retrovizor bio ogreben samo da se radilo o kombiju, a nije!

Eto ne znam da li sam bila uopce jasna a sada moje konacno pitanje je:

ako ja nisam davala nikakve izjave u policiji i (formalne ne, a uglavnom su se samo iscudjavali kak je to sve jako glupo) kak onda sve to stoji u zapisniku - da li postoji neki pravilnik o ispunjavanju policijskog zapisnika?

Kak je mogla biti promijenjena visina štete?

Ajd please pomoc!

Nisam u tom podrucju doma a i sve to mi je tak koma!

MOj je jedini problem sto sam ostavila na parkingu auto jedno pola sata i nakon toga sjela bez gledanja oko auta da li postoji kakva steta!

Mislila sam da ce mi to biti pouka al i dalje ne gledam

Unaprijed hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a kazu da sam ono drugo vozilo ogrebla odotraga. Onda bi retrovizor bio ogreben samo da se radilo o kombiju, a nije!

 

...i ovo, to nije tocno uopce. siluete svih novijih vozila (diktirane aerodinamikom) su takve da su im prednji dijelovi nizi od zadnjih + kada i ako vozac vozila koje nalijece (a to si ti) koci, tezina se prebacuje na prednju osovinu i to vozilo se prednjim dijelom (a tamo je i retrovizor) spusta prema zemlji... ovisi o tipu oba vozila i nacinu kretanja, ali u vecini slucajeva nije nikakav problem na ravnoj cesti retrovizorom maznuti zadnji kraj drugog osobnog automobila...reci ce ti to i vjestak ako ga budes zahtjevala, samo ces ga po svemu sudeci onda i platiti, jer bez obzira na ovo sto si iznjela ovdje, malo bi previse bilo da imate odgovarajuca ostecenja na oba vozila, a da su tvoja, eto, nastala ranije, a eto bas te i vidio svjedok kako hit&run-iras, a eto, ti vec imas i navodne dokaze kako si bila na autoputu i cijelu (pogresnu) teoriju o teoretski neodrzivoj dinamici naleta... btw, vozac koji udara vozackim vratima i vozackim vanjskim retrovizorom to mora primijetiti, ali ti vjerojatno vec znas sve o tome...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

a eto, ti vec imas i navodne dokaze kako si bila na autoputu i cijelu (pogresnu) teoriju o teoretski neodrzivoj dinamici naleta...

 

a kaj ti imas? nalaz vjestaka? zakljucujes da netko laze ili ne laze na osnovu posta i svog cistog nagadanja? kaj znas kakav tko auto ima i koliko je auto star i koje je vrste ili visine?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nalaz vjestaka?

 

ne, ali znam kako ce izgledati, rijec je o banalno jednostavnoj stvari. uz napomenu da sam se dva puta ogradio, navevsi da ovisi o tipu vozila i nacinu kretanja i navevsi da je rijec o vecini slucajeva, a sada cu i konkretizirati i reci 90% slucajeva.

kuzim ja tebe da ti se ne svidja to sto pisem, ali da si malo pametna iz toga bi si izvukla korisne informacije pa onda odlucila kako se braniti da prodjes sto jeftinije jer ce ti sudac razmisljati otprilike isto kao i ja... mislim zeno, mozda je tocno da policija nije savrsena, ali toliko da ne zna razlikovati ostecenje nastalo prije 30 minuta od onog starog mjesec dana?! i jos odgovara? pa sto uopce hoces vise? a ti imas jos i svjedoka-ocevica, i 5000kn (!!) stete koju navodno nisi primijetila pa si se odvezla... ma nemas teoretske sanse, ne bi izvaljala trogodisnjeg klinca s tim "spletom okolnosti"... budi sretna sto su te nasli dovoljno rano da mozes sa sigurnoscu dokazati kako nisi bila pod alkoholom pa barem neces placati regres osiguranju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policijski zapisnik je pisala policija. Znam koji je čovjek imao auto i koliko je bio star jer sve pise u zapisniku. A glede "mojih" prica o retrovizoru, moram te razocarati da to nisu moje price vec tvrdnja policajca koji je radio uvidjaj.

Svasa si napisao al odgovorio nisi niti na jedno pitanje - e to su ti te okolnosti koje shvaca i "trogodisnji klinac"!

I

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svasa si napisao al odgovorio nisi niti na jedno pitanje

 

evo izvoli odgovor na pitanje: za sud nema nikakve veze sto ti jesi/sto ti nisi izjavljivala na policiji, mozes si sasvim slobodno tamo pred sudom pricati da ni nemas vozacku, da su ti sve spakovali na policiji, blabla i taj tvoj iskaz dat pred sudom ce za sud biti jedini mjerodavan (s tim da ce ga sud i ocijeniti, kako zasebno, tako i u vezi sa ostalim dokazima/iskazima i onda mu pokloniti ili ne pokloniti vjeru).

 

zadovoljna sada?

 

btw, velis kaze policajac da udariti retrovizorom nije moguce, a onda ti ipak slozi zahtjev za pokretanje prek postupka? bogami malo je kontradiktoran (ili on, ili ti), ako nije moguce, zasto te neutemeljeno prijavljuje sudu umjesto da te zastiti od neosnovanih optuzbi? vjestak ti kosta cirka 1500kn pa ako si sigurna da je nemoguce, onda to kazes na sudu i predlozis saslusavanje prom. vjestaka. 1500kn placa onaj tko izgubi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna policijska postaja je radila ocevid (po zamolbi ove druge), a druga radila zapisnik i zahtjev za prek postupak.

Ma mene zanima samo ovo: ako pise u zapisniku da je uvidom u oba vozila utvrdjena steta u iznosu od 400 kn kako moze biti onda u zahtjevu za pokretanje prek postupka naznacen iznos 5000 kn?

I jedno i drugo je pisano isti dan.

Sanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 400 kn kako moze biti onda u zahtjevu za pokretanje prek postupka naznacen iznos 5000 kn

 

ne bi smjelo tako. medjutim rijec je o nestrucnoj procjeni (sto je i naznaceno) a i ne znam zasto te smeta visina stete, ne placas ju ti vec tvoje osiguranje, bonus po polici ces izgubiti bez obzira je li steta 500 ili 50.000 kuna, a kod prek suca ti je fotoelaborat, mozes zatraziti uvid...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bila kod sutkinje ali nema ni slikica ni knjizica!

 

onda se brani sa "nisam kriva, koja steta, koji kontakt, o cemu ovi pricaju?!"

 

provjeri si ti to jos jednom, policija ne "gubi" dokaze niti "zaboravi" poslikati vozilo osteceno u sluzbeno prijavljenoj prometnoj nezgodi, a sve to pogotovo u situaciji kada se osumnjicenik pravi lud i sve porice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija