Jump to content

Hitno molim pomoć - registracija na preminulu osobu


Nismmaa

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

naime imam jedan specifičan slučaj .

 

Slučaj ide ovako :

 

Auto koji posjedujemo kupljen je na baku koja je bila invalid pa je bilo i dosta olakšica prilikom kupnje.

Baka mi je preminula u 3.mj a registracija vozila izašla se u petom mjesecu. Mi smo kao i uvjek uzeli bakinu osobnu i produžili registraciju vozila. Naime, na isti dan kada je produžena registracija bila je i ostavinska rasprava i auto je po ostavinskoj pripao meni. Mi smo bez obzira što je auto pripao meni registraciju produžili na bakino ime,a još do danas (cca 4mj kasnije) nismo napravili prijenos vozila na nas. pošto sam neki dan zaustavljen od policije, (kobre-presretač), kontrolom su utvrdili da je auto registriran dva mjeseca poslje bakine smrti, na njezino ime. Rekli su kako će se slučaj rješavat pravnim putem. Tom prilikom nisam dobio nikakv papir niti kaznu s njihove strane.

 

Molim za pravnu pomoć-savjet-rješenje

Kolike su kazne i sankcije za navedeni slučaj

Da li da sad podhitno napravim prijenos vozila na sebe ili da pričekam ?

 

Što će se dalje s tim slučajem događat.

Hoću li bez obzira što u tom trenutku nisam dobio nikakvu kaznu, ipak nešto dobiti ?

 

Molim pomoć

 

Može i na mail : nismmaa@net.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa danom smrti osobe je prestala važiti osobna iskaznica na koju je izdana, čl. 14. st. 1. t. 1. Zakona o osobnoj iskaznici.

 

Sa nevažećom osobnom iskaznicom se ne može produžiti valjanost prometne dozvole, čl. 3. st. 1. t. 4, Pravilnika o registraciji i označavanju vozila.

 

Dakle, očekujte poništenje prometne dozvole i knjižice vozila.

 

Imate pravo na otkup police osiguranja.

 

Rješenje neće imati retroaktivno djelovanje, te stoga se neće smatrati da ste upravljali neregistriranim vozilom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najljepša hvala na odgovoru

 

Da li to znači da ću morat napravit samo prijenos te novu prometnu i knjižicu vozila, a tehnički i otkupljena polica ostaju važiti do isteka ? Hoću li s tim imat kakvih problema ?

 

Također me zanima da li se to što sam svijesno upotrijebio bakinu osobnu (a trebao sam kao znati da se auto ne smije registrirat na preminulu osobu ),slučaj smatra nekakvim kaznenim djelom te da li za to postoje kakve sankcije te da li će slučaj dospjeti na sud ?

 

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otkupljena polica više ne važi.

 

Svatko smije registrirati tuđe vozilo, a STP vode evidenciju tko je doveo vozilo za koga.

 

Ti iz presretača mogu obavjestiti nadležnu policijsku postaju o tom saznanju, oni mogu ispitati na zapisnik službenika STP kojemu ste predali osobnu iskaznicu preminule osobe, a vama je moguća kazna od 3.000 do 4.500 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se događa sa prometnom te knjižicom vozila o kojoj ste u postu prije pričali da se poništava.

 

Ako dobro kužim ja vjerojatno moram raditi nove, ali tek nakon što auto prenesem na sebe.

 

Također me zanima da li se slučaj smatra nekakvim kaznenim djelom te da li za to postoje kakve sankcije sem novčane kazne, te da li će slučaj dospjeti na sud ?

 

Da li je po Vama bolje da još danas napravim prijenos vozila na sebe ili da pričekam što će se dogoditi sa ovim slučajem sada ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija