Jump to content

Financijska pomoć Zaklade branitelja


bibi_0701

Preporučene objave

  • 5 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Stvarno ne znam šta je u pitanju u svezi moje zamolbe, ali očigledno negdje je gadno zapelo.

31.10.2011. sam poslao zamolbu zakladi.Nakon 8 dana sam dobio od njih dopis (da su mi obrasci neodgovarajući) i u prilogu originalni obrasci Zaklade koje trebam ispuniti i ponovo poslati. To sam i učinio; ponovo sve poslao sredinom studenog. I od tada do dan-danas ništa. Prije par mjeseci sam im poslao mail s upitom, ali nisam dobio nikakav odgovor.

Danas sam im opet poslao upit mail-om i ne znam da li je realno očekivati odgovor Zaklade!

 

Što da činim??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

28.02. odobreno 1110 zahtjeva za financijsku pomoć. Nadam se da je Forrester konačno dobio.

Ne ništa, nikakvih vijesti. Dana 31.10.2011. Zaklada je donijela zaključak o ne razmatranju nepotpunih zahtjeva, pa se pribojavam da nisam i ja tu iz meni nekog nepoznatog razloga (jedino je upitna tzv. potvrda o imovnom stanju, jer ja sam priložio potvrdu o dohotku iz porezne, jer mi je službenik za šalterom rekao da je to to).

Bilo kako bilo, evo 15 mjeseci čekam, a nisam dobio odbijenicu (ni pismenu,ni tel., ni mail-om). Dva puta sam im slao mail, no ništa; ne znam,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne ništa, nikakvih vijesti. Dana 31.10.2011. Zaklada je donijela zaključak o ne razmatranju nepotpunih zahtjeva, pa se pribojavam da nisam i ja tu iz meni nekog nepoznatog razloga (jedino je upitna tzv. potvrda o imovnom stanju, jer ja sam priložio potvrdu o dohotku iz porezne, jer mi je službenik za šalterom rekao da je to to).

Bilo kako bilo, evo 15 mjeseci čekam, a nisam dobio odbijenicu (ni pismenu,ni tel., ni mail-om). Dva puta sam im slao mail, no ništa; ne znam,...

 

Forrester,i ja sam dugo čekao pomoć zaklade,i kada sam već odustao od svega,nekako sam naletio na ovaj broj:01 365-8011.To je tel.broj gospođe Brekalo iz centra za psiho-socijalnu pomoć branitelja Zagreb.Jedna izuzetno ljubazna žena,objasnio sam joj svoju situaciju,razloge zbog čega tražim pomoć itd.Za 7 dana dobio sam riješenje,za 14 dana 3000 kn mi je bilo uplaćeno.Probaj zvati,ništa ne gubiš.

Usput,potvrda o dohotku i potvrda o imovinskom stanu nije isto i porezni službenik te zavukao.Prva je o tvome dohotku koji ostvaruješ radom ili mirovinom,a druga je o onome što posjeduješ(dionice,auto,nekretnine itd).Puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
susjed mi je hrvatski branitelj i želi poslati zamolbu za financijsku pomoć Zakladi zbog teške materijalne situacije ( žena i on na burzi + dvoje male djece) pa ga zanima koju dokumentaciju prikupiti i poslati,visina pomoći i period čekanja.zahvaljujem u njegovo ime.

 

Neka ode u Centar za psihosocijalnu pomoć i tamo će dobiti sve informacije. Koliko se čeka ? Dugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da podijelim informaciju......U 11 mj. poslao zahtjev za financijsku pomoć i jučer dobio 1500 kn na račun...bez obaviještenja ili poziva ....Hvala im....!!

Ja sam poslao u 10 mjesecu, ali 2011g. i do danas ništa. Očigledno su zamolbu odbacili, ali smatram nekorektnim to što nisu poslali odbijenicu,niti odgovaraju na moje upite mail-om. Pa bar bi čovjek trebao znati razlog zbog kojeg mu je zahtjev odbijen!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Je li točno da se jednokratna fin. pomoć zbog teške materijalne situacije može dobiti max tri puta, odnosno u tri navrata?

neznam,al znam da je jedan od uvijeta kad se ispunjava taj zahtjev je dal si koristio u zadnjoj godini pomoć,.....prema tome nema tog uvjeta da li si koristio pomoć 3 puta,...pa zaključujem da to nema veze koliko si puta dobio.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Evo od osmog mjeseca prošle godine nema ni jednog posta pod ovom temom. Čudno; ima li kakvih novosti, kada su bili zadnje isplate i recimo informacija: sad su na redu oni koji su predali zamolbu...tad i tad.

Zanimljivo; 7.2. objavim post, a evo već 12.2. (jučer) mi je stigla odbijenica - vjerojatno zbog toga što mi jedno dijete prima stipendiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija